צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

נתניהו: "מי שיחזור למדיניות התלויה בהסכמה הפלסטינית יחכה עוד דור שלם" • צפו

ראש הממשלה ב'כנס אברהם': "השמיים פתוחים מעל סעודיה, מעל ירדן. מטוסים ישראליים, כל המטוסים, הלוך וחזור. אל ישראל ומחוצה לה". על הפלסטינים: "הם לא עושים איתנו שלום לא בגלל ההתיישבות היהודית בנחלת אבותינו, אלא משום שהם מסרבים להכיר בזכותנו להתקיים פה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום ב'כנס אברהם' שנערך בוידאו על ידי הארגונים 'פורום קהלת', 'פורום שילה' ועיתון 'ישראל היום', לדון בהסכמים של ישראל עם איחוד האמוריות ובחריין. "הבאנו שלום אמיתי, שלום חם, שלום תמורת שלום. כלכלה תמורת כלכלה. את הפירות של הסכמי השלום הזה, כולם רואים כבר עכשיו", אמר נתניהו.

"השבוע עגנה בנמל חיפה, אוניית הסחר הראשונה, שהגיעה מדובאי. יש לנו נתיב סחר חדש, בין ישראל לבין איחוד האמירויות. זה יוביל לאזרחי ישראל מוצרים טובים יותר ומוצרים זולים יותר. אני חייב להגיד לכם שזה לא רק בסחר, זה גם בנתיבי התעופה. השמיים פתוחים מעל סעודיה, מעל ירדן. מטוסים ישראליים, כל המטוסים, הלוך וחזור. אל ישראל ומחוצה לה. להודו וכמובן למדינות המפרץ. זה שינוי עצום".

עוד הוסיף: "בסוף השבוע האחרון, שוחחתי עם ידידי, נסיך הכתר של איחוד האמירויות השייח' מוחמד בן זאיד, סיכמנו על ביקורים הדדיים, על המשך שיתוף פעולה הדוק של הממשלות שלנו. אנחנו דיברנו על שיתופי הפעולה שאנחנו מקדמים בהשקעות בתיירות, באנרגיה, בטכנולוגיה ובתחומים נוספים, גם במאבק נגד מגפת הקורונה. יש לנו הרבה מה לקדם ומה להוביל לכם אזרחי ישראל גם בתחומי הבריאות".

"איחוד האמירויות מתכוונת להביא השקעות ענק בישראל, מדובר במאות מיליוני שקלים שיושקעו בכלכלה שלנו ואזרחי ישראל יהנו מהפירות. זה כבר קורע וזה יקרה ביתר שאת. זה חשוב תמיד אבל בייחוד בתקופת הקורונה. כשאנחנו זקוקים לכסף על מנת שנוכל להמשיך לסייע לאזרחים ולחזק את הכלכלה שלנו".

עוד אמר: "הסכמי השלום הללו הם הוכחה לכך שישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים. במדינות אפריקה, במדינות אסיה, במדינות אמריקה הלטינית. וזה שינוי עצום, הם באים אלינו כי הם יודעים שאנחנו מעצמה בהרבה תחומים, מעצמה טכנולוגית, מעצמת סייבר, מעצמת מים ועוד מעט גם מעצמת גז. הסכמי השלום הללו שברו את הוטו הפלסטיני. במשך 20 שנה אמרו לנו שאי אפשר לעשות שלום עם מדינות ערב בלי לעשות קודם לכן ויתורים מסוכנים תמורת השלום עם הפלסטינים".

בנוסף אמר: "רק לאחרונה, ממש לפני כמה שבועות אמר ראש ממשלה ישראלי לשעבר: "שום מדינה ערבית, שום מדינה סונית מתונה אף לא אחת תקיים יחסים גלויים עם ישראל, זה הכל קשקוש מקושקש, כל עוד לא נפתרת הבעיה הפלסטינית אין שום סיכוי שהמדינות האלה יעשו צעד אחד לחשוף את הקשרים הסמויים שיש לנו איתם כל עוד הבעיה הפלסטינית לא תפתר'. אני זוכר איך אמר דיפלומט בכיר אחר שאמר: "אם ישראל לא תעשה הסכם שלום עם הפלסטינים לא יהיה לה שלום עם מדינות ערב"".

עוד אמר נתניהו לגבי הפלסטינים: "יש פה את הדגל של האמירויות והדגל של בחריין. והוכחנו אחרת, אני רק יכול לקוות שהקהילה הבין לאומית הפיקה את הלקח. מי שיחזור למדיניות התלויה בהסכמה הפלסטינית, הפלסטיני יחכה עוד דור שלם לשלום שלא יתגשם. הפלסטינים עדיין מסרבים להכיר בהצהרת בלפור, הם רוצים לתבוע את בריטניה על הצהרת בלפור מלפני 103 שנים".

"הם לא עושים איתנו שלום לא בגלל ההתיישבות היהודית בנחלת אבותינו ביהודה ושומרון אלא משום שהם מסרבים להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי בזכותנו להתקיים פה במולדתנו, זה היום שצריך להגיע ועד שהיום הזה יגיע, נמשיך לשמור על בטחון ישראל נמשיך לטפח כלכל חופשית ועוצמתית ונמשיך לעשות שלום עם מי שמוכנים לעשות שלום איתנו", דברי ראש הממשלה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו