צילום: פלאש 90

דרעי נעדר מהקבינט ועלה לנשיא המועצת: "פרישה מהממשלה היה על השולחן"

יו"ר ש"ס מקיים התייעצויות עם חברי מועצת חכמי התורה בנוגע לאפשרות של סגירת בתי הכנסת ביום כיפור ועלה למעונו של מרן הגר"ש כהן. דרעי: "יש פה פיקוח נפש שדוחה הכל, אני יתפלל ביום כיפור בחוץ. יכול להיות שימשיכו ביו"כ את אותו מתווה שהיינו בו בחג ראש השנה" • האזינו


האזינו: הראיון של דרעי ל'קול חי'

מי שלא הופיע לדיון הקבינט הקורונה הנערך עכשיו הוא שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, שנטש דיון מקדים בנושא התפילות. הוא מקיים התייעצויות עם חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס ועם רבנים אחרים, ומציג להם את נתוני התחלואה. דרעי ביקש מהם להנחות אותו בכל הנוגע לבתי הכנסת, ובכלל. בין היתר ביקר השר דרעי בביתו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט"א.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר בראיון לאבי מימרן ב'קול חי' כי "המצב המדוייק הוא שיש כל יום אלפי חולים חדשים, מספר המתים ומספר החולים קשה ממריא. ראינו בקבינט נתונים קשים, שמענו מהרופאים הבכירים תחזיות מפחידות ביותר. הם הראו לנו גרפים ונתונים קשים לצפייה. היו הרבה מאוד חולים שהגיעו לביהכנ"ס בראש השנה, הם לא ידעו שהם חולים אבל הם הצליחו להדביק רבים תוך כדי התפילות".

"המידע שיש בידי לא נותן לי מנוחה, אני לא נרדם בגלל זה בלילות. אני רק נותן עצה לכל המאזינים: כל מי שיכול להתפלל ביו״כ בחוץ, אני ממליץ לו להתפלל בחוץ. מי שמכריע האם לסגור בתי כנסת או לא זה גדו"י. אני רק אצבע אחת בממשלה. אני לא משווה חלילה בין תפילות להפגנות, אבל איך אפשר להסביר לציבור שיש סגר מלא, בזמן שרואים אנשים חוגגים בחוף הים ועושים סעודות בצפיפות בבלפור".

דרעי הוסיף כי "לפני הממשלה ולפני המדינה, יש פה פיקוח נפש שדוחה הכל. אנחנו צריכים להסתכל על עצמינו איך אנחנו דואגים לבריאות שלנו. הייתי בצהריים אצל נשיא המועצת הגר״ש כהן, הצגתי לו את כל האופציות שדנו בקבינט. סיכמנו שבערב אני יחזור אליו ויקבל ממנו את ההנחייה הסופית כיצד לפעול ולהצביע. דבר אחד אני יכול להודיע: אני יתפלל ביום כיפור בחוץ".

"אני יכול לחשוף לך שבמהלך הדיון אצל נשיא המועצת הגר״ש כהן, גם נושא פרישה מהממשלה היה על השולחן", סיפר יו"ר ש"ס בראיון. "כל הבכירים מבינים את החשיבות של יו״כ. תזכור שליד השולחן יושבים אנשים עם כיפה: בן שבת, אדלשטיין ומנדלבליט. יכול להיות שימשיכו ביו״כ את אותו מתווה שהיינו בו בחג ראש השנה".

עוד הוסיף כי "הייתי בטוח שנוכל לסחוב את הסגר לאחרי חגי תשרי, אבל המספרים מדברים בעד עצמם. ההצעה של עוצר חירום לאומי הייתה במהלך הבוקר, אבל יש התנגדות קשה ביותר של האוצר. בנתיים זה ירד מהפרק. אני לא מחלק ציונים לרוני גמזו".

6 תגובות

פתי מאמין לדרעי

אני רוצה לדעת איפה חכם שלום כהן מתפלל ועל זה אני יסמוך
מה איכפת עם דרעי מתפלל בפנים או בחוץ אם הוא חושב שזה פיקוח נפש או לא
אומרים לנו רק מה דעת הפוליטיקאים מה דעת הגדולים בעניין?

נשגב מבינת אנוש איך מדברים כל הזמן על פיקוח נפש של הוירוס שהוא באחוזים קטנים מאד ובגלל זה מציעים להתפלל ביום הצום בחוץ בחום שרבי שהוא פיקוח נפש לכל אחד ואחד

כל הכבוד לך ר' אריה דרעי,
אתה ממש עושה עבודת קודש__,
אבל למה לפרוש תקדח בהם מבפנים, לא מבחוץ, קרע ושסע את האנטי דת האלה,
אבל אל תפרוש כמו ליצמן ולהיות רק ח"כ ת'אחלה גבר, בראבו אריה

המלצה בלבד
חשוב לקחת ויטמין C לחיזוק מערכת החיסון
תבדקו עם יועצים לגבי המינון
רפואה שלמה

בלה בלה
אתה בחיים לא תפרוש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *