צילום: אלעד מלכה

דיווח: בליכוד יציעו לגנץ קידום לנשיאות – כחול לבן: "שיתמקדו בהעברת תקציב"

על פי ההצעה, גנץ יקדם הסכם קואליציוני חדש ומעודכן, שיאפשר לנתניהו לכהן כראש הממשלה בלי שייאלץ לפנות את המעון בבלפור לטובת גנץ. לפיד התייחס לפרסום: "ראיתי את זה וזה נראה כמו ספין". עוד אמר לפיד "כחול לבן יודעים שרימו אותם והם למה הם עדיין שם?"

בצל המתיחות בקואליציה, מקדמים בכירי הליכוד רעיון להציע לראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ קידום לנשיאות, ובתמורה יתבקש יושב ראש כחול לבן לוותר על הסכם הרוטציה בין הליכוד לכחול לבן, שאמור להוביל אותו למעון ראש הממשלה בנובמבר 2021 – כך דיווח אנה ברסקי ב'מעריב'.

במקום זה, לפי ההצעה, הוא יקדם הסכם קואליציוני חדש ומעודכן, שיאפשר לנתניהו לכהן כראש הממשלה בלי שייאלץ לפנות את המעון שברחוב בלפור לטובת גנץ. בכחול לבן הגיבו: "כדאי שבליכוד יתמקדו בלהעביר תקציב מדינה ולא בחלומות באספמיה".

בתוך כך באופוזיציה נמשכים המאמצים להחליף את רה"מ נתניהו ולא על ידי בחירות. בסוף השבוע פורסם כי יש עתיד־תל"ם מקדמת הצעת אי־אמון קונסטרוקטיבית, שבמסגרתה ימונה חבר הכנסת משה (בוגי) יעלון לראשות הממשלה, גורמים בקואליציה אמרו ל"מעריב" כי "עובדים חזק על גיבוש רוב להדחת נתניהו באמצעות הצבעת האי־אמון".

על פי גורמים בכירים ביש עתיד־תל"ם, הם ימשיכו להניח מדי שבוע־שבועיים הצעת אי־אמון קונסטרוקטיבית, "משום שזו הדרך המהירה, הדמוקרטית והנכונה להחליף מיד ממשלת מחדל וראש ממשלה נאשם, בממשלה שתעבוד למען האזרחים ותבריא את ישראל", אמר אחד הגורמים. "ללכת לבחירות בעיצומו של משבר כזה מטורף זה באמת חוסר אחריות. בחירות זו אופציה, אבל ברור שלא בעדיפות".

ייו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס לפרסום בראיון ל'כאן רשת ב' : "ראיתי את זה וזה נראה כמו ספין. עוד אמר לפיד: "הם אומרים (הליכוד ח.י) שהם לא יקיימו את הסכם הרוטציה. זה היה ברור מהרגע הראשון. בהתחלה כחול לבן לא ידעו שרימו אותם, אבל עכשיו הם יודעים שרימו אותם. אם הם יודעים שרימו אותם והם במשפחה מנופחת ובזבזנית – למה הם עדיין שם? ברור שזה לא הולך לשום מקום טוב וזה הכישלון הכי גדול בתולדות המדינה, גם כלכלי וגם בריאותי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן