אילוסטרציה: גבעת המטוס.

נציגי ה'איחוד האירופי' שהגיעו לגבעת המטוס התקבלו בקריאות גנאי

נציגי האיחוד האירופי הגיעו הבוקר לסיור בשכונה הירושלמית גבעת המטוס, לאחר שאמש אושרו בנייה של יותר מאלף יחידות דיור חדשות, במהלך ביקורם במקום קראו לעברם פעילי ימין: "תתביישו, אנטישמים". , ראש המשלחת, אמר: "עיתוי ההחלטה בעייתי"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

נציגי האיחוד האירופי שערכו הבוקר(שני) סיור בשכונה הירושלמית גבעת המטוס, שם אושרו אמש בנייה של יותר מאלף יחידות דיור חדשות, התקבלו כל ידי פעילי ימין בקריאות: "תתביישו, אנטישמים".

ראש המשלחת ונציג הגדה המערבית ועזה של האיחוד האירופי, סוון קון פון-בורגדורף, אמר כי בלי דיאלוג אין התקדמות לשלום והסביר את השיקולים של המשלחת לבוא לשטח בעצמם: "למדנו אתמול בתשע בבוקר על ההחלטה של ישראל לפתוח מכרז לבניית 1,257 יחידות דיור בגבעת המטוס".

לדבריו, "זו הפעם הראשונה מזה 23 שנה שפרויקט בנייה כזה גדול מאושר באזור שהחוק הבינלאומי רואה כשטח פלסטיני ולכן החלטנו לא רק לפרסם הצהרה, אלא לבוא בעצמנו לראות מה זה אומר. אנחנו מאוד מודאגים מכך שהפרויקט הזה יקודם". בנוסף ציין כי בניית השכונה תפגע ברציפות בין ירושלים לגדה ותקשה על הפלסטינים".

ראש המשלחת התייחס גם לעיתוי פרסום המכרז: "ההחלטה התקבלה בצומת קריטי, כלומר אחרי שנבחר נשיא ארה"ב חדש. לוח הזמנים מפתיחת המכרז ועד לסגירתו בשבוע ההשבעה נותן את הרושם שהרשויות רוצות לקבוע עובדות בשטח לפני שייכנס הנשיא הבא. זה חשוב להראות אחידות בקהילה הבינלאומית שכל פרויקט כזה, כל בנייה, שאינה תואמת את החוק הבינלאומי, אינה יכולה להתקדם".

כזכור, אמש פרסמה רשות מקרקעי ישראל את חוברת המכרז לבניית 1,257 יחידות דיור בשכונת גבעת המטוס שבדרום מזרח ירושלים. המכרז לבנייה בשכונה נדחה למשך תקופה ממושכת. עוד בשנת 2014 אישרה הוועדה המחוזית את התכנית לבניית כ-2,600 יחידות דיור, אולם התכנית הוקפאה במשך שנים בשל לחצים בין-לאומיים והמכרז לתכנית שאושרה לא פורסם. את ההצעות ניתן להגיש עד ל-25 בינואר – ימים ספורים אחרי השבעתו של ג'ו ביידן לנשיאות ארצות הברית.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר הגיב לפירסום: "עכשיו כבר מותר לספר. טרם הבחירות האחרונות הבטיח לי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפרסם את המכרז לבניה בשכונת גבעת המטוס בירושלים, מדובר בשכונה במיקום אסטרטגי בין בית צפאפא לדרך חברון וחשיבות הבניה שם חיונית לשמירה על רצף יהודי בין תלפיות לגילה".

"הבוקר בשעה טובה הוציאה רשות מקרקעי ישראל את המכרז לבניית עוד 1257 יחידות דיור בשכונה. על פי התוכנית יוקמו בשכונה בשלב הראשון 2600 יחידות דיור. עד כה הוקפאו הוצאת המכרזים נוכח הרגישות המדינית הבינלאומית לבנייה מעבר לקו הירוק".

הוא הוסיף: "ימים אלה הם הזדמנות בלתי חוזרת לבסס את אחיזתינו בארץ ישראל ואני בטוח שידידנו הנשיא טראמפ וראש הממשלה נתניהו ישכילו לנצל אותם על הצד הטוב ביותר".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צבי האוזר הגיב: "מברך על פרסום המכרז לבניה בגבעת המטוס שבירושלים. אנו מחוייבים בפיתוחה של בירת ישראל על כל שכונותיה,זו הדרך להבטיח חיים נורמליים בעיר. ההקפאה בגבעת המטוס שירתה אינטרס פלסטיני לחלוקת ירושלים. טוב שהקפאה זו סוף סוף בוטלה".

סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, בירך על פתיחת המרכז. "בשעה טובה, באיחור של יותר מעשור המכרז לבניית שכונת גבעת המטוס התפרסם וחובה על כל יהודי לברך על כך ולהודות לממשלה על שביצעה זאת", מסר. "בניית השכונה בהקדם האפשרי זו משימה אסטרטגית וציונית מהמעלה הראשונה, היא תבטיח את חיבור שכונות גילה וחומת שמואל לתלפיות וקטיעת הרצף הערבי בין בית צפאפא לבית לחם".

אבו מאזן גינה את ההכרזה, ודוברו אמר: "ההחלטה להקים התנחלות חדשה היא המשך הניסיון של ישראל להרוג את פתרון שתי המדינות. כל ההתנחלויות ייעלמו, הן אינן לגיטימיות ונוגדות את ההחלטות הבינלאומיות".

שר החוץ של האיחוד האירופי: "הבנייה תפגע קשות בסיכויים לפתרון שתי המדינות בהתאם לחוק הבינלאומי. אנו קוראים לישראל להפוך את הצעד השלילי הזה". בנוסף, נציגות של האיחוד האירופי תקיים מחר סיור בזק במקום, בהודעתם נכתב: "הבניה בגבעת המטוס תחסום את האפשרות לרצף טריטוריאלי בין מזרח ירושלים לבית לחם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell