צילום מסך: פוקס ניוז

ארה"ב: טראמפ נגד המגיש, קריאות לביטול העימותים הבאים וסקרים על המנצח

רוב הנשאלים בשני הסקרים של רשתות אמריקניות גדולות, טענו כי ביידן ניצח בעימות הראשון. הנשיא צייץ מחדש תומכים שלו שמתחו ביקורת על התנהלותו של המנחה כריס וואלס, וטענו שפעל לטובת ג'ו ביידן. עיתונאים מהצד הליברלי קוראים לבטל את העימותים הנותרים


צפו בקטעים מתוך העימות. צילום: פוקס ניוז. תרגום: 'חדשות 12'

מהסקרים שהתקיימו בארצות הברית לאחר העימות עולה שהקרב בין הנשיא המכהן דונלד טראמפ ליריבו סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן על התואר "מנצח העימות" די צמוד. על פי סקר שנערך ברשת CNN המועמד הדמוקרטי, ג'ו ביידן, ניצח את הנשיא טראמפ בעימות. 62% חשבו שביידן ניצח את העימות, בעוד 27% חשבו שטראמפ ניצח. 65% חשבו שהתשובות שסיפק ביידן היו אמינות והגונות יותר ו-29% סברו שטראמפ הוא זה שסיפק תשובות טובות יותר.

בסקר שקיימה רשת CBSNews הפער בין שני המועמדים די צמוד בניגוד לסקר של סי אן אן. 48% מהנשאלים טענו כי ביידן ניצח בעימות ואילו 41% חשבו שטראמפ ניצח. 10% מהמשתתפים בסקר טענו כי העימות הסתיים בשוויון בין השניים. עוד עולה מהסקר כי 83% חושבים שהסגנון והטון בעימות בין השניים היה שלילי. לעומת זאת 17% חושבים שהעימות היה חיובי.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הצטרף היום למתקפה בטוויטר נגד כריס וואלס שהנחה את העימות הראשון אתמול בינו לבין המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן. הנשיא צייץ מחדש תומכים שלו שמתחו ביקורת על התנהלותו של וואלס, וטענו שפעל לטובת יריבו.

בעקבות ההתנהלות המכוערת של העימות – ובעיקר בשל התחושה שלא הייתה בו שום תועלת לבוחר – כבר נשמעות הבוקר בתקשורת המיינסטרים בארה"ב קריאות לוותר על שני העימותים הנוספים שנועדו לטראמפ וביידן, בחודש הבא. באתר CNN הכתירו את העימות כ"בושה". כותרת האתר של CNN זעקה: "עימות פשוט נורא", והעורכים הוסיפו: "העימות עשה שירות רע ביותר לדמוקרטיה, כאוס מוחלט".

טראמפ ניצח – ביידן לא הפסיד: הם לא התחרו על אותו דבר / שמואל בן צבי

טראמפ וביידן עלו הלילה לבמה ללא לחיצות ידיים, כפי שהצדדים סיכמו מראש עקב מגבלות מגפת הקורונה. כשנעמדו מול הדוכן ביידן עוד פנה לטראמפ בידידות ושאל אותו "מה קורה, גבר?", אך תוך רגעים ספורים התפתח קרב מכוער וסוער ביותר בין השניים. לאורך העימות טראמפ השתלט על הדיון ונכנס לדבריו של ביידן, והתעמת לא אחת גם עם המנחה. ביידן קרא ליריבו כמה פעמים "לשתוק", וכינה אותו "ליצן".

העימות הפך לסוער, ובמהלכו אמר ביידן כי "כולם יודעים שטראמפ שקרן". מעבר לכך, הוא אף כינה אותו "כלב של פוטין", וטען כי הוא הנשיא הגרוע ביותר שהיה לארצות הברית. "הוא ידע כמה מסוכן נגיף קורונה עוד בפברואר", אמר ביידן. "עוד הרבה אנשים ימותו אם הוא לא יעבוד יותר חכם". בתגובה קרא לעברו טראמפ כי "אין כל דבר חכם בנוגע אליך ג'ו, אל תגיד אפילו את המילה חכם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *