זירת פיגוע בצרפת. ארכיון

צרפת: חמוש ירה באיש דת נוצרי בעיר ליון ונמלט – מצוד אחר היורה

איש הדת נורה פעמיים בשעה שסגר את הכנסייה היוונית ונפצע קשה. נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות אולם הוא מתרחש בשעה שצרפת נמצאת בכוננות גבוהה מחשש לפיגועים, בצל זעם בעולם המוסלמי על פרסום קריקטורות הלועגות למוחמד

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

לאחר הפיגוע בשבוע שעבר בעיר ניס שבצרפת בו מחבל חמוש בסכין רצח שלושה בני אדם. אירע אלימות נוסף התרחש במהלך השבת כאשר אדם חמוש ירה בליל שבת באיש דת נוצרי בעיר ליון שבצרפת, בעקבות הירי איש הדת נפצע באורח קשה – היורה נמלט. לפי דיווחים, הוא נורה פעמיים, בשעה שסגר את הכנסייה.

המשטרה המקומית בליון דיווחה כי לפי שעה נסיבות האירוע אינן ברורות, אולם הוא בא בשעה שצרפת נמצאת בכוננות גבוהה מחשש לפיגועים. מיד לאחר האירוע בליון מסר משרד הפנים הצרפתי כי מדובר ב"אירוע חמור" שמתרחש שעיר ושכוחות הביטחון נמצאים בזירה. לפי דיווח של מקור נוסף, מדובר בכומר בעל אזרחות יוונית. משרד הפנים הצרפתי מבקש להימנע מהגעה לאזור שבו התרחש האירוע.

כאמור, התקרית מגיעה יומיים בלבד לאחר פיגוע הדקירות שאירע ביום חמישי ליד כנסייה בניס, ובו נהרגו שלושה אנשים. כמה נוספים נפצעו. המשטרה אישרה כי אחת מההרוגים היא אישה שראשה נערף. מיד לאחר האירוע מסר ראש עיריית ניס כי הוא מאמין שמדובר באירוע טרור, וטען: "החשוד קרא 'אללה אכבר'".

נשיא צרפת עמנואל מקרון פנה לאומה ואמר כי "צרפת נמצאת תחת מתקפה של טרוריסטים איסלאמים. אנחנו מותקפים בגלל הערכים שלנו – ערך החירות והסירוב שלנו להיכנע לטרור". מקרון אף הודיע כי נוכחות החיילים תוגבר, כמו גם האבטחה על בתי תפילה ועל בתי ספר.

בעשור האחרון אירעו בצרפת כמה פיגועי טרור איסלאמיסטיים קשים ביותר. השניים הקטלניים ביותר היו מתקפת הטרור בפריז ב-2015, שבה נרצחו לפחות 127 בני אדם ועוד מאות נפצעו, ופיגוע הדריסה בניס ב-2016, שבו נרצחו 86 איש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן