Flash90

השרה גמליאל: "היה ניסיון מסוכן מאוד לעשות לי חיסול ממוקד מכוון ומתוזמן"

השרה שוברת שתיקה ותוקפת: "לא נתנו לי צ'אנס, שפטו עם יד קלה על ההדק". בצה"ל חושדים: אנשי צבא חדרו למאגר הבדיקות האפידמיולוגית והדליפו את התיק של גילה גמליאל. משרד המשפטים: באג בתוכנה של משרד הבריאות הוביל לשינוי אוטומטי של מיקומה של גמליאל מטבריה לתל אביב
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

אחרי הסערה הציבורית בעקבות הפרת הנחיות הקורונה ואחרי שהיועמ"ש קבע בתחילת השבוע שלא שיקרה בחקירתה, מפירה השרה גילה גמליאל את השתיקה מהשבועיים האחרונים, ובראיון ל'ישראל היום' היא מגיבה לטענות ומאשימה: "ניסו לעשות לי חיסול ממוקד".

אחרי שבמשך ימים ארוכים לא ירדה מסדר היום הציבורי – הפגנות התרחשו מחוץ לביתה, כתבים נשלחו למצוא את הכיסא שישבה עליו בבית הכנסת, והמשטרה והיועמ"ש נזעקו לבדוק את המקרה, אומרת גמליאל בקול חנוק מדמעות: "הדבר הכי קשה היה כשחברות של הבת שלי שאלו אותה על כל הדברים שאמרו עלי. היא באה אלי ושאלה 'אמא, למה אומרים שאת שקרנית?', אמרתי לה 'אל תדאגי באבי, האמת תצא לאור'. אני שמחה שצדקתי".

לדברי גמליאל, "מה שקשה הוא שכמעט ולא שמעתי קולות שאומרים רגע, שנייה, אולי צריך לחכות, לראות מה יגלו כל הבדיקות שעשו בעניין, אף אחד לא נתן צ'אנס לשמוע אולי גילה גמליאל אמרה אמת, שפטו אותי עם יד קלה על ההדק.אף אחד לא חיכה קצת, זה היה נורא ואיום. ואני באמת שלא מבינה למה. אז נכון, טעיתי בשיקול הדעת. אני מסכימה שהייתי צריכה לפעול לחומרא, אבל ככה למחוק 20 שנה שהשקעתי לעשייה למען המדינה?! מאיפה השנאת חינם הזאת?!"

על מחלת הקורונה שנדבקה בה היא מספרת: "חום גבוה, יש תחושה שהבטן כאילו נשרפת, כאילו שמו לי תנור בבטן, כל הגוף שלי כואב, לא יכולתי להכניס פירור לפה, לא יכולתי לבלוע, הראש מתפוצץ, השרירים כואבים, כל הזמן תחושה שהפה יבש, מתעוררת כמה פעמים בלילה, הייתי גמורה פיזית. מדי פעם מרגישים טוב יותר ואז יותר קשה, המחלה מהתלת בך. ומעל הכל הקושי הנשימתי, זה כאילו אין לך מספיק חמצן. תשמע, כל הדיבורים האלה על 'זה רק שפעת' זה ממש לא נכון".

לדבריה של גמליאל, כוחות כלכליים עומדים מאחורי הדהוד הפרשה בתקשורת: "היה ניסיון מסוכן מאוד לעשות לי חיסול ממוקד מכוון ומתוזמן, כדי לעצור את כל הרפורמות שאני מקדמת במשרד להגנת הסביבה".

עוד הוסיפה כי "בחמישה חודשים שאני במשרד יש מהפכות של ממש שלא נעשו עשרות שנים, אלו רפורמות שמעבירות עשרות מיליארדי שקלים מבעלי הון לציבור הרחב. יש בעלי הון שחברו יחד לחסל את הרפורמות האלה. הם חשבו שיש פה הזדמנות לעשות קמפיין שיגרום לכך שלא אשאר שרה במשרד הזה".

ב'כאן חדשות' דווח כי בצה"ל חושדים כי אנשי צבא חדרו למאגר הבדיקות האפידמיולוגיות והדליפו את התיק של השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל. החשד עלה לאחר ביקורת שביצע משרד הבריאות במפקדת אלון. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״מדובר באירוע חריג וחמור. הנושא יתוחקר באופן מעמיק על ידי מפקד פיקוד העורף. לאחר סיום התחקיר ובהתאם לממצאיו יינקטו צעדים פיקודיים נגד המעורבים".

על פי הדיווח, "באג" במערכת של משרד הבריאות, הוביל לטענות שלפיהן השרה גמליאל לא אמרה לכאורה אמת בחקירתה האפידמיולוגית. אופי התקלה בתוכנה שהובילה לכך שבמערכת הממוחשבת צוין כי גמליאל התפללה בבית כנסת בתל אביב ולא בטבריה כפי שאירע.

במסגרת בדיקה שנערכה על ידי יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה, התקבל מידע קונקרטי מידי הגורם הרפואי שביצע את החקירה האפידמיולוגית לשרה גמליאל. בהמשך התברר כאמור כי כשל בתוכנת המחשב שבה משתמשים אנשי משרד הבריאות גרם לטעות בנתונים על אודות מקום הימצאותה של השרה גמליאל ביום הכיפורים.

השרה מסרה בחקירה האפידמיולוגית כי שהתה בטבריה, אולם המערכת זיהתה את עיר מגוריה ולכן עודכן כי היא הייתה באותו הזמן בתל אביב. לטענת משרד הבריאות, לתקלה אין כל השפעה על נתוני החקירה ועל תוצאותיה, מכיוון שהיא מופיעה אך ורק בשדה עזר לחוקר, "שיועד לקיצור תהליך איתור מקומות חשיפה (מקום שמאומת נדבק בו) תוך כדי חקירה אפידמיולוגית".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן