12 מדינות בשנה וחצי: עוד מדינות מצטרפות להכרזה על החיזבאללה כארגון טרור

אסטוניה וגואטמלה, מצטרפת לגרמניה, בריטניה, הולנד, ליטא ולטביה ולמדינות נוספות שהכריזו על החיזבאללה כארגון טרור. אשכנזי: "קורא למדינות נוספות להילחם בטרור שמוביל החיזבאללה בכל רחבי העולם". וגם: הפרלמנט של אלבניה אימץ הגדרת האנטישמיות של IHRA
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

אסטוניה וגואטמלה, מצטרפת לגרמניה, בריטניה, הולנד, ליטא ולטביה ולמדינות נוספות שהכריזו על החיזבאללה כארגון טרור. שר החוץ קרא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ללחץ על חיזבאללה ולהוציא את פעילותו אל מחוץ לחוק. בסך הכל, 12 מדינות הוציאו את חיזבאללה מחוץ לחוק במדינה בשנה וחצי האחרונות. ארה"ב קנדה, בחריין וכמובן ישראל, קבעו כך כבר מזמן.

שר החוץ, גבי אשכנזי בירך על החלטת ממשלת גואטמלה להכיר בחזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור, לאסור על כניסת פעיליו לשטחה ולהיאבק במימונו: "אני שמח לראות שהמאמץ הדיפלומטי הרב-זרועי שמובילים משרד החוץ וזרועות הביטחון להכרה בחיזבאללה, על כל זרועותיו כארגון טרור, נושא פרי וזוכה להכרה בעולם בכלל ואמריקה הלטינית בפרט".

"אני מברך את ממשלת גואטמלה ואת עמיתי שר החוץ פדרו ברולו, על הצטרפותם להכרה זו וקורא למדינות נוספות באמריקה הלטינית להילחם בטרור שמוביל החיזבאללה בכל רחבי העולם. המאבק בחזבאללה הוא מאבק ארוך וקשה, אבל אין להתעלם מהעובדה כי המערכה העולמית נגד הארגון מסבה לו נזק קשה, שאת ביטוייו החזקים ביותר ניתן לראות במיאוס שרבים מאזרחי לבנון חשים כלפי הארגון על האסון שהמיט עליהם".

עוד אמר כי "החלטת ממשלת אסטוניה להכיר בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור ולאסור על כניסת פעילי הארגון למדינה היא מסר ברור נגד הטרור ונגד פעילות החזבאללה המאיימים על שלום העולם ומערערים את היציבות האזורית. אני מברך את ממשלת אסטוניה ואת ידידי שר החוץ Urmas Reinsalu על קבלת ההחלטה חשובה זו". יצוין שאסטוניה מכהנת כחברת מועצת הביטחון של האו"ם.

בתוך כך, הפרלמנט של אלבניה אימץ הגדרת האנטישמיות של IHRA ע"י. "משרד החוץ מקדם בברכה את אימוץ הגדרת IHRA ע"י הפרלמנט של אלבניה. הגדרת IHRA הינה מכשיר חיוני במאבק נגד תופעת האנטישמיות", נמסר. אשכנזי הוסיף כי "אני מברך על היוזמה לקיום כנס למאבק באנטישמיות בהובלת יו"ר הפרלמנט האלבני ובהשתתפות נציגים ממדינות הבלקן. שילוב ידיים ושיתוף פעולה בין מדינות ועמים הוא המפתח להתמודדות עם תופעה נפסדת זו".

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "‏אני מברכת את ממשלת אלבניה- מדינה עם רוב מוסלמי שאימצה את הגדרת האנטישמיות של IHRA. האנטישמיות היא מגפה חוצת דתות ויבשות. בעוד שבוע אשתתף בכנס של ממשלת אלבניה בנושא, בו אקרא למדינות נוספות ללכת בעקבות אלבניה, כדי שיהודים, מוסלמים ונוצרים ישלבו ידיים במאבק הכל כך נחוץ הזה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן