צילום ארכיון: פלאש 90

ירי בוצע לעבר אשדוד והשפלה – הדי פיצוצים מכיפת ברזל נשמעו גם במרכז

הסלמה בדרום: תושבים באזור גוש דן, בשפלה ובדרום הארץ דיווחו על קולות נפץ עזים - לאחר שאזעקה הופעלה בשפלה ובאשדוד. דובר צה"ל מסר כי שיגור אחד לא הפעיל את ההתרעות "בהעידר צורך", ואילו השיגור השני גרם להפעלת האזעקות באשדוד ובשפלה

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

שתי רקטות נורו הלילה (מוצאי שבת) מרצועת עזה לעבר אשדוד ואף לעבר השפלה ונפלו בשטחים פתוחים בהפרש של 20 דקות. אחת מהן נפלה באזור אשדוד ופיצוץ נשמע גם במרכז הארץ. אזעקות הופעלו באזור אשדוד ובפלמחים. בשני האירועים שוגרו מיירטים אך לא בוצעו יירוטים. לפי שעה, לא דווח על נפגעים בגוף.

בשעה 1:45 נורו לפחות שתי רקטות מרצועת עזה ונפלו בשטח פתוח. סוללת כיפת ברזל באשקלון הופעלה, אך לא ברור אם יירטה רקטות. פיצוצים נשמעו היטב בעיר. ב-02:03 נשמעו אזעקות באזור התעשייה הצפוני באשדוד ובקיבוץ פלמחים שמדרום לראשון לציון. הדי פיצוצים נשמעו באשדוד ובדרום גוש דן, מרחב ראשון לציון, חולון ויפו. מערכת "כיפת ברזל" שיגרה שני טילים מיירטים והדי פיצוצים נשמעו באזורים נרחבים בגוש דן.

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווחים זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד אשר לא הפעיל התרעה במרחב העיר אשדוד בהיעדר צורך ושיגור נוסף שבעקבותיו הופעלו התרעות בעיר אשדוד ובמרחב השפלה. לוחמי ההגנה האווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות". גורם ביטחוני אמר ל'גלי צה"ל': "נגיב בקרוב, ערוכים לימים של הסלמה בדרום"

באיחוד והצלה דיווחו כי בעקבות הפיצוצים והאזעקות שנשמעו הם טיפלו בשלושה נפגעי חרדה בחולון, בת ים ואשדוד. יצחק מוגרבי, חובש ומתנדב ביחידת חוסן של איחוד הצלה, סיפר כי "התעוררנו בעקבות שמיעת הפיצוצים בחולון, ביתי בת ה-15 קיבלה התקף חרדה בעקבות הפיצוצים העזים, אני מלווה אותה ותומך בה". בזירת האירוע בבת ים נראו חלקי טיל יירוט שנפלו באזור הטיילת בעיר.

בישראל נערכו בסוף השבוע לאפשרות של פעולות נקמה מכיוון הרצועה, עם ציון יום השנה הראשון לחיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא אבו אל-עטא. במערכת הביטחון חזו אפשרות של ירי רקטות לדרום הארץ – או למרכזה. כחלק מההערכות תוגברו מערכי סוללות כיפת ברזל בדרום ונתיבי הנחיתה בנתב"ג שונו.

7 תגובות

ואני חשבתי שזה רעמים

כן שמענו 4 פיצוצים חזקים זה היה מפלמחים

מה עכשיו נזכרו?

יום השנה לאבו אל אטה וגם אחמד ג'אברי.
היה לזה כוננות במערכת הביטחונית

היה נפילה בגן יבנה
כך שמעתי

דיווח מטופש מדוברות איחוד הצלה.
כונן ומתנדב הרגיע את בתו בת ה-15.

אכן.
הדי "השלום" נשמעים למרחוק.
אני תוהה רק אם זה קשור ל"שלום" עם בחריין או עם האמירויות?

Comments are closed.