Yonatan Sindel/Flash90

אייכלר לאוחנה: "מי נתן הוראה להופעה תקשורתית של המשטרה בסערט ויז'ניץ" • צפו

לאחר שבמהלך ראש השנה התפרצו שוטרים לחצר חסידות סערט ויזניץ בחיפה, פנה ח"כ אייכלר בשאילתה דחופה לשר לבט"פ: "המתפללים הרגישו כמו היהודים בזמנים אפלים שהמשטרה באה לפזר אותם מבית הכנסת". סגן השר: "הנחינו את המשטרה להפגין שיקול דעת בכל הנוגע לכניסה במהלך תפילות חג"
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

ח"כ ישראל אייכלר הגיש שאילתה דחופה לשר לביטחון פנים: "במהלך תפילות ראש השנה הגיע מפקד משטרת חיפה אמיר גולדשטיין לחצר בית הכנסת סערט ויז'ניץ למרות השמירה על ההנחיות במקום. ברצוני לשאול, מי נתן הוראה להופעה תקשורתית בחסות המשטרה, ומה נעשה כדי למנוע פגיעה בחופש הדת בעתיד"?

בעת הגשת השאילתה הקריא אייכלר את עדויות המתפללים במקום: "הייתה שמירה קפדנית על ההנחיות, והשוטרים אפילו לא נכנסו לבית הכנסת כדי לבדוק זאת. השוטרים הגיעו מספר פעמים, כאשר פעם אחת הייתה בערב בשעה שכל המתפללים היו בכלל בבית הכנסת, והשוטרים עמדו בכיכר בחוץ, לעיני הצופים והתקשורת, וערכו הופעה תקשורתית. לדברי המתפללים, הם הרגישו כמו היהודים בזמנים אפלים שהמשטרה באה לפזר אותם מבית הכנסת."

בסיום דבריו אמר: "יש היום תיק 4000 הנוגע לשוחד תקשורתי" הזכיר ח"כ אייכלר ואמר: "קיים חשש כבד שדבר כזה קורה בין שוטרים וקצינים שרוצים לקבל סיקור תקשורתי חיובי ובתמורה לכך מביאים את כלי התקשורת למקום אטרקטיבי על חשבון כבודם של המתפללים וקדושת החג".

סגן השר גדי יברקן השיב: "השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הנחה לחדד את הנהלים על מנת לוודא שגורמים משטרתיים לא יתנהלו מול כלי התקשורת שלא באמצעות דוברי המשטרה". כמו"כ, "השר הנחה את המשטרה להפגין שיקול דעת בכל הנוגע לכניסה ולצילום אירוע במהלך תפילות חג וקדשי ישראל".

כזכור, עם צאת החג הביעו זעם רב בחסידות סערט ויז'ניץ בחיפה על התנכלות חוזרת של המשטרה לקהילה, שקיימה את תפילות ראש השנה בבית הכנסת הגדול של החסידות בהתאם למתווה הקפסולות, אך מפקד התחנה בעיר החליט להגיע למקום ולהפריע מתוך מטרה של יחסי ציבור, תוך חילול מחפיר של החג הקדוש. בחסידות אומרים שמפקד המשטרה הגיע למקום עם צוות צילום של ערוץ טלוויזיה וכרז במקום, למרות שלא הייתה הפרה של ההנחיות.

בהודעה שפרסמה המשטרה בעיצומה של החג נכתב כי "שוטרי תחנת חיפה הגיעו אתמול בשעות הערב לשכונת ויזניץ' בעיר, עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר התקהלות רבת משתתפים סמוך לבית הכנסת ברחבה החיצונית, באופן המנוגד להנחיות משרד הבריאות. בתוך כך , עם הגעת השוטרים למקום דרשו מגורמי ההנהגה המקומית לפנות את ההתקהלות מהרחבה ומאות האנשים פוזרו לבתיהם, כאשר חומרי התיעוד הועברו לבחינה וזימון האחראים אל תחנת המשטרה בהמשך.

"במסגרת האכיפה היזומה והממוקדת, שוטרי תחנת חיפה הגיעו היום בשעות הצהריים בשנית, בפיקודו של מפקד התחנה – נצ"מ אמיר גולדשטיין, אשר ביקש מראשי הקהילה לפזר את ההמון וכן כרזו לבאי המקום לשוב לבתיהם ולנהוג בהתאם להנחיות, למען שלום הציבור". להודעה אף צורפה למרבה החפרה סרטון יח"צ שצילמה המשטרה במקום בעיצומו של החג.

איש התקשורת דודי זילברשלג, המשתייך לחסידות סערט ויז'ניץ, הפריח את טענות המשטרה וכתבה כי "‏זהו סיפור על מפקד משטרה שהחליט לעשות קריירה על גבה של קהילה קטנה: הויז'ניצים שזכו להכרה נרחבת בהקפדתה על הוראות משרד הבריאות מתחילת המגפה הפכה שעיר לעזאזל של אזלת ידה וכזביה של משטרת חיפה. הקהילה השקטה שלא ידעה מימיה רישום פלילי, אלימות ופשיעה הפכה לטרף קל, משולל יסוד ושרירותי".

כתבות קשורות

לאור הטענות נגדה: נציגים ממשרד הביטחון ערכו בדיקה בחברת הריגול
לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: רה"מ בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן