צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"הישג אדיר": סוכם עם משרד האוצר על תקצוב ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר

בשורה לתלמידי החינוך המוכר שאינו רשמי: לאור דרישות ועדת הכספים, סוכם עם האוצר על תקצוב ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר, במסגרת התוספת לתקציב 2020. סך התקצוב שהיה חסר ויושלם עומד על כ-90 מיליון ש"ח. גפני: "אמרנו שלא נאשר כלום עד שיאושר הכסף של הילדים האלה"

בשורה לתלמידי החינוך המוכר שאינו רשמי: לאור דרישות ועדת הכספים, סוכם עם האוצר על תקצוב ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר, במסגרת התוספת לתקציב 2020. סך התקצוב שהיה חסר ויושלם עומד על כ-90 מיליון ₪. הנושא נידון פעמים רבות במסגרת דיוני ועדת הכספים, ובמסגרת הדיונים עלה כי אנשי חינוך רבים במוכש"ר, זוכים לשכר חלקי בלבד והמערכת כולה סובלת מקשיים תפקודיים קשים, נוכח כך שתקצבה לא תוקצב בבסיס התקציב.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, אמר כי "כפי שדרשנו חודשים ארוכים בוועדה, ולאחר שישבתי עם אנשי משרד האוצר, בדיונים ארוכים, לעניין ילדי החינוך המיוחד במוכשר, אמרנו שלא נאשר כלום עד שיאושר הכסף של הילדים האלה, ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר. כל חברי הכנסת עמדו על כך. כעת, יש את התקציב הזה בפנים, בתוך התקציב. אני רואה בזה הישג גדול של הוועדה. שיבחתי את שר האוצר ואנשי המשרד, ואני משבח את חברי הוועדה, אני רואה בזה הישג אדיר שאנחנו לא מזניחים אותם".

מלשכת יו"ר ועדת הכספים נמסר כי מדובר בהישג גדול עבורו לאחר שהתחייב מספר פעמים לתקצב את ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר, כעת התקציב בא למימוש ויעבור בוועדה בתוך תקציב ה-11 מליארד שנידון כעת. "אמרתי שלא נאשר את התקציבים בועדה בלי שהתקציב של הילדים הללו יהיה בפנים ואני שמח שהצלחנו בעזרתו של שר האוצר וחברי הועדה הרבים, סיכמתי כעת עם האוצר שהתקציב בסף 89 מליון שקלים לשנת 2020 יוכנס בתוך התקציב הזה שאנחנו מעבירים כעת בועדה למען ילדי החינוך המיוחד", דברי גפני.

חברת ועדת כספים, ח"כ קטי שטרית שפעלה מאז כניסתה לכנסת לתקצוב ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר בירכה: "ילדי החינוך המיוחד במוכש"ר לא שונים משום ילד אחר בתל אביב או בסביון. אחרי מאמצים כבירים וממושכים והתעקשות בלתי פוסקת מצד כל חברי הוועדה ואנכי, הצלחנו לתת תקציב גם לילדי המוכש"ר. מדובר בהישג אדיר! אני מודה לשר האוצר וליו"ר הוועדה על ההירתמות והסיוע בעניין".

איש התקשורת אבי מימרן שפעל רבות בנושא ולעיתים תקף את גפני על חוסר ההתקדמות בנושא אמר כי "ח"כ הרב משה גפני מבטיח ומקיים. אחרי כל כך הרבה תלאות, מאבק מתיש וארוך, יוכנס סוף סוף לתקציב 2020 תיקצוב של 90 מליון ש"ח לילדי החינוך המיוחד בגני הילדים המוכש"ר. רק מי שמבין בתחום, יודע להעריך את גודל הבשורה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן