מנהיג סודאן. צילום: ויקיפדיה

דיווח: מערכת הביטחון הסודאנית סיכלה ניסיון הפיכה במדינה

הידיעה על ניסיון ההפיכה מגיעה כשבוע לאחר ההודעה על הכוונה לנרמל את היחסים עם ישראל. כוחות הביטחון ביצעו סדרת מעצרים נרחבת שכללה את המפקד במועצת ההתעוררות המהפכנית עלי מג'וכ. השר לשעבר נעצר בעיר קלאבאת עם כמה קצינים

שבוע לאחר ההודעה על הכוונה לנרמל את היחסים עם ישראל, כלי תקשורת ערביים דיווחו כי כוחות צבא בסודאן חשפו ניסיון הפיכה שתוכנן על ידי השר לשעבר עלי מג'וכ בשיתוף פעולה עם מדינה עוינת. זאת, על מנת לתפוס את השלטון ולעצור את מפקד כוחות הסיוע, הגנרל מוחמד חמדאן דקלו, המשמש גם כסגנו של מנהיג המועצה הריבונית, עבד אל-פתאח אל-בורהאן.

העיתון "אל-סודאני" ציין כי כוחות הביטחון ביצעו סדרת מעצרים נרחבת שכללה את המפקד במועצת ההתעוררות המהפכנית עלי מג'וכ. השר לשעבר נעצר בעיר קלאבאת עם כמה קצינים, בהם פורשים לגמלאות ואסלאמיסטים. עוד נכתב כי לא מדובר בניסיון הפיכה נגד כוח הסיוע אלא נגד השלטון באופן כללי. ניסיון זה תוכנן על ידי הקצין המורד ווד איבראהים ומג'וכ.

מקורות בסודאן דיווחו על יוזמה לשגר משלחת של אנשי תרבות ואומנות מקומיים לישראל. לפי הדיווח, מטרת המשלחת לארגן מופעי תרבות, שירה ותיאטרון של אמנים מסודאן בישראל, וזאת במטרה לחזק את הקשרים בין שני העמים, וכי הבקשה לשיגור המשלחת כבר נמסרה לממשלה בח'רטום. כך פורסם ב'כאן'.

לפני שנתיים הודח בסודאן הרודן עומאר אל-בשיר, אחרי 30 שנים בשלטון. זה החל במחאה על מחירי הלחם והתפתח למחאה אדירה נגד שלטונו. כיום שולטת במדינה ממשלת מעבר שנקראת המועצה הריבונית, ומורכבת מאזרחים וקצינים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן