אילוסטרציה. צילום: Lara Savage/Flash 90

דו"ח עמותת אור ירוק: מודיעין עילית עם מספר הולכי הרגל הגבוה ביותר שנפגעו

לפי נתוני עמותת אור ירוק, העיר עם מספר הולכי הרגל הגבוה ביותר שנפגעו מכלל הנפגעים בעיר, היא מודיעין עילית כ-60%. במקום השלישי בני ברק וברביעי ביתר עילית. הנפגעים העיקריים הם בני 65 ומעלה. על-פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת 2020 נהרגו 73 הולכי רגל

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

מספר הולכי הרגל שנהרגו בכבישים מתחילת השנה נותר זהה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, בקרב האוכלוסייה המבוגרת חלה עלייה מטרידה. כך עולה מדו"ח חדש של עמותת אור ירוק, שמסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנים 2017-2019. הדו"ח בחן את שיעור הנפגעים וההרוגים בתאונות הדרכים ברחבי הארץ, כמו גם את הערים המסוכנות ביותר להולכי הרגל.

לפי הדו"ח שהתפרסם ב'ווינט', הנפגעים העיקריים הם בני 65 ומעלה. על-פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת 2020 נהרגו 73 הולכי רגל, מתוכם 33 בני 65 ומעלה. בנוסף, מתחילת השנה נהרגו 260 בני אדם בתאונות דרכים.

לשם השוואה, באותה תקופה אשתקד עמד מספר ההרוגים בכבישים על 287 בני אדם. מדובר על ירידה בשיעור של 9%. עיקר הירידה במספר התאונות היא בכבישים הבינעירוניים. עם זאת, בתוך הערים חלה דווקא עלייה בתאונות הדרכים – בשיעור של 12%.

על רקע הנתונים הקשים והסכנה להולכי הרגל בערים, הדו"ח שהוכן באור ירוק על סמך נתוני הלמ"ס בשנים 2017-2019 בדק את הערים הגדולות בישראל (מעל 50 אלף תושבים). מהדו"ח עולה כי בשנים הללו שיעור הולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים מתוך כלל הנפגעים בערים עמד על 23.2%.

לפי הדו"ח, בתל אביב נפגעו הכי הרבה תושבים ביחס לגודל האוכלוסייה – 2.6 לכל אלף תושבים. עם זאת, את תל אביב גודשים מדי יום מאות אלפי אנשים שאינם תושבי העיר ולכן כשבודקים את שיעור הולכי הרגל מכלל הנפגעים – מתקבל שיעור של 23.9%, לא רחוק מהממוצע הארצי.

לפי הדו"ח, העיר הבטוחה ביותר להולכי רגל היא מודיעין-מכבים-רעות, שם פחות מ-11% מהנפגעים היו הולכי רגל ו-0.3 מכל אלף תושבים נפגעו כהולכי רגל בתאונות דרכים בעיר. שיעור דומה נרשם גם בנצרת, שם נפגעו 0.4 מכל אלף תושבים כהולכי רגל בתאונות דרכים.

לפי נתוני עמותת אור ירוק, העיר עם מספר הולכי הרגל הגבוה ביותר שנפגעו מכלל הנפגעים בעיר, היא מודיעין עילית כ-60%. במקום השלישי בני ברק וברביעי ביתר עילית.

כמו כן, לפי השנתון הסטטיסטי של משטרת ישראל, ב-2019 התרחשו 8,675 תאונות דרכים בערים ו-13,201 בני אדם נפגעו בהן כש-9% מהם נפצעו קשה ואחוז אחד מתוכם נהרגו. לפי הנתונים שפורסמו בשנתון 3,305 הולכי רגל נפגעו בשנת 2019 בתאונות דרכים; מדובר על עלייה משנת 2018 שבה נפגעו 3,124 הולכי רגל.

3 תגובות

זה רק אומר שיש הרבה הולכי רגל בערים חרדיות (כגון ילדים) ויחסית מעט נוסעים בכלי רכב.

הם כל כך לא שומרים על חיהם

בודאי שמודיעין העיר שהכי פחות הולכי רגל נפגעו אף אחד לא הולך שם.. שממה. אולי 10 ילדים ליום

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן