אילוסטרציה. צילום: Aharon Krohn/Flash90

שלף מכיסו פתקי הצבעה: כתב אישום נגד משקיף בקלפי מטעם 'יהדות התורה'

על פי כתב האישום במהלך ספירת הקולות במערכת הבחירות האחרונה, שלף הנאשם מכיסו פתקי הצבעה של מפלגת "יהדות התורה" עליהם מתנוססת האות "ג" והוסיפם לערימת פתקי הבחירות שהיו על השולחן. בשלב זה, הפסיק יו"ר הקלפי את ספירת הקולות והתעמת עם הנאשם

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה כתב אישום לבית משפט השלום ברמלה נגד אדם בשנות העשרים לחייו ששימש כמשקיף בקלפי מטעם מפלגת 'יהדות התורה' בבחירות האחרונות, בגין הפרעה לבחירות וניסיון לקבלת דבר בתחבולה.
 
לפי כתב האישום,  שהוגש על ידי עו"ד נטע פוניס- אלהרר, במהלך יום הבחירות לכנסת ה-23, 2.3.20, שימש הנאשם כמשקיף בקלפי בלוד מטעם מפלגת יהדות התורה. תפקיד זה מאפשר לנאשם להשקיף מהצד על תקינות הליך ספירת הקולות שנעשה על ידי חברי הקלפי.
 
סמוך לסיום הפעילות בקלפי, הנחה יו"ר הקלפי את חברי הועדה כיצד נדרש לבצע את ספירת הקולות. הנאשם התנגד לדרך ספירת הקולות בה הנחה יו"ר הקלפי לפעול וטען כי קיימת דרך מהירה יותר לבצע את הספירה. מאחר שמזכירת הקלפי הסכימה, הוחלט כי לאחר פתיחת המעטפות יעברו הפתקים כולם לנאשם אשר יקריא בקול את פתקי המפלגה.

במהלך ספירת הקולות, שלף הנאשם מכיסו פתקי הצבעה של מפלגת "יהדות התורה" עליהם מתנוססת האות "ג" והוסיפם לערימת פתקי הבחירות שהיו על השולחן. בשלב זה, הפסיק יו"ר הקלפי את ספירת הקולות, התעמת עם הנאשם, והזמין את כוחות המשטרה למקום.

בהמשך, במעקב אחר ספירת הקולות בקלפי, שנעשתה על ידי ועדת הבחירות המרכזית, עלה כי מספר הקולות הכשרים בקלפי עמד בפער של 8 קולות ממספר הבוחרים שהצביעו בפועל.

בכתב האישום נכתב כי "במעשיו המתוארים לעיל, הפריע הנאשם למהלכן התקין של הבחירות, התערב ללא רשות בספירת הקולות, ניסה לקבל עבור מפלגת יהדות התורה דבר בתחבולה ובכך להטות את תוצאות הבחירות".

4 תגובות

חילול השם, בושה

אצל הערבים יש יותר רמאויות שיבדקו גם אותם , פחדנים.

כמו תמיד, מחפשים רק את החרדים. כאילו בכפרים הערביים הכל דבש

יש פתגם ערבי שאומר "כשה' רוצה להעניש משהו, הוא לוקח לו את השכל"

(כנראה שזה מה שקרה למשקיף)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו