אשכנזי עם שר החוץ האמירתי

לראשונה אחרי ההסכמים: ראיון משותף של שרי החוץ מישראל, האמירויות ובחריין

שר החוץ אשכנזי השתתף היום בפורום השנתי של משרד החוץ האמירתי, בהשתתפות שר המדינה וענייני החוץ האמירתי ושר החוץ הבחרייני. האירוע היה בהנחיית כתבת CNN, בקי אנדרסון. בדבריו התייחס לירי מהרצועה: "לצערנו, חווינו אמש תזכורת כואבת מאילו שאינם מבקשים לקחת חלק בשיח השלום"
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

שר החוץ גבי אשכנזי השתתף היום (ראשון) בפורום השנתי של משרד החוץ האמירתי, SIR BANI YAS, בהשתתפות שר המדינה וענייני החוץ האמירתי, ד"ר אנואר גרגאש ושר החוץ הבחרייני, עבדולאטיף אל-זייני, ובהנחייתה של כתבת ה-CNN, בקי אנדרסון. בדברים שנשא אמר: "זוהי מחויבותנו לדאוג שלא יהיה פער בין הרטוריקה לבין המעשים ולכך ש'הסכמי אברהם' ימומשו באופן מלא ומהיר. אני מעריך שכבר בשבועות הקרובים נחתום על עשרות הסכמים נוספים בין ישראל לאמירויות ובחריין"

בפתח דבריו אאמר השר אשכנזי: "המעבר משיח של סיפוח לשיח של נורמליזציה פתח חלון הזדמנויות להרחבת מעגל השלום באזור כולו. יש כאן שינוי של פרדיגמה, המסמלת בעיקר את הבחירה ב'עתיד' על פני הבחירה ב'עבר'. שותפות של אינטרסים על פני התבוססות במחלוקות העבר, תוך קידום גישת ה-Win-Win עבור כולנו ועבור עתיד ילדינו".

"לצערנו, חווינו אמש תזכורת כואבת מאילו שאינם מבקשים לקחת חלק בשיח השלום. זוהי ההזדמנות של הנהגת הרשות הפלסטינית להצטרף לשיח השלום ולחלון ההזדמנות שנפתח, ולהוכיח שפניה לשלום כן ואמיתי. שלום של כבוד הדדי וללא תנאים מוקדמים. על הרשות הפלסטינית לחדול ממניעת קבלת כספי המיסים, אותם היא מונעת מאזרחיה למעלה משנה וחצי וכן להחזיר את התיאום הביטחוני לקדמותו".

בתשובה לשאלת מנחת הפורום, אמר שר החוץ כי הוא מבצע מעקב שבועי אחר קצב ההתקדמות עשרות ההסכמים הנלווים להסכם הגג. השר אשכנזי עדכן כי משרד החוץ מוביל 10 קבוצות עבודה בין-משרדיות וכי גורמי הייעוץ המשפטי ניסחו כבר למעלה מ-40 טיוטות הסכמים, הנמצאים בשלבים מתקדמים לקראת חתימה.

הוא הוסיף: "אני בטוח שכבר בשבועות הקרובים נתחיל לראות את מימוש הסכמי השת"פ, בין היתר בתחומי התעופה והאשרות, עידוד ההשקעות, המסחר והכלכלה, חקלאות, תיירות, תרבות ועוד. מדובר כאן ביחסי שותפות אמיתיים וכנים בתחומים אזרחיים רבים, שעתידם – ביסוס רשת יחסים מתקדמת בין העמים והתרבויות, שתשנה את עתידנו המשותף לבלי היכר".

"מאז החתימה על הסכם השלום בוושינגטון, חיבר משרד החוץ למעלה מאלף חברות ישראליות לחברות המפרץ. חברות בתחום הרפואה, הכלכלה, המחקר ופיתוח, מדע וטכנולוגיה, התעופה ועוד. ההסכמים מהווים הישג חסר תקדים ואני בטוח שישנו את פני המזה"ת לשנים רבות".

כתבות קשורות

השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
שיא תחלואה נוסף וזינוק בחולים קשה - 314 מתחילת החודש
בנט, גנץ וליברמן סיכמו: זה יהיה תקציב הביטחון בשנת 2022

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן