Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו וכץ מגיבים לאיומי כחול לבן: תקציב 2021 יעבור לקראת חודש אדר • צפו

ראש הממשלה ושר האוצר דוחים את דרישת גנץ לאשר את תקציב 2021 תוך חודש וחצי ומצהירים כי יעבירו את תקציב 2020 בנפרד. כחול לבן: "לא נאפשר להמשיך את הפגיעה באזרחי ישראל" דיווח: במסגרת קרב ההאשמות, גנץ וניסנקורן מבקשים לכנס את ועדת השרים - בליכוד טרם השיבו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (מוצאי שבת) במהלך הצרתו לתקשורת לנושא התקציב ואמר כי "אני מציע להוציא את הפוליטיקה ולהפסיק את העניין הזה של ממשלה בתוך ממשלה. בימים האחרונים אנחנו עובדים ביחד לא רע, ובשיתוף פעולה פה אחד, מקבלים את ההחלטות וזה סימן טוב. לגבי הכלכלה אני יכול להגיד דבר אחד, אני תמיד פעלתי לטובת כלכלת ישראל ותמיד מול מומחים לא קטנים, ותמיד צדקתי. העברתי יותר תקציבים מכל מנהיג אחר במערב".

"יכול להיות שחלק מהאנשים לא מכירים את לוחות הזמנים של העברת תקציב, אנחנו נניח בקרוב בממשלה את תקציב 2020, כמו שהסכמנו עם כחול לבן, זה נותן לנו מרחב נשימה להעביר גם את תקציב 2021, לפי מה שאני שמוע מהגורמים באוצר ושר האוצר – זה ייקח לנו לתוך פברואר (שבט – אדר), אני מציע להפסיק עם האיומים, להפסיק את הממשלה בתוך ממשלה, לעבוד יחד. יש לנו את נושא הקורונה, בואו נתמקד בו, בואו נעשה את מה שצריך כדי לצאת מזה יחד, את זה הצלחנו בצורה יוצאת מהכלל".

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר מוקדם יותר כי "בכוונתי להביא לישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור התקציב לשנת 20 ואת חוקי ההסדרים לקידום הרפורמות והצמיחה במשק. בתקופה זו נדרשת יציבות כלכלית, לצד רשת הבטחון ותוכניות הסיוע שפועלות היטב, ולכן אין צורך להמתין ל-23.12, כדי להעביר את תקציב 20, וניתן להעביר במהירות את התקציב המבוסס על התקציב ההמשכי בסך 411 מיליארד, אותו אשרו הממשלה והכנסת.

"במקביל הנחיתי את צמרת האוצר להאיץ את העבודה על תקציב 21 כדי להגישו לאישור הממשלה כבר בתחילת דצמבר (כסלו – טבת) ולאשרו בכנסת עוד במהלך חודש פברואר. אני קורא לכל הגורמים לנתק את עניין התקציב מכל המחלוקות הפוליטיות, ולסייע בהעברתו המהירה למען חוסנו של המשק ולטובת אזרחי ישראל".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי שר האוצר ורה"מ כי "הליכוד מנסה לצייר תמונת מצב שקרית שבה העברת תקציב של שנה שמסתיימת תיתן מענה אמיתי לאזרחים המשוועים ליציבות כלכלית. לא נאפשר להמשיך את הפגיעה באזרחי ישראל. גרירת העברת תקציב המדינה לשנת 2021 תביא להורדת דירוג האשראי של ישראל ולקריסה של הכלכלה הישראלית. ראש הממשלה ושר האוצר חייבים להפסיק לשחק בגורלם של מיליון מובטלים ולהביא תקציב מדינה עם אופק כלכלי באופן מידי".

ב'כאן חדשות' דווח כי במסגרת קרב ההאשמות בין הליכוד לכחול לבן, ראש הממשלה החליפי בני גנץ ושר המשפטים אבי ניסנקורן ביקשו לכנס ביום ראשון את ועדת השרים אחרי שלושה חודשי השבתה. בליכוד טרם השיבו, אך בכחול לבן אומרים שקיבלו מסרים שהתשובה שלילית.

ניסנקורן כתב בקבוצת הווטסאפ של ועדת השרים לחקיקה: "הצטברו כבר עשרות הצעות חוק ואנחנו אפילו לא דנים בהן. המחלוקות הפוליטיות בין שני הגושים לא מצדיקות השבתה כזו ואסור שנמנע מחברי הכנסת לחוקק. מציע שנשוב לכנס את הוועדה ולא יעלו הצעות שאחד הגושים יטיל וטו לגביהן, מבקש מהשר אמסלם להסיר את התנגדותו". הוא אף צירף רשימה של חוקים שהוא מבקש להעלות.

גנץ: "נועדתי עם גורמים אחרים בכנסת – אבחן חלופות אם לא יהיה תקציב"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *