מנהיג האופוזיציה הרוסי שהורעל: "פוטין עומד מאחורי הפשע"

ראש האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני שהורעל באמצעות גז עצבים התראיין לעיתון 'דר שפיגל' ואמר: "אני טוען שפוטין הוא זה שנמצא מאחורי הפשע הזה ואין לי הסבר אחר למה שקרה". נבלני הדגיש: "אני לא פוחד". הוא תיאר את הרגעים שאחרי הרעלתו "אתה לא חש כאב ואתה יודע שאתה מת"

מנהיג האופוזיציה הרוסי, אלכסיי נבלני, התראיין לעיתון הגרמני 'דר שפיגל' ודיבר על הרעלתו באמצעות גז עצבים (נוביצ'וק) לפני כחודשיים. בין היתר הוא אמר כי הוא בטוח שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין עומד מאחורי זה, ועם זאת, הדגיש -"אני לא פוחד". לדבריו: "אני טוען שפוטין הוא זה שנמצא מאחורי הפשע הזה ואין לי הסבר אחר למה שקרה". כך הסביר נבלני לעיתון הגרמני.

נבלני תיאר את הרגעים הקשים: "אתה לא מרגיש כאב, אבל אתה יודע שאתה מת", בנוסף, הוא הבטיח לשוב לרוסיה: "המשימה שלי עכשיו היא להישאר חסר פחד. ואין לי שום פחד".

כזכור, מנהיג האופוזיציה הרוסי הוטס לברלין בחודש אוגוסט לאחר שהתמוטט במהלך טיסה פנימית בסיביר למוסקבה, הוא אושפז בבית חולים ברוסיה, אך מייד לאחר אשפוזו ממשלת גרמניה העבירה אותו לבית חולים בברלין שם היה מאושפז מעל חודש ושוחרר בימים האחרונים.

לפני חודש הודיעה הממשלה הגרמנית כי מעבדות שונות בצרפת ובשוודיה הוכיחו את הממצאים הראשוניים על כך שבדמו של נבלני נמצאו שרידים של גז העצבים "נוביצ'וק", גז שפותח ברוסיה ושבאמצעותו הורעלו גם המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו, בבריטניה לפני כשנתיים.

כלי התקשורת הצרפתי "לה-מונד" פרסם לפני כשבוע ציטוטים משיחת טלפון שהתקיימה בין פוטין למקרון ובה הראשון העלה את האפשרות שנבלני הרעיל את עצמו. "הוא פרובוקטור גדול באינטרנט וכבר דימה את עצמו חולה לא פעם", אמר פוטין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *