צילום: בית הדין הבינלאומי בהאג

מחקר: ממשלות באירופה מממנות ארגונים פלסטיניים שתובעים את ישראל בהאג

לפי הממצאים שנחשפים הבוקר, שילמה שווייץ 700 אלף דולר למרכז הפלסטיני לזכויות אדם, לצורך מימון עתירות. שבדיה, הולנד ודנמרק הגדירו את התרומות "סיוע משפטי". עו"ד הרצברג: "על המדינות התורמות לשאת באחריות למכשולים שמונעים מישראל להגן על אזרחיה מפני הטרור הפלסטיני"

ממשלות באירופה מעבירות "כסף צבוע" לארגונים פלסטיניים שאינם ממשלתיים, כדי שיסייעו להם לתבוע דרך קבע את ישראל בביה"ד הבינלאומי בהאג – כך מפרסם אריאל כהנא ב'ישראל היום'.

מחקר חדש של מכון NGO Monitor מגלה כי ממשלת שווייץ העניקה 700 אלף דולרים בשנים 2020-2018 לארגון בשם המרכז הפלסטיני לזכויות אדם (PCHR). בחוזה בין המדינה לארגון נאמר כי הארגון נדרש "לנהל תקשורת עם משרד התובע הכללי של בית הדין… לשלוח מסמכים, לקיים תקשורת עם בית הדין ולהגיש תיקים בפורומים בינלאומיים".

על פי הדיווח ב'ישראל היום', ממשלות מממנות ביודעין ובמכוון עתירות נגד ישראל לבית הדין בהאג, בעיקר דרך אותו המרכז הפלסטיני לזכויות אדם. מדובר, בין היתר, בדנמרק, אירלנד ושבדיה. הללו מעבירות תקציבים נכבדים לארגון שמצהיר בריש גלי כי שעבד את כל משאביו להאג, וכי מטרתו "להציף את הכיבוש במאות ואלפי תביעות משפטיות שיפלילו וירשיעו אותו".

דוגמה נוספת היא ארגון אל־מיזאן, שעתר גם הוא לבית הדין בהאג במימון ממשלת הולנד. במכון NGO Monitor מדגישים כי במקרים רבים אחרים ארגונים פלסטיניים מקבלים מימון אירופי עבור "פעילות משפטית", מבלי לציין במפורש כי המטרה תביעה בהאג. התוצאה המעשית של המימון האירופי הנדיב היא סדרת פגישות שערכו חברי הארגונים הפלסטיניים עם התובעת הראשית של בית הדין פאטו בנסודה, ועם נציגיה.

אן הרצברג, היועצת המשפטית של NGO Monitor אמרה כי "על המדינות התורמות לשאת באחריות למכשולים שמונעים מישראל להגן על אזרחיה מפני הטרור הפלסטיני".

3 תגובות

רשעים כמעט כמו אלא שדפקו את ברסלב השנה !

מה אתם מופתעים? כמו שהם מגינים על איראן. אלו שונאי יהודים ואלו שונאי יהודים

אולי גם הקרן החדשה לישראל קשורה לזה?!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *