צילום: Olivier FitoussiFlash90

"לא ראוי לחזור כעת": ליצמן החליט לדחות לעת עתה את מינויו לסגן שר השיכון

יו"ר יהדות התורה החליט לדחות לעת עתה את מינויו לסגן שר השיכון במעמד שר, בעקבות המתיחות הקשה בין הציבור החרדי לרשויות המדינה. לדברי ליצמן, הצטרפות כעת, גם כסגן שר שאין לא אחריות מיניסטריאלית להחלטות, תהיה כניתנת גיבוי להתנהלות כלפי הציבור החרדי
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן החליט לדחות לעת עתה את מינויו לסגן שר השיכון במעמד שר, בעקבות המתיחות הקשה בין הציבור החרדי לרשויות המדינה, על רקע הכוונה להטיל סגר על הערים האדומות שכולן חרדיות, חוסר ההסכמה על מתווה לפתיחת הישיבות ותלמודי התורה, והאלימות המשטרתית נגד חרדים.

בסביבת ליצמן מעריכים שבעוד כשבועיים יירגעו הרוחות ותיעשה חשיבה מחודשת האם ראוי להצטרף חזרה לממשלה. לדברי ליצמן, הצטרפות כעת, גם כסגן שר שאין לא אחריות מיניסטריאלית להחלטות, תהיה כניתנת גיבוי להתנהלות כלפי הציבור החרדי. ליצמן נכנס לאחרונה לכ"ק האדמו"ר מגור שהורה לו כיצד לנהוג בנושא.

בנוסף, העבודה שיצחק כהן מש"ס מונה השבוע לשר השיכון וממשיך ליישם את המדיניות והתוכניות שליצמן החל, יחד עם המנכ"ל יאיר פינס שמונה על ידו וצוות הלשכה שנשאר במשרד, מאפשר לו לדחות במעט את החזרה למשרד מבחינה רשמית, בידיעה שהמאמצים לפתרון מצוקת הדיור החרדית יימשכו.

לקראת חזרת ליצמן: המינוי של כהן לשר במשרד האוצר ושר השיכון אושר בממשלה

כזכור, ליצמן נועד הבוקר לפגישה מיוחדת עם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, נוכח מקרי התקיפה בימים האחרונים בגבעת זאב, בערד, בחיפה ובאירועים נוספים. ליצמן מחה בפני השר על התנהלות חלק מהשוטרים בהפעלת כח קשה בחתונה בגבעת זאב, אירוע שיכול היה להסתיים אחרת ולא בצורה כה קשה וכואבת שהותירה את בני המשפחה מדממים ופצועים. ח”כ ליצמן הדגיש כי החובה לשמירה על ההנחיות מוטלת על כלל הציבור בשיוויוניות כמו גם צעדי האכיפה בשטח ללא אפלייה.

השר אוחנה פירט על פעילותם המאתגרת והמורכבת של שוטרי משטרת ישראל בתקופה זו להצלתם של אזרחי ישראל כולם מהתפשטות נגיף הקורונה ועל החשיבות היתרה של השמירה וההקפדה על ההנחיות כדי שנוכל לחזור לשגרה. השר מסכים כי לצד החובה של כל האוכלוסיות לשמור על החוק והסדר כך גם האכיפה מבוצעת ותמשיך להתבצע באופן שיוויוני כלפי כל האוכלוסיות. השר אוחנה מתכוון לבדוק באופן אישי את האירוע בגבעת זאב.

ליצמן אמר אתמול כי "אני מזועזע ונדהם מול התיעוד הקשה מחתונה שנהרסה הערב לקול בכי האורחים ובעלי השמחה, בשל אלימות משטרתית קשה. לצד החובה לשמירה על ההנחיות, אין לקבל התנהגות מחפירה כזו של השוטרים במקום. מדובר באיבוד עשתונות, תוך הפעלת כוח מופרז בחוסר חמלה וללא התחשבות מינימאלית. השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, אם אמון הציבור במשטרה חשוב לך, תמנה מיידית קצין חוקר לאירוע הקשה והמיותר הזה. לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו, ואין לעבור על כך לסדר היום".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן