אורלי לוי: "החיבור עם מרצ נעשה מאחורי גבי – אחרי הבחירות היינו אמורים להתפרק"

אחרי שספגה האשמות על גניבת קולות, השרה לוי עולה למתקפה על כחול לבן והעבודה. "מי שהפר את הבטחת הבחירות הם גנץ, פרץ ושמולי". לוי עונה לביקורת על תפקידה בממשלה ואומרת כי "אני גאה שאני יכולה לקדם נושאים חשובים עבור הציבור"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

השרה לקידום קהילתי אורלי לוי־אבקסיס הפכה, מאז שייכה את עצמה למחנה הימין אחרי הבחירות, למוקד התקפות והשמצות בלתי פוסקות מצד בוחרי שמאל, שהתאכזבו מהתנהלותה. הם קראו לה גנבת קולות, והשמיצו ללא הרף אותה ואת התיק הממשלתי שבו היא מחזיקה. עכשיו בראיון מיוחד שהעניקה ל'ישראל היום' היא מספרת את גרסתה. לא היא שגנבה את המנדטים שקיבלה והעבירה אותם מהשמאל לימין, היא אומרת, אלא בדיוק להפך.

בראיון ל'ישראל היום' שיפורסם מחר אמרה השרה אורלי לוי: "אחרי הבחירות הראשונות שבהן גשר לא עברה את אחוז החסימה, רציתי לפרוש, אבל עמיר פרץ לא ויתר והתחיל ממש לרדוף אחריי. היה מגיע אלי לפעמים באחת בלילה הביתה, שולח אלי שליחים, ואפילו לנופש המשפחתי בשדה נחמיה בצפון הרחוק הגיע וניסה לשכנע אותי לרוץ יחד. כך קרה החיבור עם מפלגת העבודה. סיכמנו שגשר היא מפלגה עצמאית לכל דבר. שאנחנו לא מדברים על הנושאים המדיניים אלא רק החברתיים. הכל ממוסמך כך שאין מקום לפרשנות".

לוי אומרת כי "החיבור עם מרצ לא היה אמור להיות. הדברים נעשו מאחורי הגב שלי. זה נעשה בניגוד לעמדתי. עמיר פרץ גם לא רצה. היה לחץ מצד מרצ וגורמים בתוך מפלגת העבודה לחצו לחצים אדירים לעשות את זה. כנראה מתוך מטרה להדיח את עמיר. הדבר היחיד ששכנע אותי להישאר היה כי עמיר בא אלי ואמר לי: הם מדיחים אותי אני צריך אותך איתי".

לדבריה של לוי, "יום אחרי הבחירות היינו אמורים להתפרק. כך סיכמנו. היינו צריכים לבוא לוועדת הכנסת ולהודיע על פירוק השותפות. זה לא קרה. באתי לעמיר פרץ ואמרתי לו: מה עם בקשת הפירוק. הוא התחיל למרוח אותי. אמר שזה טוב לו למו"מ. אמרתי לו: אם שינית את דעתך ולא מתפרקים אני רוצה לדעת מזה. הוא לא ענה. בסוף מי שהגיש את הבקשה זו אני".

לוי מאשימה את תוקפיה במיזוגיניות ובגזענות: "בסוף מי שהפר את הבטחת הבחירות לא לשבת עם נתניהו הם בני גנץ וכחול לבן, עמיר פרץ, איציק שמולי, צביקה האוזר ויועז הנדל. אבל המתקפות הכי אכזריות הם רק עלי". לדברי לוי, "אותי האשימו בשקר. אבל איפה האחריות שלכם כלפי החברה? מה שמותר לאותם אנשים שמכרו את הדעות שלהם והבטיחו שלא ישבו עם תומכי טרור, לי אסור? מי פה הצבוע? מי פה השקרן?".

לוי עונה לביקורת על תפקידה בממשלה ואומרת כי "אם מתעלמים מהקשיים האובייקטיביים שליוו את הקמת הממשלה הזאת, אני גאה שאני יכולה לקדם נושאים חשובים עבור הציבור. מייד כשנכנסתי הצלתי משרות של 700 איש מהרשות למלחמה בסמים ואלכוהול שכבר קיבלו מכתבי פיטורין. 700 משפחות ניצלו בימי הקורונה זה לא מעט. במדינות מתקדמות כמו אנגליה ועוד, יש שר לענייני קהילה. מי שלא מבין מהי כוחה של הקהילה בבניית פניה ועתידה של החברה, לא מבין מה כוח הפרט בתוך קבוצה. לאורך שנים הקהילה שימרה אותנו כעם בגולה, והיתה שם בעיתות משבר ושמחה. וזה בסוף איפה שהחיים הנורמטיביים של החיים מתקיימים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן