נתניהו על הנורמליזציה עם סודאן: "פריצת דרך דרמטית לשלום – מהפך אדיר" • צפו

ראש הממשלה על הנורמליזציה עם סודאן: "בח׳רטום, בירת סודאן, אומצו ב-1967 שלושת הלאווים של הליגה הערבית, היום ח׳רטום אומרת - כן לישראל. זהו עידן חדש שלום אמיתי שהולך ומתרחב עם מדינות ערביות נוספות". שר החוץ אשכנזי: "קורא להנהגה הפלסטינית לבחור בדרך השלום"


צילום: רועי אברהם/לע״מ. (צולם לפני שבת)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להכרזה על נורמליזציה בין ישראל לסודאן ואמר כי "אנחנו מכריזים היום על עוד פריצת דרך דרמטית לשלום, עוד מדינה ערבית שמצטרפת למעגל השלום – והפעם נורמליזציה בין ישראל לסודאן. איזה מהפך אדיר".

"בח׳רטום, בירת סודאן, אומצו ב-1967 שלושת הלאווים של הליגה הערבית: לא לשלום עם ישראל, לא להכרה בישראל ולא למשא ומתן עם ישראל. ואילו היום ח׳רטום אומרת – כן לשלום עם ישראל, כן להכרה בישראל וכן לנורמליזציה עם ישראל. זהו עידן חדש. עידן של שלום אמיתי. שלום שהולך ומתרחב עם מדינות ערביות נוספות – שלוש מהן בשבועות האחרונים".

"בקרוב ייפגשו משלחות של סודאן וישראל כדי לדון על שיתופי פעולה בתחומים רבים, ביניהם חקלאות, מסחר ועוד תחומים חשובים לאזרחינו. שמי סודאן פתוחים היום לישראל. זה מאפשר טיסות ישירות וקצרות יותר בין ישראל לאפריקה ולדרום אמריקה".

"אני מודה ליושב ראש מועצת הריבונות של סודאן, עבד אלפתאח אל בורהאן, ולראש ממשלת סודאן עבדאללה חמדוכ. ואני מבקש להודות שוב לנשיא טראמפ ולצוותו על חלקם במהלך ההיסטורי החשוב הזה. אנחנו מרחיבים את מעגל השלום. איזו התרגשות, כן יירבו".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ: "‏אני מברך על הסכם הנורמליזציה עם סודן. כל הסכם עם מדינה נוספת באזורנו מקדם אותנו ליצירת מזרח תיכון יציב ובטוח מבעבר. אני מודה לממשל האמריקאי בראשות הנשיא טראמפ על פועלו הרב להשגת הסכמים אלו, ומאמין שמדינות נוספות יצטרפו בקרוב"

שר החוץ גבי אשכנזי אמר על החלטת ממשלת סודאן להצטרף ל"הסכמי אברהם" ולכונן יחסים דיפלומטיים עם ישראל: "53 שנים לאחר ועידת חרטום הידועה לשמצה בה אימצו מנהיגי מדינות ערב את נאום שלושת ה'לאוים', אנחנו חיים כיום במציאות של חמשת הכנים: כן שלום עם מצרים, כן שלום עם ירדן, כן שלום עם איחוד האמירויות, כן שלום עם בחריין וכעת, כן שלום עם סודאן".

"מדובר בהחלטה אמיצה והיסטורית המקדמת את המזרח התיכון כולו לעתיד של יציבות ושגשוג ואני קורא למדינות נוספות ולהנהגה הפלסטינית לבחור בדרך השלום ולשנות את פני המזרח התיכון למען עתיד ילדנו. אני רוצה להודות לבני בריתנו האמריקאים על הובלת המהלך החשוב הזה, ולנשיא טראמפ והצוות שמינה בראשות ג'ראד קושניר, על מציאת הדרך לשלום במקום בו מנהיגים רבים כל כך נכשלו בעבר", דברי השר אשכנזי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן