צילום: Adam Schultz / Biden for President - Official White House Photo by Shealah Craighead

ראשי המודיעין בארה"ב: רוסיה ואיראן ניסו להתערב בבחירות – השיגו רשימות מצביעים

ראש הבולשת הפדראלית וראש המודיעין הלאומי הודיעו כי שתי המדינות השיגו בנפרד מידע ממאגר הבוחרים האמריקני. על פי המידע של סוכנויות המודיעין, איראן שלחה הודעות מאיימות למצביעים דמוקרטים במדינה, כביכול מארגוני ימין קיצוני, בניסיון להפחידם ולפגוע בטראמפ
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

ראשי סוכנויות המודיעין בארצות הברית אמרו הלילה (חמישי) כי רוסיה ואיראן מנסות להתערב בבחירות שיתקיימו בעוד פחות משבועיים ולהשפיע על דעת הקהל. במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו מנהל הבולשת הפדראלית (ה-FBI) כריס ריי ומנהל המודיעין הלאומי ג'ון רטקליף, אמר רטקליף כי שתי המדינות השיגו בנפרד מידע ממאגר הבוחרים האמריקני.

רטקליף גילה כי בידי המודיעין מידע מאומת על כך שהמדינות השיגו רשימות של מצביעים, והוסיף: "ראינו שאיראן שולחת מיילים מזויפים במטרה להפחיד בוחרים, לגרום לתסיסה חברתית ולפגוע בטראמפ". ריי הזהיר כי מדינות זרות שיתערבו בבחירות "יישאו בתוצאות וישלמו את המחיר", כלשונו. השניים קראו לבוחרים לצאת ולהצביע ללא חשש, וסיכמו: "פעולות אלו הן ניסיונות נואשים של יריבים נואשים".

המיילים המאיימים, שנשלחו כביכול על ידי קבוצת ימין קיצוני, בשם "הבנים הגאים", הכילו את ההודעה הבאה: "תצביעו לטראמפ ביום הבחירות או שנבוא אחריכם. שנה את השתייכותך למפלגה הרפובליקנית כדי להודיע לנו שקיבלת את הודעתנו ותציית לה". כאמור, ההודעות נשלחו על ידי איראן בכדי לפגוע בנשיא טראמפ.

מקור ממשלתי אחר כי גורמים רשמיים בארצות הברית חוקרים אם האקרים באיראן פרצו לרשת של "הנערים הגאים" כדי להפיץ את החומרים. לפי המקור, ארצות הברית חושדת שהמשטר האיראני היה מעורב בפריצה, אך אין עדויות חד משמעיות לכך. כמה מהמיילים בשמם לכאורה, הכילו סרטונים המדגימים כיצד ניתן לזייף פתקי הצבעה, אולם רטקליף מצדו אמר כי מדובר בטענות שקריות.

"נתונים אלו יכולים לשמש גורמים זרים כדי לנסות ולהעביר מידע כוזב לבוחרים, ובכך הם מקווים לגרום לבלבול, לכאוס ולערעור הביטחון של הבוחרים בדמוקרטיה האמריקנית", הוסיף רטקליף במסיבת העיתונאים, שכונסה במהירות ובאופן מפתיע, שבועיים לפני הבחירות לנשיאות, ומדגישה את החשש בממשל ממאמצים של מדינות זרות להפיץ מידע כוזב שנועד לדכא את אחוז ההצבעה ולערער את אמון הבוחרים.

גורם בכיר בקהילת המודיעין האמריקאית אמר ל-CNN כי "קהילת המודיעין העריכה שכוונותיה של איראן תואמות את הצהרותיו של ביל אוונינה בעניין זה". כזכור, אוונינה, מנהל המרכז הלאומי לביון נגדי של ארצות הברית, אמר במהלך חודש אוגוסט שאיראן, רוסיה וסין מתכוונות להתערב בבחירות 2020.

המיקרופונים יושתקו: בארה"ב נערכים לעימות האחרון בין ביידן לטראמפ

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן