צילום: פלאש 90

נתניהו לארגוני הטרור ברצועה: "גם בזמן משבר הקורונה – אל תנסו אותנו" • צפו

ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה: "אני מביא היום לאשרור הממשלה את ההודעה המשותפת עם ממלכת בחריין על כינון קשרי דיפלומטיה, שלום וידידות בין ישראל לבחריין. כינון יחסי השלום ונורמליזציה עם בחריין, איחוד האמירויות וסודאן מהווים הישג עצום למדינת ישראל"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם


צילום: עומר מירון, סאונד: בן פרץ / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לירי הרקטות במהלך הלילה (מוצאי שבת) מרצועת עזה לשטח ישראל, נתניהו איים: "אני מזהיר את ארגוני הטרור בעזה, גם בזמן משבר הקורונה – אל תנסו אותנו".

בפתח דבריו אמר רה"מ נתניהו: "הבוקר, צה"ל תקף תשתיות ומטרות של החמאס ברצועת עזה. לא נקבל שום התקפות נגד מדינת ישראל ואזרחי ישראל,", נתניהו פנה למנהיגי ארגוני הטרור ברצועה ואמר: "אני מזהיר את ארגוני הטרור בעזה, גם בזמן משבר הקורונה – אל תנסו אותנו". הוא הוסיף: "אני אף פעם לא מפרט את התכניות המבצעיות שלנו, אבל אני אומר להם – המחיר של המשך התוקפנות יהיה כבד, כבד מאוד".

עוד אמר נתניהו בישיבת הממשלה: "ראשית, אני מביא היום לאשרור הממשלה את ההודעה המשותפת עם ממלכת בחריין על כינון קשרי דיפלומטיה, שלום וידידות בין ישראל לבחריין. כינון יחסי השלום ונורמליזציה עם בחריין, איחוד האמירויות וסודאן מהווים הישג עצום למדינת ישראל, זוהי תולדה של מאמץ ממושך שהובלנו במשך שנים, מאמץ להרחיב את מעגל השלום, מאמץ להביא שלום אמת, מאמץ להביא שלום תמורת שלום, אני מבקש להודות שוב לידידינו, הנשיא טראמפ, ולמלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה, ולכל מי שסייעו בגלוי ובסתר למימוש מהלכים היסטוריים אלה".

"שנית, בסוף השבוע התבשרנו שחברת דירוג האשראי המובילה בעולם S&P הותירה את דירוג האשראי של ישראל על רמתו הגבוהה ללא שום שינוי. מדובר בעוד הישג מרשים, בטח ובטח בתקופת הקורונה, כשדירוג האשראי והתחזיות הכלכליות של מדינות מפותחות כמו בריטניה, קנדה, הונג-קונג, איטליה ומדינות נוספות – ירדו, זוהי הבעת אמון מרשימה במדיניות הכלכלית שאנו מובילים".

הוא הוסיף: "בניגוד למבקרים למיניהם, אנחנו מנהלים היטב את כלכלת ישראל. בתקופת הקורונה זה לא קל, זה קשה, ותמיד אפשר להגיד על נקודה זו או אחרת. אבל בסך הכל, כפי שסוכנויות דירוג האשראי הבינלאומיות מעידות, וזו כבר השנייה, אנחנו מנהלים את זה נכון, ונמשיך לסייע לכל מי שנפגע ממשבר הקורונה".

"שלישית, ביום שישי חתמנו עם חברת 'פייזר' על הסכם לקבלת 8 מיליון מנות לחיסונים ל-4 מיליון אזרחי ישראל. אמנם יש עוד עבודה רבה לפנינו, יש עוד מכשולים וזה ייקח זמן – אבל אנחנו יכולים לומר שאנחנו רואים את האור בקצה המנהרה".

נתניהו אמר: "אני מבקש להדגיש כאן: אסור שהכותרות המעודדות על הגעת החיסונים יגרמו לשאננות. זה לא פוטר אותנו מלהמשיך לשמור בקפדנות על הנחיות משרד הבריאות כדי להציל חיים ולשמור על הכלכלה – עד הבאת החיסונים, וגם לאחר מכן".

כזכור, לפנות בוקר דווח כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה״ל תקפו תשתית תת קרקעית ועמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל הלילה. עוד נמסר כי "צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונות".

שתי רקטות נורו הלילה מרצועת עזה לעבר אשדוד ואף לעבר השפלה ונפלו בשטחים פתוחים בהפרש של 20 דקות. אחת מהן נפלה באזור אשדוד ופיצוץ נשמע גם במרכז הארץ. אזעקות הופעלו באזור אשדוד ובפלמחים. בשני האירועים שוגרו מיירטים אך לא בוצעו יירוטים. לפי שעה, לא דווח על נפגעים בגוף.

בשעה 1:45 נורו לפחות שתי רקטות מרצועת עזה ונפלו בשטח פתוח. סוללת כיפת ברזל באשקלון הופעלה, אך לא ברור אם יירטה רקטות. פיצוצים נשמעו היטב בעיר. ב-02:03 נשמעו אזעקות באזור התעשייה הצפוני באשדוד ובקיבוץ פלמחים שמדרום לראשון לציון. הדי פיצוצים נשמעו באשדוד ובדרום גוש דן, מרחב ראשון לציון, חולון ויפו. מערכת "כיפת ברזל" שיגרה שני טילים מיירטים והדי פיצוצים נשמעו באזורים נרחבים בגוש דן.

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווחים זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד אשר לא הפעיל התרעה במרחב העיר אשדוד בהיעדר צורך ושיגור נוסף שבעקבותיו הופעלו התרעות בעיר אשדוד ובמרחב השפלה. לוחמי ההגנה האווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות". גורם ביטחוני אמר ל'גלי צה"ל': "נגיב בקרוב, ערוכים לימים של הסלמה בדרום"

באיחוד והצלה דיווחו כי בעקבות הפיצוצים והאזעקות שנשמעו הם טיפלו בשלושה נפגעי חרדה בחולון, בת ים ואשדוד. יצחק מוגרבי, חובש ומתנדב ביחידת חוסן של איחוד הצלה, סיפר כי "התעוררנו בעקבות שמיעת הפיצוצים בחולון, ביתי בת ה-15 קיבלה התקף חרדה בעקבות הפיצוצים העזים, אני מלווה אותה ותומך בה". בזירת האירוע בבת ים נראו חלקי טיל יירוט שנפלו באזור הטיילת בעיר.

בישראל נערכו בסוף השבוע לאפשרות של פעולות נקמה מכיוון הרצועה, עם ציון יום השנה הראשון לחיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא אבו אל-עטא. במערכת הביטחון חזו אפשרות של ירי רקטות לדרום הארץ – או למרכזה. כחלק מההערכות תוגברו מערכי סוללות כיפת ברזל בדרום ונתיבי הנחיתה בנתב"ג שונו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell