בג"צ הוציא צו המונע את הרס בית המחבל שרצח את שהרב שי אוחיון הי"ד

שופט בימ"ש העליון ניל הנדל הוציא צו בניים האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שביצע את הפיגוע הקשה בפ"ת וקבע כי דיון בעתירה בעניין יתקיים בשלושה שבועות הקרובים. עו"ד של המשפחה: "לא יתכן שבג"ץ ישמש ערכאת ערעור קבועה כנגד צעדי הרתעה ולחימה של צה"ל"

שופט בימ"ש העליון ניל הנדל, הוציא היום (חמישי) צו בניים האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד בפיגוע הקשה בפ"ת לפני מספר שבועות. בנוסף, קבע השופט הנדל כי דיון בעתירה בעניין יתקיים בשלושה שבועות הקרובים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחת אוחיון במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה תקף את צו הבניים: "ניתן למחבלים כבר להגיש השגה שנדחתה על ידי צה"ל. לא יתכן שבג"ץ ישמש ערכאת ערעור קבועה כנגד צעדי הרתעה ולחימה של צה"ל. הגיע הזמן להורות על הרס מידי של הבית ללא צו בניים ולא שהות על מנת לחזק את אפקט ההרתעה. ככל שיתברר אחר כך שמדובר בטעות קיצונית יהיה ניתן לבקש פיצוי באמצעות בג"ץ".

חה"כ אוריאל בוסו: "שבר על שבר. אני הוא זה שלצערי עדכנתי את האלמנה על ההחלטה הערב של בג"צ, אשה חדורת אמונה שלמען האמת לא פיתחה ציפיות רבות בנוגע להחלטה, אבל מבקשת להלחם בכל הכח בכדי לייצר הרתעה למנוע את הרצח הבא".

"היום נעשתה קבורה נוספת של מעט הנחמה שנותרה למשפחה השבורה והמרוסקת, הפוטנציאל של אירועים כאלה שילכו ויגברו רק הולך וגדל בעקבות החלטות השגויות של בג"צ, הרב שי הי"ד שהיה דמות ומופת בחייו סמל של אצילות וצניעות, שהשאיר אלמנה ויתומים שמתמודדים עם שבר נוסף בערב חג הסוכות".

"כתושב העיר פתח תקוה שמלווה את המשפחה באופן אישי מאז הטרגדיה, הבטחתי לאלמנה שאלחם בוועדה יחד עם כל חבריי ובכל מקום אפשרי לזעוק את הזעקה של המשפחה ולהפוך את ההחלטה נטולת הרחמים שנפלה בבג"צ הערב" דברי בוסו.

מארגון בצלמו נמסר "מדובר בהחלטה מקוממת אך צפויה. מעולם ! בג"ץ לא אישר להרוס מיידית בית מחבל. מה זה חיי אזרחי ישראל לעומת פגיעה במשפחת המחבל. נקווה שהנשיאה תמנה שלשה שופטים עם ראש בריא שיקבעו בהקדם להרוס את בית המחבל ולא שופטים שדואגים לזכויות מחבלים ולא לחיי אזרחי ישראל. נמשיך לפעול על מנת ייהרסו בתי מחבלים בהקדם".

האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו": "מדובר בעוד מופע איימים מבית היוצר של בג"ץ. אנו תוהים מתי שופטי האולימפוס יעדיפו את ביטחונם של אזרחי ישראל על פני המחבלים. רציחתו של הרב אוחיון הייתה יכולה להימנע לו בג"ץ לא היה פוגע שוב ושוב בהרתעה הישראלית. דם הנרצח טרם התקרר בקבר ובג"ץ כבר שולח חיבוק למשפחת המחבל. אוי לאותה הבושה".

3 תגובות

משיח עכשיו נמאס משופטי הכלם.

לא הבנתי. כששופטי בגץ אומרים שצריך לפנות את חאן אלאחמר אז לא צריך להשמע, וכשהם אומרים לא להרוס את בית המחבל אז כן צריך להשמע ?

תחליפו את כל שופטי בג"ץ ליהודים ואז יהפוך הכל לטובת עם ישראל. תתעוררו בג"ץ הם לא יהודים כואב להם על משפחותיהם הערבים ולא עלינו היהודים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן