פרץ נפגש עם מקבילו מהאמירויות: "ננסה להתגבר על כל המחסומים הפוליטיים

במהלך הפגישה, השר פרץ, הציע לשר בן טוק אל מארי להקים קרן מו"פ משותפת למימון פרויקטים לפיתוח טכנולוגיות משותפות בין חברות ישראליות לאמירתיות. השר בן טוק אל מארי, הגיב בחיוב ואמר: "אנו נלמד לעומק את ההצעה הזו ועד הפגישה אצלנו בחודש הבא נבוא מוכנים על דרך הפעולה של הקרן"
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

שר הכלכלה והתעשייה ויו״ר מפלגת העבודה עמיר פרץ נפגש לפני שעה קלה עם שר הכלכלה של איחוד האמירויות, עבדאללה בן טוק אל מארי בו סיכמו על הגעתו של השר פרץ במהלך נובמבר לחתום על הסכם שיתוף הפעולה בין שני משרדי הכלכלה.

השר פרץ אמר כי "אני מברך כי ההסכם הזה גם הקפיא את כוונות הסיפוח, ולכן בנוסף להקמת פרויקטים משותפים בין איחוד האמירויות וישראל ניתן ליזום פרויקטים משולשים גם עם הפלסטינים. הדבר יהווה פריצת דרך חשובה להגעה לחידוש המו״מ המדיני, מכיוון שכל פרויקט שישפר את חייהם של הפלסטינים יוריד את המוטיווציה לאלימות". נשר בן טוק אל מארי אמר כי "בואו ניפעל למען ילדינו ונכדינו שיחיו בעולם טוב יותר, וננסה להתגבר על כל המחסומים הפוליטיים".

פרץ הוסיף כי "מאז שנכנסתי לפוליטיקה הישראלית , תמכתי בהסכם שלום עם הפלסטינים , דרך שתי מדינות לשני עמים. ואני מקווה שיחד , אתה ואני נפעל לקידום הכלכלה הפלסטינית. כל השקעה כלכלית ברשות הפלסטינית מורידה את האלימות ומאפשרת פתח לפיתרון הסכסוך." השר בן טוק אל מארי אהב את הרעיון ואף הציע להקים פרויקטים משולשים לדבריו: "בואו ניתגבר על המחסומים הפוליטיים ונפעל למען קירוב הלבבות של כולנו. בוא נקים פרויקטים שיהפכו את האזור טוב יותר לילדינו ולנכדינו".

במהלך הפגישה, השר פרץ, הציע לשר בן טוק אל מארי להקים קרן מו"פ משותפת למימון פרויקטים לפיתוח טכנולוגיות משותפות בין חברות ישראליות לאמירתיות. השר בן טוק אל מארי, הגיב בחיוב ואמר: "אנו נלמד לעומק את ההצעה הזו ועד הפגישה אצלנו בחודש הבא נבוא מוכנים על דרך הפעולה של הקרן".

השר בן טוק אל מארי פנה לשר פרץ והציע לאפשר לישראלים להצטרף לפרויקט "1 מיליון coder”: "המטרה שלנו היא ללמד על חשבוננו 1 מיליון צעירים לפתח אפליקציות. אני מעבירים את תכני הלימוד מרחוק , למשך 12 שבועות. עד היום למדו כ300-400 אלף צעירים כולל ממצרים ואזבקיסטן ואני מזמין את הישראלים להרשם ולהצטרף לפרויקט".

כתבות קשורות

הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
זעם ב'יהדות התורה' לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיעו להר בפעם הראשונה
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן