Yonatan Sindel/Flash90

אחרי שסיכלו את ועדת החקירה: ש"ס הציעה להקים מנהלת חרדית • צפו

גורמים ביהדות התורה ל'חדשות JDN': הגיוס של הליכוד נגד ההצעה של פינדרוס החל רק אחרי שקיבלו אור ירוק מש"ס שהם נגד. "אם שס היו מצביעים בעד, ייתכן וההצעה הייתה עוברת". טסלר: ""איך תסתכלו בעיניים של הציבור שבחרו בכם לאחר שקיבלו מכות ואגרופים משוטרים"

חה"כ אוריאל בוסו הגיש הערב ביוזמת יו"ר ש"ס שר הפנים הרב אריה דרעי את ההצעה לסדר והדרישה להקים מנהלת החברה החרדית שתטפל באכיפה הבררנית ובאלימות המשטרה שנחשפה ברשתות, "בפרט בתקופה האחרונה בהם תועדו ילדים בנייהם ילדים בעלי מוגבלויות, כשבשיא התיעוד המזעזע של ילד יתום שנזרק עם הקורקינט ע"י שוטר, אין תיעוד מזעזע וגדול מיזה, ילדים מיוחדים מוטחים על הקרקע, זוהי תוצאה של פריקת תסכול וזעם של שוטר שיוצא לעשות את הפעולה המוטלת עליו ועושה בדיוק את מה שלא צריך לעשות".

בוסו ציין את הקמת המנהלת בחברה הערבית בראשות ניצב ג'מאל חכרוש, זו המתכונת היחידה והריאלית לצימצום התופעה להחזרת האמון ולהחזרת השקט לשורות המשטרה מול המגזר החרדי ולהיפך, יש קונצנזוס סביב הנושא והוא חייב לעלות הילוך כבר בימים הקרובים בכדי להחזיר את השקט ולהמשיך להתמודד עם הבעיות הקשות האמיתיות של משבר הקורונה.

ח"כ יעקב טסלר תקף במליאת הכנסת את המפלגות שלא תמכו בהצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית: "איך תסתכלו בעיניים של הציבור שבחרו בכם לאחר שקיבלו מכות ואגרופים והתנהגו כלפיהם באלימות רבה ע"י שוטרים, מה תענו להם למה לא תמכתם בהצעה? אנחנו לא נוותר ונמשיך במאבק עד שיענקי רוזנברג, זיסי מרגליות וכל אחד מבנינו ובנותינו ידעו שהמשטרה אמונה על בטחונם והגנתם ולא להיפך".

כזכור, מליאת הכנסת הפילה היום את ההצעה של ח"כ יצחק פינדרוס בדבר הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות משטרת ישראל באכיפת תקנות הקורונה. 36 חברי כנסת הצביעו נגד, 12 הצביעו בעד. רק חברי הכנסת של יהדות התורה, הרשימה המשותפת וימינה תמכו בהצעה, יתר חברי הכנסת הצביעו נגד או נעדרו מההצבעה במליאה.

6 חברי כנסת חרדים הצביעו נגד ההצעה: משה ארבל, יוסי טייב, אוריאל בוסו, איציק כהן, מיכאל מלכיאלי, ויעקב מרגי. גורמים ביהדות התורה אמרו ל'חדשות JDN' כי הגיוס של הליכוד נגד ההצעה של פינדרוס החל רק אחרי שקיבלו אור ירוק מש"ס שהם נגד. "אם שס היו מצביעים בעד, ייתכן וההצעה הייתה עוברת. באופוזיציה כמעט לא הייתה התנגדות להצעה", אמרו.

מש"ס נמסר כי "נושא האלימות המשטרתית כנגד הציבור החרדי הנו חמור ומועלה כל העת לסדר היום ע״י נציגי ש״ס בממשלה ובכנסת. סיעות הליכוד וכחול לבן הודיעו לנציגי ש״ס, כי הצבעה היום בעד ועדת חקירה בנושא, כנגד עמדת הקואליציה משמעותה שבירת כלים שתגרור השלכות חמורות. כזכור, בפעם הקודמת שפעלו כנגד עמדת הקואליציה, כחול לבן הצביעו בעד חוק ההמרה הפוגעני"

עוד הוסיפו כי "סיעת ש״ס רואה חשיבות רבה בשמירת המשמעת הקואליציונית שהיא העוגן המרכזי לשמירת כל הקדוש והיקר לעולם התורה ולמדינה היהודית, ולראיה שרק הבוקר כחול לבן הצביעו ביחד עם הקואליציה נגד חוק הנישואין האזרחיים של סיעת ישראל ביתנו. ועל כן, עם כל החשיבות לנושא האלימות, סיעת ש״ס מגלה אחריות ולא תצטרף להצבעה זו בכדי לא לשבור את הכלים. יחד עם זאת, יו״ר ש״ס השר דרעי הנחה את ח״כ אוריאל בוסו להגיש הצעה לסדר דחופה בנושא האלימות המשטרתית ולעקוב מקרוב אחר הטיפול בנושא".

מסיעת יהדות התורה נמסר לקראת הדיון כי "כפי שהבטחנו, כעת עולה להצבעה הצעת יו"ר הסיעה ח"כ יצחק פינדרוס להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבחן את התנהלות המשטרה באכיפת תקנות הקורונה. אנו קוראים לכל חברי הכנסת מכל הסיעות לתמוך בהצעה". במפלגה תקפו את ש"ס בחרפיות ואמרו כי "מי שיתנגד או יימנע בהצבעה כמי שתומך בהכאת ילדים".

2 תגובות

נא לתקן…

מזעזע!!!!!!!!!!😪

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן