נחשף: הציוד שהציג חיזבאללה משמש לייצור נשק; "מנהל האתר" – מומחה טילים

צה"ל פרסם סרטון מכלי טיס שעוקב אחר רכב מסחרי שנכנס ויוצא לאתר הייצור והאחסנה של רקטות חיזבאללה בביירות, שנחשף בנאום רה"מ באו"ם. המכונות שהוצגו על ידי חיזבאללה שימשו לכיפוף וחיתוך מתכת באופן המיועד לייצור טילים, וחלק מהנוכחים, בהם מנהל המפעל - הם פעילי הארגון
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

בהמשך לחשיפה של צה"ל וראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר בנאום לעצרת הכללית של האו"ם על שלושת אתרי ייצור הרכיבים לטילים מדויקים של ארגון הטרור חיזבאללה בלב שכונות ומבנים אזרחיים בביירות, בישראל חופשים פרטים נוספים בנוגע לפעילות באתרים אלו.

חיזבאללה אפשר לעיתונאים להיכנס למבנה בטענה שאין שם פעילות שלו, אך בישראל אומרים כי המכונות שתועדו על ידי הנוכחים בתדרוך העיתונאים של חיזבאללה באתר אל ג'אנח שלטענת הארגון הינו אתר אזרחי שימשו לייצור רכיבי טילים מדויקים.

מכונת הכיפוף – מעבדת את המתכות מהן מורכבות מעטפת המנוע, ראש הקרב ומקטעי הניווט של הטיל. מכונת ערגול – משמשות לעיבוד מתכות לצורת גליל. מאפשרת את עיבוד המתכות לרכיבי המנוע, ראש הקרב ומקטעי הניווט של הטיל. מכונת חיתוך בלייזר, מכונת חיתוך הידראולית, מכונת חיתוך ידנית – משמשות לחיתוך מתכות בזוויות הנדרשות לייצור כנפונים לייצוב הטיל, מעטפות מנועים וראשי קרב לטילים.

עוד נחשף כי מנהל את האתר אשר הוצג ע"י חיזבאללה כאזרח שאינו חבר בארגון הינו פעיל של חיזבאללה. מדובר במחמד כאמל פא'אד רמאל, מנהל האתר לייצור רכיבי טילים מדויקים בשכונת אל ג'אנח והינו פעיל בארגון הטרור חיזבאללה. מלבד היותו מנהל האתר לייצור רכיבי טילים מדויקים של חיזבאללה הוא פועל תחת היחידה לייצור טילים מדויקים של חיזבאללה הפועלת בשיתוף פעולה הדוק עם כוחות איראניים. במסגרת תפקידו, טס מספר פעמים עם פעילים נוספים לאיראן.

בתוך כך, באתר בשואיפת – אתר תת קרקעי תחת 5 בניינים, סביב האתר זוהו תנועת חשודות בימים שמאז החשיפה, במסגרתן הגיע רכב מסחרי לאתר ויצא ממנו מספר שעות לאחר מכן. משם המשיך הרכב לאתר תת-קרקעי הממוקם תחת בניין מגורים אזרחי בשכונת ברג' אלבראג'נה ונמצא בשימוש ארגון הטרור חיזבאללה.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן