אורלי לוי: "החיבור עם מרצ נעשה מאחורי גבי – אחרי הבחירות היינו אמורים להתפרק"

אחרי שספגה האשמות על גניבת קולות, השרה לוי עולה למתקפה על כחול לבן והעבודה. "מי שהפר את הבטחת הבחירות הם גנץ, פרץ ושמולי". לוי עונה לביקורת על תפקידה בממשלה ואומרת כי "אני גאה שאני יכולה לקדם נושאים חשובים עבור הציבור"
 • הקציפו הקציפו משקה BARISTA מושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • למען תורמי ועד הרבנים: שר התורה בתפילה מיוחדת טרם תפילת כל נדרי

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

השרה לקידום קהילתי אורלי לוי־אבקסיס הפכה, מאז שייכה את עצמה למחנה הימין אחרי הבחירות, למוקד התקפות והשמצות בלתי פוסקות מצד בוחרי שמאל, שהתאכזבו מהתנהלותה. הם קראו לה גנבת קולות, והשמיצו ללא הרף אותה ואת התיק הממשלתי שבו היא מחזיקה. עכשיו בראיון מיוחד שהעניקה ל'ישראל היום' היא מספרת את גרסתה. לא היא שגנבה את המנדטים שקיבלה והעבירה אותם מהשמאל לימין, היא אומרת, אלא בדיוק להפך.

בראיון ל'ישראל היום' שיפורסם מחר אמרה השרה אורלי לוי: "אחרי הבחירות הראשונות שבהן גשר לא עברה את אחוז החסימה, רציתי לפרוש, אבל עמיר פרץ לא ויתר והתחיל ממש לרדוף אחריי. היה מגיע אלי לפעמים באחת בלילה הביתה, שולח אלי שליחים, ואפילו לנופש המשפחתי בשדה נחמיה בצפון הרחוק הגיע וניסה לשכנע אותי לרוץ יחד. כך קרה החיבור עם מפלגת העבודה. סיכמנו שגשר היא מפלגה עצמאית לכל דבר. שאנחנו לא מדברים על הנושאים המדיניים אלא רק החברתיים. הכל ממוסמך כך שאין מקום לפרשנות".

לוי אומרת כי "החיבור עם מרצ לא היה אמור להיות. הדברים נעשו מאחורי הגב שלי. זה נעשה בניגוד לעמדתי. עמיר פרץ גם לא רצה. היה לחץ מצד מרצ וגורמים בתוך מפלגת העבודה לחצו לחצים אדירים לעשות את זה. כנראה מתוך מטרה להדיח את עמיר. הדבר היחיד ששכנע אותי להישאר היה כי עמיר בא אלי ואמר לי: הם מדיחים אותי אני צריך אותך איתי".

לדבריה של לוי, "יום אחרי הבחירות היינו אמורים להתפרק. כך סיכמנו. היינו צריכים לבוא לוועדת הכנסת ולהודיע על פירוק השותפות. זה לא קרה. באתי לעמיר פרץ ואמרתי לו: מה עם בקשת הפירוק. הוא התחיל למרוח אותי. אמר שזה טוב לו למו"מ. אמרתי לו: אם שינית את דעתך ולא מתפרקים אני רוצה לדעת מזה. הוא לא ענה. בסוף מי שהגיש את הבקשה זו אני".

לוי מאשימה את תוקפיה במיזוגיניות ובגזענות: "בסוף מי שהפר את הבטחת הבחירות לא לשבת עם נתניהו הם בני גנץ וכחול לבן, עמיר פרץ, איציק שמולי, צביקה האוזר ויועז הנדל. אבל המתקפות הכי אכזריות הם רק עלי". לדברי לוי, "אותי האשימו בשקר. אבל איפה האחריות שלכם כלפי החברה? מה שמותר לאותם אנשים שמכרו את הדעות שלהם והבטיחו שלא ישבו עם תומכי טרור, לי אסור? מי פה הצבוע? מי פה השקרן?".

לוי עונה לביקורת על תפקידה בממשלה ואומרת כי "אם מתעלמים מהקשיים האובייקטיביים שליוו את הקמת הממשלה הזאת, אני גאה שאני יכולה לקדם נושאים חשובים עבור הציבור. מייד כשנכנסתי הצלתי משרות של 700 איש מהרשות למלחמה בסמים ואלכוהול שכבר קיבלו מכתבי פיטורין. 700 משפחות ניצלו בימי הקורונה זה לא מעט. במדינות מתקדמות כמו אנגליה ועוד, יש שר לענייני קהילה. מי שלא מבין מהי כוחה של הקהילה בבניית פניה ועתידה של החברה, לא מבין מה כוח הפרט בתוך קבוצה. לאורך שנים הקהילה שימרה אותנו כעם בגולה, והיתה שם בעיתות משבר ושמחה. וזה בסוף איפה שהחיים הנורמטיביים של החיים מתקיימים".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

כוננות בארצות הברית: הפגנת תמיכה באלפי האנשים שפרצו לגבעת הקפיטול
תיעוד • מוצאי יום הקודש בחצר הקודש קרעטשניף סיגעט
מְחַדֵּשׁ חֳדָשִׁים • קידוש לבנה בחצה"ק נדבורנה
בניין בחדרה פונה מדייריו; מפגעים ניסו לחצות מרצועת עזה • סיכום חדשות השבת
העיתון האמריקני חושף פרטים דרמטיים על חיסול ראש תכנית הגרעין האיראני
ראש הישיבה מרן הגרמ"צ ברגמן בערב ומוצאי יום הקדוש • גלריה
טוֹבִים מְאוֹרוֹת • קידוש לבנה בחצה"ק קאמארנא בני ברק
הפרשן הבכיר חושף: נתניהו נפגש עם גנץ והציע לו שוב את ראשות הממשלה
שׁוּבוּ לָכֶם לְאָהֳלֵיכֶם • הגרי"מ מורגנשטרן בהבדלה
לאחר דיון סוער: מומחי ה-FDA אישרו את מתן החיסון השלישי לבני 65 ומעלה‎‎ בלבד
הַמַּבְדִיל בֵּין קֹדֶשׁ לְחוֹל • האדמו"ר מנדבורנה ירושלים בהבדלה
מוצאי יום הכיפורים בחצה"ק ראחמיסטריווקא • גלריה
תיעוד: מוצאי יום כיפור אצל הגרב"צ מוצפי
חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון
פרשת האזינו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
מוצאי יום הכיפורים אצל הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו