ארכיון

הפרלמנט הצ'כי קבע שחיזבאללה ארגון טרור; אשכנזי: "ידידת אמת של ישראל"

בהחלטת הפרלמנט הצ'כי נקבע כי חזבאללה הינו ארגון טרור אשר מערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה איום על הדמוקרטיות באשר הן. שר החוץ אשכנזי: "החלטת הפרלמנט בצ׳כיה נגד החיזבאללה היא צעד נוסף במאמץ שמוביל משרד החוץ להרחבת הלחץ הבינלאומי על החיזבאללה"

לאחר החלטת הפרלמנט הצ׳כי המגדירה את ארגון חזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור וקוראת לממשלת צ'כיה לפעול להרחבת ההכרזה על הארגון באיחוד האירופי. שר החוץ גבי אשכנזי, הגיב: " צ'כיה היא ידידת אמת של ישראל מודה לחברי הפרלמנט על ההחלטה החשובה".

בהודעה שפירסם אשכנזי, אמר: "החלטת הפרלמנט הצ'כי אשר קובעת כי ארגון חזבאללה על כל זרועותיו הינו ארגון טרור מצטרפת להחלטות שקיבלו בחודשים האחרונים פרלמנטים נוספים וממשלות באירופה ובאמריקה הלטינית. צ'כיה היא ידידת אמת של ישראל. אני מודה לחברי הפרלמנט על ההחלטה החשובה ומקווה שהחלטה זו תתורגם לצעדים נוספים".

"הפרלמנט הצ'כי קבע בהחלטתו כי חזבאללה הינו ארגון טרור אשר מערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה איום על הדמוקרטיות באשר הן. הוא מצטרף לפרלמנטים באוסטריה, גרמניה ושווייץ שכבר קיבלו לאחרונה החלטות בנושא חזבאללה. החלטת הפרלמנט התקבלה ימים ספורים לאחר הודעת ממשלת אסטוניה על איסור כניסת פעילי חזבאללה לשטחה והודעת ממשלת גואטמלה בדבר הכרזה על חזבאללה כארגון טרור. משרד החוץ מוביל מאמץ בינסוכנותי להגברת הלחץ הבינלאומי על חזבאללה, ובשנה וחצי האחרונות 12 מדינות הצטרפו לרשימת המדינות הרואות בארגון חזבאללה על כל זרועותיו ארגון טרור".

שר החוץ אשכנזי קרא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ללחץ על חיזבאללה, להוציא את פעילותו אל מחוץ לחוק ולהכיר בארגון על כל זרועותיו כארגון טרור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו