במהלך הטקס בנתב"ג: הסכם לשת"פ עם האמירויות בתחומי המדע והטכנולוגיה

בטקס חגיגי בנתב"ג חתמו השר יזהר שי ושר הכלכלה האמירתי על מסמך הבנות לשיתוף פעולה בתחום המדע והטכנולוגיה. בין היתר מצויינים במסמך שיתופי פעולה בתחומי הסייבר, האגרו-טק, הווטר-טק, האינטליגנציה המלאכותית, האנרגיות מתחדשות ותעשיית החלל האזרחית

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

בטקס חגיגי בנתב״ג, חתמו שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, ושר הכלכלה האמירתי, אבדולה בין טוק אלמררי, על מסמך הבנות לשיתוף פעולה בתחום המדע והטכנולוגיה. במסגרת ההסכם שנחתם החליטו הצדדים על הקמת ועדה משותפת שתפעל ליצירת מנגנונים לשיתוף פעולה מחקרי ומסחרי בין המדינות.

בין היתר מצויינים במסמך שיתופי פעולה בתחומי הסייבר, האגרו-טק, הווטר-טק, האינטליגנציה המלאכותית, האנרגיות מתחדשות ותעשיית החלל האזרחית. על ההסכם עמלו בשבועות האחרונים אנשי משרד החוץ ואנשי משרד המדע והטכנולוגיה, בהובלת מנכ״לית המשרד שי-לי שפילגמן, אל מול מקביליהם באיחוד האמירויות. לצד החתימה על ההסכם, יסיירו השרים האמירתים בתערוכה שהציגה את יכולתיה של מדינת ישראל בתחום החלל.

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, מסר כי "החתימה על ההסכם היא בשורה של ממש עבור האקדמיה ותעשיית החדשנות הישראלית. שיתוף הפעולה עם איחוד האמירויות הוא מכפיל כוח משמעותי שיביא עימו הישגים כלכליים, מחקריים ומדיניים, שיסייעו בהעצמת הקשר שבין ישראל לידידתנו החדשה".

"זה לא מקרי ששיתופי פעולה מדעיים וטכנולוגיים נמצאים בלב השיחות עם איחוד האמירויות ובחריין, שכן תעשיית החדשנות היא נכס אסטרטגי של מדינת ישראל שבאחריותנו לטפח. עלינו לוודא שישראל תשאר מעצמה טכנולוגית ומדעית גם בעתיד. מדינות חותמות על הסכמים, אבל שיתופי הפעולה בין המדענים, החוקרים ואנשי העסקים, הם אלה שמייצרים את השלום האמיתי", דברי השר שי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן