רעידת אדמה בעוצמה 7.0 הורגשה בטורקיה ויוון – בניינים קרסו באיזמיר

הרעידה בים האגאי הורגשה באתונה ובאיסטנבול. נזק רב נגרם למבנים באיזמיר ורחובות העיר הוצפו, אך טרם דווח על נפגעים. אזהרת מיני-צונאמי הוכרזה באי היווני סאמוס. ב-1999 גבתה רעידת אדמה באזור זה את חייהם של 17 אלף איש

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

רעידת אדמה בעוצמה 7 הורגשה היום (שישי) בעיר איזמיר, לאורך החוף האיגאי של טורקיה ובאי היווני סאמוס. בתיעוד מהמקום נראים בניינים שקרסו ואנשים שמטפסים על ההריסות בניסיון לסייע ללכודים. לפי הרשויות מניין ההרוגים בטורקיה עומד פי שעה על ארבעה בני אדם. עוד 120 נפצעו. אומדן הנפגעים והנזק עדיין לא ברור.

שר הפנים הטורקי סולימאן סוילו אמר כי בניינים קרסו, ומאז ממשיכים הדיווחים לזרום וניכר כי סדקים נפערו בבניינים רבים. שר הפנים הטורקי, סולימאן סוילו, אמר שלפי שעה לא דווח על נפגעים בששת המחוזות בטורקיה שבהם הורגש הרעש, אך שר האורבניזציה הטורקי, מוראט קורום, אמר שישנם לכודים מתחת להריסות.

נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, צייץ בטוויטר זמן קצר לאחר הרעש כי הוא מקווה שאיזמיר תתאושש מההרס שפקד אותה. "עם כל האמצעים של מדינתנו, אנו עומדים לצד אזרחינו שנפגעו מרעידת האדמה. התחלנו את העבודה הנחוצה באזור עם כל המוסדות והשרים הרלוונטיים", צייץ ארדואן. יוון מכנה את האירוע "מיני צונאמי", אך גם שם טרם דווח על נפגעים.

רעידת האדמה הורגשה בשטחים נרחבים בטורקיה. חוץ מבאיזמיר, אזרחים חשו אותה גם בעיר הגדולה ביותר במדינה, איסטנבול, וכן באושאק, בדניזלי, במניסה, בבליקסיר, באיידין ובמולה. לפי סוכנות הידיעות אנאדולו, באיזמיר, העיר השלישית בגודלה במדינה, קרסו שישה בניינים. מוקד הרעש היה בים האגאי, כ-33 קילומטרים דרומית-מזרחית לאיזמיר.

זו רעידת האדמה החזקה, השנייה בחצי השנה האחרונה. בחודש מאי האחרון הורגשה רעידת אדמה בעוצמה של 6.5 באי כרתים. לפי מספר דיווחים, רעידת האדמה הורגשה גם באזורים מסוימים בישראל. הפטיאמיוס לקאס, ראש הארגון היווני להתכוננות לרעידות אדמה אמר: "זו הייתה רעידת אדמה עוצמתית מאוד, קשה מאוד להאמין שיהיו רעידות חזקות יותר מזו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell