פיגוע בצרפת: 4 פצועים מדקירות סמוך לבניין הישן של עיתון 'שרלי הבדו'

אדם דקר עוברי אורח בפריז, סמוך לבניין הישן של העיתון "שארלי הבדו" שהותקף בעבר בפיגוע, נבדק חשד שמדובר באירוע טרור, מצבם של חלק המפצועים קשה מאוד. לפי דיווחים, שני חשודים נעצרו. בתחילת החודש פרסם המגזין קריקטורות נוספות על מוחמד

פיגוע דקירה התרחש היום (שישי) בסמוך לבניין ששימש את מערכת השבועון הסאטירי "שרלי הבדו" בפריס, צרפת. על פי הדיווחים, ארבעה בני אדם נפצעו באירוע, שניים מהם באורח אנוש. שניים מהפצועים הם עיתונאים בסוכנות ידיעות שמשרדיה נמצאים בקומה בה שכנה מערכת העיתון הסאטירי בעבר. שני תוקפים, שאחד מהם קרא "אללה הוא אכבר", ברחו מהמקום.

המשטרה עצרה שני חשודים, וטענה כי על בגדיו של אחד מהם היו כתמי דם. כרגע, המניע לתקיפה לא ברור. לאחרונה, כחמש שנים לאחר הפיגוע שאירע במשרדי העיתון, "שארלי הבדו" פרסם שוב קריקטורה על הנביא מוחמד. המגזין הסאטירי, כאמור, כבר לא פועל מהמקום שבו אירע הפיגוע, אולם מי שכן היא סוכנות הידיעות שבה עובדים הפצועים – Premières Lignes.

המתקפה בוצעה בסמוך למקום שבו היו המשרדים של המגזין שארלי הבדו, שהותקף ב-2015 על ידי חמושים איסלמיסטיים. המשרדים עברו מאז למקום אחר. המתקפה התרחשה שלושה שבועות אחרי פתיחת המשפט ל-14 חשודים בארגון טרור שביצע את המתקפה נגד המגזין ההומוריסטי בינואר 2015 , ובה 12 בני אדם נרצחו.

ראש ממשלת צרפת, ז'אן קסטקס, צייץ בעמוד הטוויטר שלו: "מתקפת דקירה התרחשה סמוך למטה שארלי הבדו לשעבר. נפגשתי עם שר הפנים שתידרך אותי על האירוע". בשלב זה לא ברור אופייה של המתקפה וכלל לא ברור אם יש לה קשר למגזין, שמשרדיו עברו מאז מתקפת הטרור בשנת 2014 למיקום אחר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן