צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כץ: "כחול לבן מעכבת את קיצוץ שכר הבכירים"; כחול לבן: "מתראיין כל היום"

כחול לבן: "שרי המפלגה יצביעו כמובן בעד קיצוץ שכר הבכירים לכשיעלה בממשלה, כפי שיצביעו בעד תקציב מדינה, אישור תקנון ממשלה, והעברת עשרות רפורמות וחוקים שתקועים על ידי הליכוד כבר חודשים". שר האוצר: "כחול לבן מתפללים להורדת דירוג האשראי"
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

שר האוצר ישראל כץ האשים היום (חמישי) את כחול לבן בעיכוב החוק לקיצוץ בשכר הבכירים. "כעת התבשרתי שמפלגת כחול לבן מתנגדת לאפשר לי להעלות ביום ראשון לאישור הממשלה את החוק שיזמתי, להפחתת שכר נושאי משרה בכירים במגזר הציבורי", כתב כץ בפייסבוק.

"החוק, שאושר עקרונית בממשלה, קובע הפחתה של 10% ומניעת תוספת בתחילת השנה, לשכר רה״מ, נשיא המדינה, השרים, הח״כים, השופטים, הדיינים ונוספים, כביטוי לדוגמה אישית וערבות הדדית מול המגזר הפרטי שנפגע קשות. לא יודע מה האינטרסים שעומדים מאחורי ההתנגדות לצעד המתבקש, אבל אעשה הכל כדי להתגבר על ההתנגדות ולהעביר את החוק בממשלה ובכנסת, כפי שעשיתי במקרים אחרים".

מכחול לבן נמסר בתגובה כי "כחול לבן יזמה את הליך קיצוץ שכר הבכירים, וחבריה תורמים משכרם בכל חודש כבר מעל חצי שנה. שרי המפלגה יצביעו כמובן בעד קיצוץ שכר הבכירים לכשיעלה בממשלה, כפי שיצביעו בעד תקציב מדינה, אישור תקנון ממשלה, והעברת עשרות רפורמות וחוקים שתקועים על ידי הליכוד כבר חודשים. אנו קוראים לליכוד לקדם רשימה ארוכה של חוקים שממתינים לעלות ביום ראשון, עשו את הדבר הנכון למען אזרחי ישראל".

בראיון ל'רדיו 103' אמר כץ כי אנשי כחול לבן "מתפללים להורדת דירוג האשראי של ישראל משיקולים פוליטיים". לדבריו, "כחול לבן מוציאה 'אוטוטו מורידים את הדירוג' אז למה אתם לא מאפשרים לי להעביר תקציב מיד כאות ליציבות כלכלית במדינת ישראל שכבר אישרנו אותו? החוק המטופש של הנדל והשותף שלו".

מכחול לבן נמסר בתגובה לראיון: "שר האוצר, במקום להתראיין כל היום, שב עם בכירי האוצר וקדם את תקציב 2021. אם יורידו את דירוג האשראי של ישראל בגלל היעדר התקציב – אתה וראש הממשלה תהיו אשמים בנזק הקטסטרופלי שייגרם למשק".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן