צילום: FLASH90

דיווח: שר הביטחון גנץ מקדם הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות

הלשכה המשפטית של משרד הביטחון תגיש שבוע הבא חוות דעת בנוגע לפתיחת ועדת חקירת לפרשת הצוללות . יעוד פורסם כי גורמים בלשכתו של גנץ אומרים שאם לא יעבור התקציב. בכחול לבן יתמכו בהקמת ממשלה בראשותו של משה יעלון
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

הלשכה המשפטית של משרד הביטחון תגיש שבוע הבא חוות דעת בנוגע לפתיחת ועדת חקירת לפרשת הצוללות – שר הביטחון בני גנץ צפוי לתמוך בהקמתה – יתרה מזאת, גורמים בלשכתו של גנץ אומרים כי אם לא יעבור התקציב, כפי שסוכם עם הליכוד, ראש הממשלה החליפי יתמוך בהקמת ממשלה בראשות בכיר יש עתיד-תל"ם, משה יעלון. כך פירסם רביב דרוקר בחדשות 13.

יצוין, כי הזמן שהקציבו כחול לבן להעברת התקציב מגיע לסיומו, אך העברתו לא נראית באופק. על כן, ביום ראשון בערב גנץ צפוי לכנס את אנשי מפלגתו המקורית, חוסן לישראל ללא השותפים מדרך ארץ והעבודה, לצורך קבלת החלטות. האפשרויות שעומדות בפני יו"ר כחול לבן: פירוק והחלטה על בחירות כבר בשבועות הקרובים, או פירוק של השותפות עם הליכוד וניסיון לקדם מתוך הממשלה מהלכים שיקשו על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לפני כשבועיים התייחס גנץ לסערה סביב תקציב המדינה ולאי הנכונות של נתניהו להעבירו – בניגוד להסכמות. גנץ הסביר כי "כחול לבן רוצה שתהיה ממשלה מתפקדת ובשביל זה צריך שני דברים – נהלי עבודה תקינים ותקציב לשנת 2021. אם משהו מתוך השניים האלה לא מתקיים, אז אין טעם בממשלה הזו. החול בשעון שלנו הולך ואוזל. ממשלה בראשות נתניהו – היא לא ממשלה מתפקדת".

"אין מה לחכות ל-23 בדצמבר לראות שהתקציב לא עבר, אני וכחול לבן לא נהיה בני ערובה של שום דבר חוץ מאשר של מדינת ישראל", המשיך גנץ. "המדינה צריכה זה תקציב לשנת 2021, יש כאלה שאומרים ליותר מזה. אם לא יהיה תקציב, אנחנו נלך קדימה".

יו"ר כחול לבן התייחס גם לנפילת מפלגתו בסקרים. לטענתו, "מספר המנדטים הוא תוצאה של כעס ציבורי – הציבור הישראלי יודע לזהות מי באמת עובד בשבילו. אני אוביל את המפלגה הזו בבחירות הבאות, שתהיה המפלגה המובילה במרכז המפה". כמו כן, שר הביטחון ציין כי אינו יתמוך בהצעה להקמת ועדת חקירה בנושא הצוללות, בטענה כי "אין צורך להתעסק בהצעות אופוזיציוניות שכל תכליתן להביך". את הדברים הוא אמר בראיון ל'חדשות 13'.

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן