צילום: מליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר / FLASH90     

בעקבות הממשלה השברירית: מרצ תגיש הצעת אי אמון קונסטרוקטיבית

סיעת מרצ הודיע כי בעקבות התפטרותו של השר אסף זמיר, היא תגיש לאחר החג הצעת אי אמון קונסטרוקטיבית. "מברכת את אסף זמיר על הצעד האישי המתבקש בעזיבת ממשלתו של נאשם בשוחד שעסוק במשפטו ולא בניהול המדינה", אמר יו"ר הסיעה זנדברג
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

סיעת מרצ הודיע היום (שישי) כי בעקבות התפטרותו של השר אסף זמיר מכחול לבן בעקבות התנגדותו לראש הממשלה בנימין נתניהו, היא תגיש לאחר החג הצעת אי אמון קונסטרוקטיבית. יו"ר סיעת מרצ ח"כ תמר זנדברג אמרה כי היא "מברכת את אסף זמיר על הצעד האישי המתבקש בעזיבת ממשלתו של נאשם בשוחד שעסוק במשפטו ולא בניהול המדינה".

"עם פתיחת מושב הכנסת ב12/10 אגיש בשם סיעת מרצ הצעת אי אמון קונסרבטיבית. אני קוראת לכחול לבן להצטרף לסיעות האופוזיציה ויחד לתמוך בהצעה. זו ההזדמנות לשלוח את הממשלה המושחתת והמנותקת הביתה, בכנסת הזאת, בלי בחירות חדשות. התובנה של אסף זמיר אולי מאוחרת אבל חשובה וישנה אפשרות לחור אחורה לרוב הקיים בכנסת נגד נתניהו ובעד ממשלה עם סדר עדיפויות אחר שתדאג לאזרחים ולא לנאשם בשוחד", דברי זנדברג.

"הצעת אי אמון קונסטרוקטיבית" משמעותה הצעה בו הכנסת רשאית ברוב חבריה להביע אמון בממשלה חלופית לממשלה הקיימת, הממשלה הנוכחית מסיימת תפקידה והממשלה החלופית מתחילה לפעול מאותה שעה שהביעו בה אמון. בישראל קיימת דרישה שאינה קיימת בשום מדינה אחרת עם אי אמון קונסטרוקטיבי. בעת הצעת אי אמון, על חברי הכנסת להציג לא רק ראש ממשלה חלופי אלא גם ממשלה חלופית, על כל שריה וקווי המדיניות שלה.

יו"ר מר"צ ניצן הורביץ אמר כי "אסף זמיר הוא הראשון אבל לא האחרון. כל מי שנותרה לו יושרה, צריך לעזוב את ממשלת הפיגולים הזו לאלתר ולהצטרף לאופוזיציה. זה היה חטא להיכנס, לירוק בפרצוף של הבוחרים ולהאמין לביבי – כשהכל היה ברור וידוע כבר אז. גרמתם נזק היסטורי. עכשיו זה כבר פשע להישאר".

ראש האופוזציה, יאיר לפיד על התפטרותו של אסף זמיר: "אסף זמיר לא רק התפטר, הוא גם הציב כתב אישום חמור מול כל מי שנשאר בממשלה הזו רגע אחד נוסף ומחזיק את נתניהו על כסאו. גנץ ואשכנזי, אתם לא משרתים את ישראל בממשלה, אתם משרתים את נתניהו. הגיע הזמן שתקומו ותתפטרו".

חה״כ עפר שלח, יש עתיד-תלם, אמר בתגובה להתפטרותו של השר אסף זמיר מהממשלה: "הלבנה הראשונה בחומה של ביבי נפלה. התפטרותו של אסף זמיר לא מפתיעה, כי הוא אדם ישר ואנשים ישרים כבר לא יכולים עוד להיות בממשלה הזאת. יהיו עוד, כי גנץ ואשכנזי יכולים אולי לרמות את עצמם, אבל לא את האנשים הישרים הרבים בכחול לבן".

ח"כ אלי אבידר מ'ישראל ביתנו': "‏אסף זמיר הוספת לעצמך כבוד. מקווה שחבריך למפלגת כחול לבן יצטרפו אליך וימנעו מגנץ&אשכנזי לדרדר אותנו לחורבן".

כזכור, שר התיירות אסף זמיר, הודיע היום ליו"ר מפלגת כחול לבן וראש הממשלה החליפי, רא"ל במיל' בני גנץ, על התפטרותו מהממשלה. "אני חרד למדינה. חרד שהיא על סף שבר מוחלט. וברור לי שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה", אמר זמיר.

"לאחר ארבעה חודשים וחצי כחבר בממשלה אני קובע בצער כי משבר הקורונה על השלכותיו הנוראיות נמצא במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה. השיקולים האישיים והמשפטיים הם אלה שעומדים בראש מעיניו של נתניהו. זה ניכר בכל צעד ושעל".

"תמיד האמנתי בנסיון להשפיע מבפנים, גם במחיר של ביקורת ציבורית, כל עוד האמנתי שתוצאות פעולותיי עושות הבדל, עושות טוב. אני כבר לא מרגיש ככה ולכן אחרי התלבטות לא פשוטה, החלטתי היום להודיע ליו"ר מפלגת כחול לבן, רא"ל במיל' בני גנץ, על התפטרותי מהממשלה".

"יש לי הערכה גדולה לבני גנץ ואני מודה לו על האמון ועל ההזדמנות להיות חלק מהממשלה. הודעתי לגנץ כי בכוונתי להמשיך להיות חלק מהמפלגה ולשרת את הציבור מתפקידי כחבר כנסת", דברי זמיר.

הליכוד במתקפה על שר התיירות היוצא אסף זמיר מכחול לבן שהודיע על התפטרותו מהממשלה ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בדיוק בשעה שראש הממשלה נתניהו הוביל דיון רב-משתתפים עם ראשי הציבור החרדי כדי להילחם בקורונה, אסף זמיר בורח מהמערכה רק כדי לקושש קולות בבחירות המקומיות בתל אביב".

"הוא זה שעוסק בפוליטיקה קטנה בשעה שראש הממשלה נתניהו נאבק מסביב לשעון למען הצלת חייהם ופרנסתם של אזרחי ישראל. כחול לבן צריכים להחליט אם הם עובדים באחדות מתוך הממשלה שנלחמת בקורונה או שהם ממשיכים לייצר תוהו ובוהו בתוך הממשלה ובכך פוגעים בפעולות הנדרשות לטובת אזרחי ישראל", לשון הודעה הליכוד.

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד אמר כי "אני מברך את השר זמיר על התפטרותו וקורא לשרי כחול לבן להצטרף. ישראל זקוקה לממשלה אחראית בראשות נתניהו בלי מקלות בגלגלים של שרי כחל"ב. הם כבר הוכיחו שהם דואגים לפוליטיקה קטנה על חשבון בריאות הציבור. נתניהו לעומתם הוכיח כבר שעם יד בוטחת על ההגה הוא יודע לחלץ את מדינת ישראל מהמשבר".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן