צילום וידאו ותמונות: שמוליק עלמני

מזכיר ההגנה הבטיח לגנץ: ארה"ב תשמור על היתרון האיכותי של ישראל במזרח התיכון

שר הביטחון נפגש עם מקבילו האמריקני והשניים דנו בסוגיית היתרון האיכותי של ישראל ובמאבק מול ההתעצמות האיראנית. אספר: "אבן יסוד בשותפות הביטחונית שלנו הוא שמירה על היתרון הצבאי של ישראל". לדבריו, קשרי הידידות בין ישראל וארצות הברית אינם שבירים

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נפגש עם מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר בפנטגון בוושינגטון כחלק מביקורו המדיני-ביטחוני בארצות הברית. מלשכת גנץ נמסר כי בפגישה דנו השניים בסוגיית היתרון האיכותי של ישראל ובמאבק מול ההתעצמות האיראנית.

שר הביטחון גנץ שהתקבל בטקס רשמי בכניסה לפנטגון, בירך את אספר ואת הממשל האמריקאי על המאמצים להשגת נורמליזציה ויציבות במזרח התיכון. עוד דנו השניים דנו בדרכים ובחשיבות השמירה על יתרונה הביטחוני של ישראל במרחב, לצד ההזדמנויות האזוריות ושיתופי פעולה ביטחוניים נוספים שעומדים על הפרק.

מהפנטגון נמסר כי אספר "הבטיח" לגנץ כי "ארצות הברית תשמור על היתרון האיכותי של ישראל במזרח התיכון". אספר אמר בפתח הפגישה כי "אני רוצה לומר מראש לכולם שאבן יסוד בשותפות הביטחונית שלנו הוא שמירה על היתרון הצבאי של ישראל באזור. ארצות הברית ומחלקת המדינה מחויבות לציווי הזה. אנחנו נמשיך לתמוך בהעדפה ארוכת השנים של ארצות הברית לשמור על ביטחון ישראל".

בהודעת הפנטגון גם צוין שגנץ לא זר לצבא ארצות הברית והתאמן כקצין צעיר בסיס פורט בראג, כקודם בתפקידיו בצה"ל עמד בקשר עם קצינים אמריקנים רבים. בהודעה, שפירטה את תפקידיו של גנץ, כולל הרמטכ"ל ועל כך שהפך לשר הביטחון לאחרונה עם הקמת ממשלת האחדות, נכתב גם כי הוא "אמור להפוך לראש ממשלת ישראל בנובמבר 2021".

מזכיר ההגנה אמר עוד כי "השותפות שלנו בנויה לאורך דורות על בסיס ערכים משותפים, אינטרסים משותפים ודאגות משותפות". לדבריו, קשרי הידידות בין ישראל וארצות הברית אינם שבירים. "ארצות הברית הייתה האומה הראשונה שהכירה בעם ישראל בהקמת המדינה בשנת 1948. לאורך ההיסטוריה הארוכה, יחסי ההגנה בין ארצות הברית לישראל מעולם לא היו חזקים יותר – בכוונתנו לשמור על כך".

גנץ הודה לאספר על קבלת הפנים החמה והבטיח מצידה של ישראל להעמיק את השותפות: "כמו שאני תמיד אומר, אין לנו ארצות הברית אחרת, ואין לך שום ישראל אחרת. אנו נדאג ביחד לשמור על קשרים פעילים וקרובים זה לזה. זה קשור ליתרון צבאי איכותי, אבל זה קשור גם לשיתוף פעולה רב שיש לנו, אנחנו תמיד אומרים שזה אינטרס מוסרי לשתף אתכם בכל מה שאנחנו יכולים. אנחנו נמשיך את היחסים הללו אל העתיד".

גנץ נפגש מאוחר יותר גם עם יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב הגנרל מארק א. מילי. השר ביקש להביע את הערכתו האישית על מעורבתם המתמשכת של משרתי כוחות הביטחון האמריקנים במזרח התיכון במגוון החזיתות בהן הם פעילים וביקש להדגיש את תרומתם המשמעותית ליציבות ולשלום באזורנו.

השניים דנו בחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני והצבאי בין ישראל לארה"ב, ההיערכות הביטחונית של המדינות למול מתאר הלחימה הדינמי בו הן פועלות והכוונה לחדש את הפעילות המשותפת רחבת היקף שמתקיימת בשגרה בין הגופים, שהינה חיונית לכשירותם, ברגע שהנסיבות יאפשרו זאת. "אתם בני הברית שלנו במאמץ לשמירה על הביטחון באזור מול הכוחות הקיצוניים שחותרים תחתיו", אמר לו גנץ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell