צילום: Tomer Neuberg/FLASH90

זוהר על מנדלבליט: "אם לא יתפטר – תהיה רעידת אדמה"; רה"מ התנער

יו"ר הקואליציה תקף הבוקר את היועמ"ש זאת ברקע ההקלטות שנחשפו אמש. לדברי זוהר, מנדלבליט צירך להתפטר ולבטל את כתבי האישום נגד רה"מ. מטעמו של נתניהו נמסר: "הדברים נאמרו ללא ידיעתו של ראש הממשלה והם אינם על דעתו"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר יצא היום (רביעי) באיום חריף על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. זוהר התריע בריאיון ל-'103FM' כי במידה שאביחי מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, תהיה "רעידת אדמה", וייחשפו הקלטות של שיחות מפלילות שלו עם פרקליט המדינה שי ניצן. את הדברים אמר בתגובה להקלטות של שיחות בין השניים שפורסמו אמש ב'חדשות 12'.

"מה שעשה מנדלבליט ומה שעשה שי ניצן נחשף לציבור וכולם יודעים מה קרה. אני יודע אינפורמציה מאוד ברורה בעניין הזה והאינפורמציה שאני מכיר אומרת דבר אחד – רק טפח קטן נחשף, קטנצ'יק", אמר מיקי זוהר בריאיון. "לכן אני חושב שאם אנשים לא יפנימו אלה שכמובן יזמו את כל הקנוניה נגד ראש הממשלה שמוטב להם לחזור בהם מהדרך הגרועה שהם בחרו בה הם יצטרכו לשלם על זה מחיר".

מיקי זוהר הוסיף ואמר כי "ברור שהם תיאמו ביניהם את הכול והכול היה מוסכם, הם ידעו בדיוק לאן הם הולכים, גם שי ניצן ידע שאין כלום בכול התיקים אבל לפחות בתיק אחד הוא רצה להביא את התוצאה שהוא ייחל לה; להדחתו של ראש הממשלה מהתפקיד, והכל כבר התברר ואני אומר לכם שזה רק טפח אחד שנחשף ואני מבטיח לכם שעוד יחשפו בקרוב דברים. תהיה פה רעידת אדמה, לא תהיה שום ברירה לאביחי מנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את כתבי האישום נגד נתניהו".

בהמשך הריאיון, נשאל זוהר אם יש לפתוח בחקירה נגד פרקליט המדינה. "ועוד איך, איזו שאלה? צריך לחקור את שי ניצן מידית", השיב. "אם הוא סחט את מנדלבליט, בין אם אמר במפורש או ברמז, צריך לבדוק את הסוגיה מידית, כנ"ל את הסוגייה של אביחי מנדלבליט מדוע החליט להגיש את כתבי האישום המופרכים הללו. מדוע הלך על עבירת שוחד של סיקור חיובי מה שלא קרה אף פעם בישראל ואף פעם בעולם? הדברים האלה צריכים להישאל".

שעה קלה לאחר פרסום הדברים ראש הממשלה בנימין נתניהו התנער מדבריו של זוהר. "הדברים של חבר הכנסת מיקי זוהר נאמרו ללא ידיעתו של ראש הממשלה והם אינם על דעתו. ראש הממשלה לא שוחח בנידון עם חבר הכנסת זוהר. ראש הממשלה מסתייג מהדברים שאינם מקובלים עליו", נמסר מטעמו.

גם מיקי זוהר עצמו חידד את דבריו, בחשבונו האישי בטוויטר כתב זוהר: "הגיע הזמן שנפסיק לפחד לבקר את מערכת המשפט, לא צריך לחשוש מהם. הדברים שנחשפים בחודשים האחרונים מעידים על רקבון מוחלט ותפירת תיקים. לא איימתי על מנדלבליט, אם יש לו כבוד עצמי, לאור הדברים שנחשפים, ראוי שיתפטר".

כזכור, עיתונאי חדשות 12, גיא פלג ועמית סגל, חשפו אמש (שלישי) הקלטות יוצאות דופן בהן נשמעת מתקפה חריפה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נגד פרקליט המדינה דאז שי ניצן. בהקלטות היועץ מתח ביקורת בוטה על ניצן, שנמנע מלהכריע בתיק שהתנהל נגד מנדלבליט בפרשת הרפז.

המילים הקשות נאמרו בשורה של שיחות שנערכו בין מנדלבליט למי שהיה חברו הקרוב, אפי נוה – שהיה אז ראש לשכת עורכי הדין והיום הוא נאשם וחשוד בפלילים. ב'חדשות 12' הדגישו כי ההקלטות שפורסמו אינן חלק מהחומר שהושג מהפריצה לטלפונים של אפי נווה או שהועתקו מהטלפונים במסגרת החקירה של המשטרה, והן הושגו על פי חוק. הן הוקלטו יחד עם שיחות נוספות באפליקציית שיחות אוטומטית בנייד של אפי נוה.

"מזעזע, לך, אמרתי לכם": סערה במערכת הפוליטית בעקבות הקלטות מנדלבליט

ניצן מגיב להקלטות מנדלבליט: "טענת 'הסחיטה' מופרכת ונטולת כל יסוד במציאות"

היועמ"ש מגיב להקלטות: "אין בין דברים אלו לבין החלטות מקצועיות שהתקבלו כלום"

מנדלבליט הוקלט: "דינה זילבר ושי ניצן תפרו אותי בתיק – יכול להחזיק אותי בגרון"

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. מגיע למנדלבליט.
  הוא הכשיר את השרץ:
  נגד החוק.
  נגד רצון העם.
  נגד ההיגיון.
  והכל עבור ידידו לשעבר ביבי.
  שיאכל את הדייסה שבישל.
  זה המחיר להותרת עבריין לאומי בראש המערכת!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן