David Cohen/FLASH90

גנץ: "אם חמאס לא יעמוד במבחן השקט – התוצאות תהיינה קשות"

שר הבטחון נשא דברים בטקס לזכר חללי מבצע קדש, בדבריו התייחס לירי הלילה מעזה לישראל ואמר כי "אנחנו פועלים במספר כיוונים, גם מבצעיים וגם אחרים, בכדי להביא לשקט ארוך טווח". עוד אמר גנץ כי "יש לכך אחראי אחד- ארגון החמאס"

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

בטקס לזכר חללי מבצע קדש נשא דברים שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, בדבריו הוא אף התייחס לארועים הבטחוניים הלילה ואמר כי הוא פועל במספר כיוונים בכדי להביא שקט ארוך טווח.

בפתח דבריו אמר שר הבטחון "מבצע קדש היה מרגעיה המשמעותיים של מדינת ישראל הצעירה. מול התקפות חוזרות ונשנות של מפגעים- יצרנו מאזן הרתעה ופתחנו נתיבים חדשים. במחיר כבד של 172 חללים, השגנו את חופש השיט באילת ופתחנו נתיב ימי. התחלנו בעיצוב המזרח התיכון, גבולותיו והבריתות המרכיבות אותו, שהשפעותיהן ניכרות עד היום".

בני גנץ התייחס לגבי הירי הלילה לדרום ואמר, "הלילה הזה היה לילה לא שקט בדרום הארץ, ויש לכך אחראי אחד- ארגון החמאס. אני מבקש לומר לתושבי הדרום שאנחנו פועלים במספר כיוונים, גם מבצעיים וגם אחרים, בכדי להביא לשקט ארוך טווח".

"אם חמאס לא יעמוד במבחן השקט- התוצאות תהיינה קשות קודם כל עבור הנהגתו ועבור תושבי הרצועה. את המענה שלנו להפרת הריבונות, מעבר למה שעשינו, נמשיך בזמן, במקום ובאופן שישרת את הצרכים ארוכי הטווח שלנו, של אזרחי ישראל ומדינת ישראל, בדרום הארץ".

עוד אמר גנץ: "למבצע קדש, יצאנו כשבעורפנו – לכידות חברתית וסולידריות שאיפשרו להנהגה לגייס את המשאבים לפעולה. הלכידות הזו, שׁרתה בזמן שהארץ התמודדה עם המצוקה הכלכלית הקשה ביותר, בשלהי ימי הצנע. ובכל זאת, העם כולו עמד כאחד מאחורי צה"ל וממשלת ישראל".

"הכוח הזה לא נעלם- והאחריות שלנו המנהיגים היא להשתמש בו. לעבוד ביחד עם האזרחים, ולא לתת לשום שיקול מלבד טובתם להניע אותנו בפועלנו למען המדינה. בלי לכידות חברתית, לא ניתן לנצח אף מלחמה – צבאית, רפואית או כלכלית".

כזכור, הבוקר דווח כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה״ל תקפו לפני זמן קצר תשתית תת קרקעית ועמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל הלילה. עוד נמסר כי "צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונות".

שתי רקטות נורו הלילה מרצועת עזה לעבר אשדוד ואף לעבר השפלה ונפלו בשטחים פתוחים בהפרש של 20 דקות. אחת מהן נפלה באזור אשדוד ופיצוץ נשמע גם במרכז הארץ. אזעקות הופעלו באזור אשדוד ובפלמחים. בשני האירועים שוגרו מיירטים אך לא בוצעו יירוטים. לפי שעה, לא דווח על נפגעים בגוף.

בשעה 1:45 נורו לפחות שתי רקטות מרצועת עזה ונפלו בשטח פתוח. סוללת כיפת ברזל באשקלון הופעלה, אך לא ברור אם יירטה רקטות. פיצוצים נשמעו היטב בעיר. ב-02:03 נשמעו אזעקות באזור התעשייה הצפוני באשדוד ובקיבוץ פלמחים שמדרום לראשון לציון. הדי פיצוצים נשמעו באשדוד ובדרום גוש דן, מרחב ראשון לציון, חולון ויפו. מערכת "כיפת ברזל" שיגרה שני טילים מיירטים והדי פיצוצים נשמעו באזורים נרחבים בגוש דן.

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווחים זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד אשר לא הפעיל התרעה במרחב העיר אשדוד בהיעדר צורך ושיגור נוסף שבעקבותיו הופעלו התרעות בעיר אשדוד ובמרחב השפלה. לוחמי ההגנה האווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות". גורם ביטחוני אמר ל'גלי צה"ל': "נגיב בקרוב, ערוכים לימים של הסלמה בדרום"

באיחוד והצלה דיווחו כי בעקבות הפיצוצים והאזעקות שנשמעו הם טיפלו בשלושה נפגעי חרדה בחולון, בת ים ואשדוד. יצחק מוגרבי, חובש ומתנדב ביחידת חוסן של איחוד הצלה, סיפר כי "התעוררנו בעקבות שמיעת הפיצוצים בחולון, ביתי בת ה-15 קיבלה התקף חרדה בעקבות הפיצוצים העזים, אני מלווה אותה ותומך בה". בזירת האירוע בבת ים נראו חלקי טיל יירוט שנפלו באזור הטיילת בעיר.

בישראל נערכו בסוף השבוע לאפשרות של פעולות נקמה מכיוון הרצועה, עם ציון יום השנה הראשון לחיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא אבו אל-עטא. במערכת הביטחון חזו אפשרות של ירי רקטות לדרום הארץ – או למרכזה. כחלק מההערכות תוגברו מערכי סוללות כיפת ברזל בדרום ונתיבי הנחיתה בנתב"ג שונו.

2 תגובות

לא צריך שקט.
צריך להכניע ולהשמיד את האויב.
זה לא מבחן, נשמה. תתעורר מעצמך לפני שתתעורר מצבע אדום

אותו מילים מה זה מוקלט אם החמס די די די פחדנים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell