אילוסטרציה. צילום: Moshe Shai/Flash90

בהתרסקות מסוק בסיני: שמונה ממפקחי השלום בין ישראל למצרים נהרגו

ההתרסקות אירעה בדרום חצי האי המצרי, סמוך לשארם א-שייח'. ההרוגים: 6 אזרחים אמריקנים, אזרח צרפתי ואזרח צ'כי. חבר צוות אמריקני ששרד את ההתרסקות פונה לקבלת טיפול בבית חולים ישראלי. שר הבטחון אמר "אני משתתף בצערן של המשפחות והמדינות"

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

שמונה פקחים של הכוח הרב-לאומי המפקח על הסכם השלום בין ישראל למצרים, נהרגו היום (חמישי) בהתרסקות מסוק מול חופי שארם א-שייח שבמצרים. שישה מההרוגים הם אמריקנים, אחד צרפתי ואחד צ'כי.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת חבר צוות נוסף בעל אזרחות אמריקנית שהיה על המסוק שרד – והובהל לקבלת טיפול בבית חולים בישראל. צה"ל הציע למצרים סיוע בחילוץ הפצועים מזירת ההתרסקות, שנגרמה ככל הנראה כתוצאה מתאונת דרכים. נכון לעכשיו אין חשד לטרור, אך חקירה לבחינת נסיבות ההתרסקות תיפתח בקרוב.

גורם ישראלי שתודרך על האירוע אמר כי נראה כי ההתרסקות הייתה תאונה, ועד כה אין אינדיקציה לכך שהמסוק הותקף. בהצהרת ה-MFO לא פורטו פרטים נוספים על ההתרסקות. מהודעת צה"ל נמסר כי הציע לשלוח צוות חילוץ לאתר ההתרסקות.

מדובר צה"ל נמסר כי: "מוקדם יותר היום, צה״ל הציע סיוע רפואי לפינוי פצועים מהתרסקות המסוק של כוח המשקיפים הרב לאומי בסיני. כחלק מהצעת הסיוע מסוק צה"ל ועליו לוחמי יחידת החילוץ 669 פינו לפני זמן קצר חייל אמריקאי פצוע מכוח המשקיפים שנפצע בהתרסקות לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בישראל".

שר הבטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר האישי שלו: "אני משתתף בצערן של המשפחות והמדינות מהן הגיעו הקורבנות, חיילים בכוח השלום, בתאונת המסוק מוקדם יותר היום. כוחות אלה פעלו כחלק משמירת השלום באזור והגנו באומץ על היציבות והביטחון. בשם מדינת ישראל, אני מביע צער עמוק ומקווה להחלמה מלאה לפצוע שהגיע לישראל ונעשה הכל כדי שיחלים במהרה".

ממשרד החוץ נמסר כי "משרד החוץ מביע צער עמוק על מותם של שמונה אנשי כוח המשקיפים הרב לאומי בסיני בעקבות תאונת מסוק שארעה היום בצהריים. כוח המשקיפים הרב לאומי מוצב בסיני מתוקף הסכמי השלום עם מצרים וזוכה להערכה רבה על פועלו".

שר החוץ גבי אשכנזי אמר בתגובה לאירוע: "אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחות ההרוגים ומאחל החלמה מהירה לפצוע. תרומת הכוח הבינ"ל לשמירת היציבות הביטחונית באיזור חשובה מאין כמותה ואני מבקש להביע את תודתי למדינות הלוקחות חלק בסיוע לביטחון ושמירת השלום בין ישראל למצרים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell