צילום: צילום: ויקיפדיה

מנהיג סודאן: "ההסכם יגרום לקהילה הבינלאומית להתייחס אלינו באופן שווה"

יו"ר המועצה הריבונית הזמנית של סודאן נשאל בראיון האם ראש הממשלה נתניהו ייעץ לו ללכת על הנורמליזציה כדי לקדם את הסרת השם של ארצו מרשימת הטרור והשיב כי הם הבינו שהם צריכים לשים קץ לעוינות עם כל המדינות כדי שקהילה הבינלאומית תקבל את הממשל הנוכחי
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

יו"ר המועצה הריבונית הזמנית של סודאן, עבד אל-פתח אל-בורהאן, התראיין לטלוויזיה הסודנית לאחר השגת ההסכם עם ישראל וטען כי יוזמת נרמול היחסים עם ישראל באה דווקא מהמועצה הצבאית שבראשה הוא עומד. "הבאנו את זה לדיון במועצה. ההסכם יגרום לקהילה הבינלאומית להתייחס אלינו באופן שווה", הוא אמר. "90% מהגורמים הפוליטיים בעד ההסכם. דנו איתם בזה".

אל-בורהאן קרא לעם הסודני לזנוח את שלושת הלאווים שנקבעו בוועידת חרטום – לא להכרה, לא למו"מ ולא לשלום עם ישראל. "כמה הסכמים נחתמו עם מדינות ערביות מאז?", הוא תהה. "גם אש"ף חתם עם ישראל. עלינו להתאים את עצמנו למציאות החדשה. הפלסטינים חתמו עם ישראל על הסכמי אוסלו והכירו בזכות הקיום של ישראל".

יו"ר המועצה הריבונית הזמנית של סודאן נשאל בראיון האם ראש הממשלה נתניהו ייעץ לו ללכת על הנורמליזציה כדי לקדם את הסרת השם של ארצו מרשימת הטרור והשיב כי הם הבינו שהם צריכים לשים קץ לעוינות עם כל המדינות כדי שקהילה הבינלאומית תקבל את הממשל הנוכחי. עוד אמר כי הם פועלים בהתאם לאינטרסים של סודאן וכפי שהמוחים ברחובות אמרו "סודאן, תחילה".

אל-בורהאן הבהיר כי לפני המהלך התייעץ עם רוב הכוחות הפוליטיים וגם אם לא כולם הסכימו למהלך, ההבנה הייתה שצריך להעדיף כרגע את האינטרסים של סודאן. לגבי השאלה האם היה עדיף לחכות לתוצאות הבחירות בארצות הברית, אמר כי הסוגיה נבחנה עם הממשלה והתקבלה ההחלטה: "למה לחכות? יש כעת מועמד שרוצה הישגים. אנחנו רוצים הישגים, אנחנו רוצים להסיר מעמנו מצור והוא רוצה הישגים לבחירות. זה הדדי. העם הסודאני זכה".

אל-בורהאן ממשיך וטוען כי הם טרם חתמו על ההסכם עם ישראל, אך כי הטיוטה שלו תוצג לכוחות הפוליטיים והוא יובא בקרוב למועצה המחוקקת כדי לאישור. ההסכם כולל שיתוף פעולה במישור הטכנולוגי, החקלאי וגם בנושא ההגירה. אל-בורהאן הוסיף: "אל לנו להישאר בשנת 67', בוועידת שלושת הלאווים, אסור לנו לכבול את עצמנו, הכל השתנה מאז והעמדות השתנה", וגם "תראו כמה מדינות ערביות חתמו על הסכמים עם ישראל ובינהן גם אש"ף". לדבריו, "כולנו תומכים במדינה פלסטינית בקווי 67'". אל-בורהאן מבהיר גם כי טראמפ לא סחט אותם לבצע את ההסכם.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן