צילום: צילום: ויקיפדיה

במערכת הפוליטית בישראל מברכים את ביידן; נתניהו וגנץ שומרים על שתיקה

במערכת הפוליטית יוצאים בהודעות חגיגיות לרגל היבחרו של ג'ו ביידן לנשיא ה- 46 של ארה"ב. נתניהו וגנץ עדיין שומרים על שתיקה, גורמים בסביבת נתניהו מוסרים כי הוא מחכה לתוצאות הרשמיות שיגיעו. לפיד תוקף: "פחדנות מבישה שפוגעת באינטרסים של מדינת ישראל"
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

לאחר שרשתות התקשורת בארה"ב הכריזו על כך שג"ו ביידן יהיה הנשיא ה- 46 של ארצות הברית של אמריקה. נבחרי הציבור בארץ החליטו לברך את ביידן והאריס אך ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ עדיין לא הוציאו הודעה רשמית מטעמם. גורמים בסביבת נתניהו מוסרים כי הוא מחכה לתוצאות הרשמיות שיגיעו מהקלפיות ברחבי ארה"ב.

שר המשפטים אבי ניסנקורן היה הראשון מבין שרי הממשלה שהגיב לניצחונו של ביידן, הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ברכות לנשיא הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן! ברכות לקמלה האריס, האשה הראשונה שתכהן כסגנית הנשיא וברכות לעם האמריקאי על ההליך הדמוקרטי הראוי. אני בטוח שהקשר ההדוק והחזק בין ארה"ב לישראל ישמר ויתחזק תחת ממשל ביידן".

שר הכלכלה עמיר פרץ אמר: "מברך על היבחרו של הנשיא גו׳ ביידן ומאחל לו הצלחה, מודה לטראמפ על הבאת הישגים כידיד ישראל כמו הסכמי השלום. ארה״ב הוכיחה שוב כי הדמוקרטיה היא סלע קיומה של המדינה. כעת יוכל ביידן לתווך בחידוש המו״מ מול הפלסטינים ודווקא בעת הזו, ברורה מתמיד נחיצות גוש כחול לבן-העבודה בממשלת אחדות".

שר התקשורת ויו״ר דרך ארץ, יועז הנדל אמר: ״מברך את הנשיא הנבחר ג׳ו ביידן. משוכנע שימשיך להיות ידיד אמת ושותף של מדינת ישראל. ‏תודה לנשיא טראמפ על הידידות וקדנציה מופלאה שבה קידם את היציבות האזורית והכניס שלום מתוך עוצמה ואיזון. הערכים המשותפים שמדינת ישראל וארה״ב חולקים הם מעל לכל הנהגה פוליטית״.

יו"ר ימינה נפתלי בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "תודה לך הנשיא טראמפ, בשם עם ישראל. אתה תיזכר לנצח כחבר אמת של מדינת ישראל. הובלת מהלכים מהפכניים לביצור קיומה של ישראל. העברת את שגרירות ארה״ב לירושלים ללא פחד. הכרת ברמת הגולן. הבאת לנו שלום ללא ויתור על שטח. הבהרת שמוקד הסכסוך איננו הפלסטינים. לעולם לא נשכח".

הראשון מהליכוד שהגיב היה ח״כ ניר ברקת: "אני מברך את ג׳ו ביידן על הכרזתו כנשיא הנבחר של ארה״ב ומאמין שתחת הנהגתו תימשך מערכת היחסים האמיצה והחיובית בין שתי המדינות.
‏אני מודה מעומק הלב לנשיא היוצא דונלד טראמפ על תרומתו האדירה למדינת ישראל בארבע השנים האחרונות. ‏לעד תיחקק בהיסטוריה של עם ישראל כידיד אמת שלנו".

‏ח"כ ‎אריאל קלנר (ליכוד) אמר: "הלקח מארה"ב: מלחמת חורמה בזיופים. אני עוקב בדאגה אחרי ההתרחשויות שם וחושש שזה עלול לקרות גם אצלנו. מחר אניח יחד עם ח"כ קטי שיטרית הצעת חוק שתדרוש הצבת מצלמות בקלפיות ופרסום כל הפרוטוקולים והנגשתם לכלל הציבור"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מברך את ג'ו ביידן על היבחרו כנשיא ה- 46 של ארה"ב ומודה לדונלד טראמפ על תרומתו החשובה למדינת ישראל. אני בטוח שהברית האסטרטגית בין ישראל לבין ארה"ב ידידתנו הגדולה תמשיך להתחזק".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לכך שראש הממשלה ושר הביטחון עדיין לא בירכו את ביידן: "גנץ ואשכנזי לא בירכו עדיין את נשיא ארה"ב הנבחר היא פחדנות מבישה שפוגעת באינטרסים של מדינת ישראל. אם נשיא צרפת, קנצלרית גרמניה וראש ממשלת בריטניה יכולים לעשות זאת, גם אתם יכולים".

גם יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ כתב: ״קשה לנתניהו? שינשום עמוק ויתכונן לאכול את הדייסה שבישל כל רגע נוסף שבו ישראל ומנהיגיה נמנעים מלברך את ביידן, מקרב אותנו לבושה גדולה ומדגיש את האיוולת. אם מנהיגי בריטניה, צרפת וגרמניה יכולים – אז גם בישראל יכולים. קשה לנתניהו? שינשום עמוק ויתכונן לאכול את הדייסה שבישל. ‏ומה עם גנץ ואשכנזי – בלעתם את הלשון? תתחברו למציאות".

מייד עם צאת השבת במפלגות השמאל מרכז הוציאו ברכה לג'ו ביידן שעל פי רשתות התקשורת בארה"ב הוא הנשיא ה- 46 של אמריקה.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן