המיקרופונים יושתקו: בארה"ב נערכים לעימות האחרון בין ביידן לטראמפ

נשיא ארה"ב הצהיר כי ייקח חלק בעימות האחרון בין המועמדים לנשיאות, אך טען: "לא הוגן ששינו את הנושאים ובחרו מנחה מוטה". המיקרופונים יושתקו לפרקים בזמן שהיריב מדבר, כדי למנוע הפרעות. העימות הקרוב ייערך ייערך בנאשוויל שבטנסי בלילה שבין חמישי לשישי בשעה 04:00 לפנות בוקר

העימות האחרון בין המועמדים לנשיאות ארה"ב שעתיד להיערך בחמישי הקרוב צפוי לכלול שינוי בכללי הפורמט שלא נראו עד כה – במהלך שתי הדקות שיינתנו לכל מועמד לענות על השאלות, יושתק המיקרופון של המועמד המתחרה.

ההחלטה התקבלה על ידי ועדת העימותים הנשיאותית בארצות הברית שקבעה הלילה (שלישי) כי המיקרופון של כל אחד מהמועמדים לנשיאות, דונלד טראמפ וג'ו ביידן, יושתק בחלקים מהעימות השלישי והאחרון המתוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב, כדי לאפשר ליריב לדבר ללא הפרעה.

לפי הודעת הוועדה, בתחילת כל אחד מששת קטעי העימות, יקבל כל מועמד שתי דקות כדי לענות על שאלה ראשונית. לאחר מכן יתקיים דיון פתוח, במהלכו שני המיקרופונים יהיו פתוחים. הוועדה הבהירה כי ההחלטה על השינוי התקבלה בעקבות העימות הראשון בין טראמפ וביידן, שהוגדר ככאוטי וסוער במיוחד.

נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ הודיע כי ישתתף בעימות, למרות שלדעתו התנאים אינם הוגנים. "אני אשתתף, אני פשוט חושב שזה מאוד לא הוגן", אמר טראמפ לעיתונאים. לדבריו, "זה מאוד לא הוגן שהם שינו את הנושאים של העימות, וזה מאוד לא הוגן שיש לנו שוב עימות מוטה לחלוטין".

מטעם קמפיין הנשיא טראמפ, שבמשך השבועות האחרונים הביע התנגדות לשינוי הפורמט, ואף סירב להשתתף בעימות וירטואלי מול ביידן, נמסר כי למרות שהם לא תומכים בשינוי, הנשיא נשאר מחוייב לעימות שצפוי להתקיים ביום חמישי. ביל סטפיאן, מנהל הקמפיין של טראמפ מסר: "הנשיא מחויב לעימות עם ג'ו ביידן, מבלי להתייחס לשינוי החוקים שנעשה ברגע האחרון על ידי הוועדה המוטה, כדי להעניק יתרון למועמד המועדף עליהם".

כזכור, העימות הראשון בין ביידן לטראמפ הוגדר ככאוס מוחלט, לאחר שהנשיא התפרץ ללא הרף לדברי ביידן והמנחה כריס וואלאס, סירב לציית לכללים שנקבעו מראש, וגרר גם את יריבו הדמוקרטי לשפת ביבים ועלבונות ילדותיים. זכור במיוחד הרגע שבו ביידן הפסיק את דבריו ופנה ליריבו: "אולי תשתוק כבר, בן אדם?". העימות השני בוטל לאחר שטראמפ חלה בקורונה וסירב לקיים אותו וירטואלית, ובמקומו המועמדים השיבו לשאלות הבוחרים בשידורים נפרדים בשעה מקבילה.

כמו העימות הקודם, העימות הקרוב יימשך 90 דקות ויחולק למקטעים של 15 דקות לכל נושא. הוא ייערך בנאשוויל שבטנסי בלילה שבין חמישי לשישי בשעה 04:00 לפנות בוקר לפי שעון ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו