גנץ נפגש עם קושנר ואוברייאן: "נפעל לקדם נורמליזציה עם מדינות נוספות"

שר הביטחון נפגש עם חתנו ויועצו של הנשיא טראמפ ודן עמו בדרכים לקדם הסכמים נוספים, שיבטיחו את יציבות האזור תוך שמירה על ביטחונה של ישראל כאבן יסוד בתהליך. גנץ ליועץ לביטחון לאומי: ישראל תמשיך לפעול מול ההתבססות האיראנית בסוריה ובמזרח התיכון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נפגש היום (שלישי) בבית הלבן עם ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כחלק מביקורו המדיני בארצות הברית. בפתח הפגישה הודה גנץ לקושנר על המאמצים וההישגים יוצאי הדופן שלו ושל הממשל האמריקאי לכונן לשלום וליציבות במזרח התיכון, אשר הביאו בין היתר להסכמי אברהם.

גנץ אמר כי "נפעל בשותפות כדי לקדם יציבות במזרח התיכון באמצעות נורמליזציה עם מדינות נוספות". מלשכת גנץ נמסר כי השניים דנו בדרכים לקדם הסכמים נוספים, שיבטיחו את יציבות האזור תוך שמירה על ביטחונה של ישראל כאבן יסוד בתהליך. "אנו מוקירים את מאמציה של ארצות הברית להבאת שלום ומחויבותה לעליונות הביטחונית של ישראל".

גנץ הדגיש בתום הפגישה כי ההישגים ההיסטוריים הללו בהובלת הממשל האמריקאי, ממחישים את החשיבות ואת עומק הידידות בין ישראל לארה"ב. ידידות שמבוססת על השאיפות, הערכים והאינטרסים המשותפים של המדינות, המהווה עוגן חשוב ליציבות האזורית והעולמית.

גנץ נפגש גם עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב רוברט אוברייאן והדגיש שר הביטחון כי מערכת הביטחון בישראל מגבה ומעריכה את מדיניות הלחץ שמובילה ארה"ב למול איראן בחזית הבינלאומית, ובשיתוף הפעולה ההדוק עם ישראל בנושא. גנץ הדגיש בפני אוברייאן, כי ישראל תמשיך לפעול מול ההתבססות האיראנית בסוריה ובמזרח התיכון, וכי התוקפנות האיראנית אינה נפסקת גם בתקופה זו.

כזכור, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה היום כי ארצות הברית ואיחוד האמירויות סיכמו על מכירת מטוסי החמקן F35 עד דצמבר – כך אמרו גורמים המעורים בשיחות בין הצדדים. הם הוסיפו שהמטרה של הצדדים היא להגיע להסכם עד יום העצמאות של האמירויות, שחל ב-2 בדצמבר.

שני גורמים שונים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בוושינגטון בוחנים דרכים שבאמצעותם המכ"מים הישראלים יוכלו לזהות את מטוסי ה-F-35 של לוקהיד מרטין. ברויטרס ציינו כי לא ברור אם הדבר ייעשה על ידי שינויים במטוס או על ידי אספקת מכ"ם משופר לישראל.

שגרירות האמירויות בוושינגטון טרם הגיבה בנושא. הבית הלבן סירב להגיב. דוברת מטעם הפנטגון אמרה לרויטרס כי הוא לא מאשר או מגיב על עסקאות פוטנציאליות, עד שהן נשלחות לאישור הקונגרס.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן