צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

"לא ידעתי שיש לי לב": גפני מספר לראשונה כיצד ניצלו חייו אחרי ההתקף לב • צפו

יו"ר ועדת הכספים הגיע לראשונה לדיון בוועדה ובירך "הגומל לחייבים טובות שגמלני כל טוב". הוא סיפר לח"כים כי "ביקשתי שידביקו לי מכה שקיבלתי בעין מהנפילה, הרופאים התעקשו שאעשה א.ק.ג". עוד הוסיף בהתרגשות: "זה היה נס משמיים, לא ידעתי שאני באמצע אירוע לבבי"

יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני חזר הבוקר (רביעי) לנהל את דיוני ועדת הכספים לאחר שחטף הפתק לב והיה מאושפז במשך תקופה בבית החולים מעייני הישועה, ולאחר מכן נמנע להגיע לכנסת בכדי לנוח בביתו כהוראת הרופאים. גפני פתח את דבריו בהודיה להקב"ה על רוב חסדיו ובירך ברכת "הגומל לחייבים טובות שגמלני כל טוב".

הוא סיפר לראשונה על שהתרחש: "לא ידעתי במה המדובר, הרגשתי בשבת שאני לא יכול ללכת, אשתי אמרה לי אל תסגור את העיניים, אני לא נותנת לך. רציתי לרדת למנחה כדי שהילדים לא ידאגו, הלכתי לעזר מציון, היו שם שני רופאים, ערבים במקרה, חברים שלי, ביקשתי שידביקו לי מכה שקיבלתי בעין מהנפילה. הם התעקשו שאעשה א.ק.ג, למרות שביקשתי שרק יטפלו במכה, ומיד שלחו אותי לחדר מיון".

"הלכתי למעייני הישועה, היה שם את ד"ר זחאלקה, בן דוד של חבר הכנסת לשעבר, הוא מסתכל עלי ולא מספר בדיחות, אנחנו חברים, אני שואל אותו – מה קורה? הוא אומר לי זו הבדיקה שלך? השבתי לו, שכן זה שלי. הם התקשרו מיד לרופא, והביאו אותו עם הצוות שלו. הוא אמר לי אתה עובר עכשיו צנתור, אתה באמצע אירוע, הוא לא הבין איך אני צוחק. זה היה נס משמיים, לא ידעתי שאני באמצע אירוע לבבי, לא ידעתי שיש לי לב", הוסיף גפני בהומור.

"הם הביאו את פרופ' אגרנט מנהל המחלקה, שמיד עשה צנתור וזה הציל את החיים שלי. הילדים קיבלו החלטה, שלא יעשו מזה עניין, שיהיה שקט, בלי כותרות, ולכן זה היה מקור לדאגה, כי לא ידעו מה קורה איתי. אך ב"ה טיפלו כמו שצריך, אני משבח את הרופאים בכל המקומות שטיפלו בי, באופן יוצא מן הכלל. הילדים שלי ליוו אותי לאורך כל האשפוז, בנוסף לא היה עובד כנסת או חבר כנסת שלא התעניין בשלומי, אני מאחל שנחזיר לכולם בשמחות, ומודה שוב ושוב לקב"ה על כל חסדיו שעשה עמי".

ח"כ יעקב אשר פתח לאחר מכן את הדיון בוועדת החוקה מברך את יו"ר ועדת הכספים גפני על חזרתו לפעילות בכנסת: "אחד הקונצנזסים הגדולים שראינו היה בדאגה לשלומו של גפני, והאיחולים לחזרתו לעבודה ב'גפניות' האופיינית שלו, עם כל המרץ ועם כל הכוח, מאחל לו בשם כל חברי הוועדה בריאות טובה בהמשך עבודת הקודש".

4 תגובות

ברוך ה שהשתחרר שיהיה בריא עולם ושיזכה לבריאות איתנה ונהורא מעליא

למה אין תגובות אנשים רוצים להביע את דעתם

ברוך השם שימשיך לשרת את עם ישראל במלאכת הקודש

אני מאחל להרב גפני הרבה שנים בריאות וטובות
שיזכה לשרת ולסייע לכל יחיד בעם ישראל בין שאר מוסדות התורה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *