כוח צה"ל תרגיל היערכות לרעידת אדמה. צילום: דובר צה"ל

בהנחיית גנץ: צה"ל הציע סיוע לטורקיה בעקבות נזקי רעידת האדמה באיזמיר

נציגי צה"ל עדכנו את הנספח הצבאי הטורקי בישראל שמערכת הביטחון ומדינת ישראל נכונים להוציא משלחת באופן מיידי אשר תסייע בחילוץ ממבנים שנהרסו באזור ובפריסת בית חולים שדה שיטפל בפצועים הרבים. מנכ"ל מד"א פנה לנשיא הסהר האדום הטורקי בהצעה לסיוע

על רקע רעידת האדמה באיזמיר, הנחה שר הביטחון בני גנץ את צה"ל להיערך למתן סיוע חירום לטורקיה. "מדינת ישראל וכוחות הביטחון תמיד יושיטו את ידם לסייע הומניטארית לאזרחים שנפגעים בכל מקום, תוך שימוש ביכולות ובניסיון שנצברו בצה"ל לאורך שנים להתמודדות עם מצבי חירום", אמר גנץ.

ממשרד הביטחון נמסר כי בעקבות זאת, התקיימה שיחה בין נציגי צה"ל לנספח הצבאי הטורקי בישראל. בשיחה הועבר לשלטונות הטורקים כי מערכת הביטחון ומדינת ישראל משתתפים בצערם על האסון, ונכונים להוציא משלחת באופן מיידי אשר תסייע בחילוץ ממבנים שנהרסו באזור ובפריסת בית חולים שדה שיטפל בפצועים הרבים.

מנכ"ל מד"א אלי בין פנה אתמול לד"ר כרם קיניק, נשיא הסהר האדום הטורקי, בהצעה לסיוע רפואי והומניטרי לאוכלוסיה שנפגעה והושפעה מהרעידה. עוד במכתב הביע מנכ"ל מד"א הערכה רבה לכוחות הסהר האדום הטורקיים ושיבח את פועלם.

"אנו עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות. ליבנו אתכם ועם אלו שאיבדו את יקיריהם. אנו בטוחים כי הנסיון, היכולת והמסירות של הסהר האדום הטורקי יהוו גורם מפתח להצלחת מאמצי הסיוע ההומנטריים, במיוחד תקופה מאתגרת זו של התפרצות נגיף הקורונה. הנהגת מד"א, עובדיו ומתנדביו עוקבים בהערכה אחר המענה היעיל שמעניקים הכוחות", כתב אלי בין. "היה בטוח בקשרי הידידות בנינו וראה בפנייתי זו כהזדמנות שלי להציע כל סיוע במידה ותמצאו לנכון", סיכם מנכ"ל מד"א את מכתבו.

פנייה דומה הועברה גם לנשיא הצלב האדום היווני. "מדובר ברעידת אדמה משמעותית שמחייבת מענה בקנה מידה רחב ושיתוף פעולה בין מספר רב של ארגונים", אומר מנכ"ל מד"א אלי בין ואנו ערוכים להוציא משלחת סיוע במידה ונתבקש. הנשיא של הצל״א היווני שלח מכתב תודה על הבעת הסולידריות והצעת העזרה ששלחנו אליהם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו