FLASH90

אחרי המאבק על פרקליט המדינה: אוחנה מקדם את מינוי מפכ"ל קבוע

אחרי שנציב שירות המדינה נתן אור ירוק לקידום בחירת פרקליט מדינה, יקדם השר לביטחון פנים מהלך לבחירת מפכ"ל. השר לביטחון פנים זימן ללשכתו את הניצבים קובי שבתאי מפקד מג"ב הנוכחי, שמעון לביא, מפקד מחוז צפון ודורון ידיד מפקד מחוז ירושלים

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

בעקבות הודעת נציב שירות המדינה הבוקר (ראשון) שאפשר לקדם הליך לבחירת פרקליט מדינה, השר לביטחון פנים אמיר אוחנה מקדם מהלך לבחירת מפכ"ל – כך דווח ב'וויט'. השבוע הוא צפוי להיפגש עם מ"מ המפכ"ל מוטי כהן, ועם שלושה ניצבים – מפקד מחוז י-ם ניצב דורון ידיד, מפקד מחוז צפון שמעון לביא ומפקד מג"ב קובי שבתאי – כדי להכריע בסוגיה. מול מועמד מהמשטרה ניצבת מועמדות ניצב בדימוס יורם הלוי שאוחנה נפגש עימו בעבר.

בדיווח צוטטו גורמים במשרד לביטחון פנים דאמרו כי נראה שהפגישה עם ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן נועדה בעיקר להודיע לו כי בכוונת השר למנות אדם אחר לתפקיד אחרי שכהן מכהן בתפקידו כבר כשנתיים. על פי הדיווח של אלי סניור, שמו של מפקד מחוז ירושלים, שאיתו עתיד להיפגש השבוע אוחנה, הועלה בעבר גם כמי שייתכן ויעבור לפקד על שב"ס אם לא ימונה למפכ"ל.

בנוסף ייפגש אוחנה עם ניצב שמעון לביא, מפקד מחוז צפון הצעיר, שלו זה התפקיד הראשון. אוחנה להיפגש גם עם הניצב הוותיק קובי שבתאי מפקד מג"ב. "מולם מרחפת דמותו של ניצב יורם הלוי, שכבר שנתיים לא במשטרה, אבל שמו תמיד בראש הרשימה. הלוי שומר על שתיקה וניתק עצמו מכל העיסוק במינוי לתפקיד השוטר מספר 1", טוען סניור.

לפי מקורבים לשר, נראה כי דווקא הלוי וניצב ידיד הם שני המועמדים המובילים. מהשר אוחנה נמסר בתגובה כי "לפי שלל הידיעות שהתפרסמו בכלי התקשורת מהרגע שבו החל הליך בחירת המפכ"ל, קל יותר לספור אילו ניצבים מכהנים וניצבים בדימוס אינם 'מועמדיו של השר'. אין אף אדם שיודע מהי רשימת המועמדים זולתי".

ב'מעריב' צוין כי ניצב אחד שלא זומן לפגישה הוא סמפכ"ל המשטרה אלון אסור, שנחשב לקצין מטאור שעושה עבודה נפלאה. גורמים בכירים במשטרה אמרו כי תקפו את המהלכים האחרונים: "זורקים בורסת שמות והפכו כמעט כל ניצב למועמד ראוי לתפקיד, מה שגורם לחוסר יציבות בארגון ולתחושה שכל אחד ראוי לכהן בתפקיד של מפכ"ל המשטרה. זה יוצר תככים פנימיים ומקעקע מעט את יכולות השליטה בארגון, למרות שניצב כהן חזק דיו כדי להבהיר לכולם שכרגע הוא נושא באחריות".

"צריך לזכור שניצב כהן מכהן בתפקיד כבר שנתיים וצלח לא מעט פרשות קשות, לרבות הפגנות האתיופים, שתי מערכות בחירות, קורונה והפגנות בעקבות התקנות והמגבלות והוא עושה את תפקידו במלוא מובן המילה ללא תוספת שכר וללא דרגת רנ"צ. גם אם יצאו להליך בימים אלו יצטרכו לעבור את ועדת גולדברג ואחרי חפיפה זה מהלך שלא יתקצר משנה, אז ניצב כהן יסיים את תקופת הקדנציה של מפכ"ל בתקן של מ"מ", דברי הגורמים.

בכחול לבן צייצו בטוויטר בעקבות הדיווחים: "מברכים על ההיענות לדרישתנו, ישראל חייבת להתקדם". ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי "הבטחנו וקיימנו. השלב הבא: להתחיל בהליך מינוי מפכ"ל".

 

דיווח: השר אוחנה החליט על זהות המועמד למפכ"לות

אוחנה החליט: כהונת מ"מ המפכ"ל מוטי כהן תוארך בחצי שנה – או עד מינוי קבוע

ניצחון לכחול לבן: נציב שירות המדינה אישר הקמת ועדת איתור לפרקליט המדינה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן