צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

זוהר מודה: "ברור שיש שיקולים פוליטיים בתקציב"; כץ: "דוחים על הסף את דבריו"

יו"ר הקואליציה העריך כי "כנראה שנלך לבחירות ב-23/12 משום שכחול לבן לא מוכנים להעביר תקציב חד שנתי". כחול לבן: "למי שעוד היה ספק". זוהר הגיב: "הדבר היחיד שאתם מתעסקים בו מאז שהכרזתם 'שאתם נכנסים מתחת לאלונקה', הוא ספינים". שר האוצר: "דבריו אינם משקפים את עמדתנו"

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמש (שלישי) הערב בראיון ל'ערוץ 20' כי "כנראה שנלך לבחירות ב-23/12 משום שכחול לבן לא מוכנים להעביר תקציב חד שנתי הם רוצים להעביר תקציב דו שנתי והדבר הזה כמובן לא מקובל עלינו". זוהר הודה בקולו כי "ברור שבסופו של דבר גם שיקולים פוליטיים קיימים כאן", זאת במענה לשאלה האם כל עניין התקציב בגלל שנתניהו שומר לעצמו את האופציה לצאת מהמחויבות לרוטציה.

לדבריו, "כרגע כחול לבן לא הראו שותפות אמת אתנו ולא הראו שהם באמת מתכוונים לעבוד אתנו בשיתוף פעולה מלא". על ההתחייבות בהסכם הקואליציוני להעביר תקציב דו שנתי אמר כי "גם כחול לבן הפרו לא מעט התחייבויות והפרת הסכם קואליציוני לא הייתה מצדנו דווקא יותר מצדם אבל בסופו של דבר ההחלטה שלנו להעביר תקציב חד שנתי יכולה להתבצע באופן מידי משום שהתקציב הזה מוכן".

בכחול לבן כתבו בטוויטר בעקבות הדברים: "למי שעוד היה ספק". זוהר הגיב וכתב: "חברי כחול-לבן, חבל שהדבר היחיד שאתם מתעסקים בו מאז שהכרזתם ״שאתם נכנסים מתחת לאלונקה״, הוא ספינים. אני מציע שתתחילו להשקיע את האנרגיות יחד איתנו בטיפול במשבר הקורונה במקום להיות אופוזיציה בתוך ממשלה, רק כך נוכל לנהל פה קואליציה נורמלית".

שר האוצר ישראל כץ צייץ בטוויטר בעקבות דברי זוהר כי "אנו דוחים על הסף את דבריו של ח״כ זוהר על שיקולים פוליטיים בלוח הזמנים להכנת תקציב המדינה. דבריו אינם משקפים את עמדת משרד האוצר, שמקדם את תקציב 21 בהתאם ללו״ז שפורסם ומשיקולים מקצועיים בלבד". בכחול לבן הגיבו לו: "כפי שכבר הוכח, יש מספיק זמן עד סוף השנה להעביר את התקציב בכנסת ובממשלה. זה הזמן לשים בצד כל שיקול פוליטי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן