דוברות משרד החוץ

אשכנזי לשר החוץ הרוסי: "לא נאפשר התבססות צבאית של איראן בסוריה"

שר החוץ נפגש עם מקבילו הרוסי לברוב, במהלך הפגישה הוא אמר: "ישראל מעריכה את השיח והתיאום עם ממשלת רוסיה למניעת התבססות איראן בסוריה. יש להמשיך לפעול ליישום אמברגו הנשק ולמנוע מאיראן לערער את היציבות במזרח התיכון". בהמשך היום יפגש עם רה"מ ושר החוץ היוונים

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש היום (שני) עם עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב, במסגרת ביקורו המדיני באתונה. יצוין כי זו פגישתם הראשונה של השרים לאחר שתי שיחות טלפון שקיימו ביניהם. שר החוץ ולברוב נועדו בארבע עיניים ולאחר מכן התקיימה פגישה מורחבת בה נכחו שגריר ישראל ביוון, יוסי עמרני, סמנכ"ל אירו-אסיה, גרי קורן ורמ"ט החוץ, חיים רגב.

אשכנזי הציג בפני השר לברוב את ההתפתחויות החיוביות בתהליך השלום במזרח התיכון, חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והסכמי הנורמליזציה עם בחריין וסודאן.  במוקד השיחה נדונו הסוגיה האיראנית, חשיבות השמירה על היציבות במזרח התיכון, וההתמודדות מול ארגוני הטרור ובעיקרם, החיזבאללה. במהלך פגישתם דנו שרי החוץ בקידום סדר היום הבילטרלי הנרחב בין שתי המדינות.

שר החוץ אשכנזי: "ישראל מעריכה את השיח והתיאום עם ממשלת רוסיה למניעת התבססות איראן בסוריה. יש להמשיך לפעול בנחישות למניעת זליגת אמל"ח ונשק מדוייק לידי החיזבאללה בלבנון, הפועל בחסות האוכלוסייה האזרחית ומשתמש בה כבת ערובה לפעילות טרור חובקת עולם".

אשכנזי ולברוב בירכו על ההכנות למפגש המתוכנן בפורמט מקוון של הוועדה המעורבת הבינ-ממשלתית לשת"פ כלכלי בין רוסיה לישראל וסיכמו לקדם השלמת אשרור הסכם האימוץ בין שתי המדינות ובחינת שיתופי פעולה עתידיים אפשריים במאבק העולמי בקורונה. 

אשכנזי יצא היום לביקור מדיני בן יומיים באתונה, יוון, לרגל כינוס מפגש משולש תקופתי ישראל – יוון – קפריסין. במהלך הביקור, תקיים המשלחת הישראלית מפגשים בילטרליים וטרילטריים שיתמקדו בקידום היחסים בין ישראל-יוון-קפריסין, התפתחויות אזוריות והידוק השת״פ במסגרת המשולש. במהלך הביקור ייפגש השר אשכנזי עם ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטאקיס ושר החוץ, ניקוס דנדיאס ועם שר החוץ הקפריסאי, ניקוס כריסטודולידס.

צילומים: משרד החוץ הרוסי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן