צילום: Flash90

המשותפת תצביע מחר נגד ההסכם עם איחוד האמירויות: "אנחנו נגד עסקת נשק"

ח"כ סמי אבו שחאדה הסביר כי בהסכם לא מופיע כמעט התייחסות לסכסוך ישראלי - פלסטיני. ח"כ עופר כסיף: "הסכם שמנציח את הכיבוש אינו הסכם שלום אלא הסכם דמים שיביא עוד מלחמה". ח"כ תומא-סלימאן: "ההסכם עם האמירויות הוא חלק מעסקת המאה שמטרתה לפגוע בסיום הכיבוש"
 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

מחר (חמישי) יעלה לאישור הכנסת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות. וברשימה המשותפת יצביעו מחר נגד הסכם השלום. ההסכמים, שאושרו בממשלה ביום שני השבוע אחרי החתימה עליהם בבית הלבן, ייכנסו לתוקף רק לאחר שהכנסת תאשר אותם באופן סופי והממשלה תצביע מחדש לאשרור ההסכם. כך פירסמה דפנה ליאל ב N12.

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה (בל"ד) הסביר מדוע בסיעתו יצביעו נגד ההסכם: "זו אחת מעסקאות הנשק הגדולות שישראל עשתה בשנים האחרונות. אם זה הוא השלום הישראלי – אנחנו לא רוצים אותו".

שחאדה התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני שכמעט לא מוזכר בהסכם כעילה נוספת להתנגדות: "הסכסוך הערבי-ישראלי מעולם לא היה סביב שאלות כלכליות. מקור הסכסוך הוא בכיבוש הישראלי של פלסטין והשטחים השייכים למדינות ערביות אחרות. העסקה המדוברת אשר מתעלמת מהכיבוש ומהפלסטינים מרחיקה את השלום ולא מקרבת אותו".

לדבריו, "הצורך לנספחים חשאיים וסודיות גדולה מסביב להסכם 'שלום' בין שתי מדינות אשר מעולם לא נלחמו, מדאיג אותנו ומוכיח שיש לשתי המדינות במה להתבייש ומה להסתיר, כחלק מהעם הפלסטיני אנחנו נאבקים על שלום, על צדק ועל שוויון לכל האזרחים. אנחנו מאמינים בשלום אזורי ובצורך לשים קץ לסכסוך הישראלי ערבי אשר נמשך תקופה ארוכה מאוד. אך עסקת הנשק אשר מובאת כאן לא פותרת את הסכסוך ולא מקדמת את השלום. עסקה זו בעינינו תביא ליותר הרס ופחות לשלום".

ח"כ עופר כסיף (המשותפת) הסביר את עמדתו: "הסכם שמנציח את הכיבוש אינו הסכם שלום אלא הסכם דמים שיביא עוד מלחמה. הנסיון לטאטא את הכיבוש ולהתכחש לזכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית הוא לא נסיון כן לשלום, אלא שותפות אינטרסים בין שלושה משטרים המרוויחים מן הלחימה. מכיוון שאנו באמת חותרים לשלום, נצביע מחר נגד ההסכם."

ח"כ עאידה תומא-סלימאן גם היא הסבירה את עמדת סיעתה: "ההסכם עם איחוד האמירויות הוא חלק מעסקת המאה שמטרתה לפגוע במאבק לסיום הכיבוש ולחסל את האפשרות להקמת מדינה פלסטינית. לא ניתן למאמץ זה יד. הברית בין ישראל לאיחוד האמירויות, בחסות אמריקאית, אינה בשורה טובה – לא לפלסטינים, לא לישראלים ולא לאזור. שלום יהיה רק כשהכיבוש יסתיים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן