צילום: Photo by Flash90

מפתיע: זהו תפקידו החדש של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר

בר סימן טוב יעסוק במחקר האיזון הנכון בין הצעדים להתמודדות עם משבר רב ממדי - כלכלי, בריאותי, חברתי ומנהיגותי, המחייב חיזוק מחקרי של מערכת הבריאות בישראל. משה בר סימן טוב אמר ״אני שמח להצטרף למכון ושמח שהמכון מרחיב את תחומי העיסוק המחקרי גם לנושא הבריאות"
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

מנכ"ל משרד הבריאות הפורש, משה בר סימן טוב, הצטרף היום (רביעי) כחוקר אורח למכון למחקרי ביטחון לאומי, בראשות אלוף (במיל) עמוס ידלין. במסגרת זו, צפוי בר סימן טוב להוביל את עיסוק המכון במקומה של מערכת הבריאות כרכיב מרכזי בתפיסת הביטחון הלאומי של מדינת ישראל ולערוך מחקרים ומסמכי מדיניות, בשיתוף חוקרים בכירים.

על פי הדיווח שפורסם לראשונה ב'מעריב' בר סימן טוב יעסוק במחקר האיזון הנכון בין הצעדים להתמודדות עם משבר רב ממדי – כלכלי, בריאותי, חברתי ומנהיגותי, המחייב חיזוק מחקרי של מערכת הבריאות בישראל. משה בר סימן טוב אמר ״אני שמח להצטרף למכון ושמח שהמכון מרחיב את תחומי העיסוק המחקרי גם לנושא הבריאות".

"החודשים האחרונים לימדו את כולנו שהחוסן הלאומי שלנו תלוי בתפקוד נאות של מערכת הבריאות הציבורי, לצד מערכות ציבוריות חשובות אחרות. המכון עוסק באופן שוטף באסטרטגיית הביטחון הלאומי וכעת נושא הבריאות יהיה חלק מובנה מכך״.

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) עמוס ידלין, בירך אף הוא על הצטרפותו של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר והדגיש כי ״משה בר סימן טוב מביא עמו יכולות חשיבה וניתוח מרשימות בתחום הכלכלי והבריאותי, אך לא פחות חשוב מכך הוא מגיע ניסיון עשיר מחדרי קבלת ההחלטות באחד המשברים הקשים שידעה מדינת ישראל לאחרונה – משבר הקורונה".

עוד ציין ראש המכון בדבריו כי "במהלך החודשים האחרונים, המכון למחקרי ביטחון לאומי, ביסס מעמד ייחודי, על בסיס המחקרים וגיבוש ניירות העמדה שפרסם על המדיניות הנכונה להתמודדות עם משבר הקורונה על כל ממדיו". ראש המכון למחקר ביטחון לאומי הדגיש: "הצטרפותו של משה תחזק מגמה זו. בכוונתנו להמשיך ולהציג לציבור ולמקבלי ההחלטות חלופות למדיניות ע"ב מחקר כלכלי, בריאותי וראיה אסטרטגית וארגונית כיצד נכון להתמודד עם המשבר".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן