אילוסטרציה: גבעת המטוס.

נציגי ה'איחוד האירופי' שהגיעו לגבעת המטוס התקבלו בקריאות גנאי

נציגי האיחוד האירופי הגיעו הבוקר לסיור בשכונה הירושלמית גבעת המטוס, לאחר שאמש אושרו בנייה של יותר מאלף יחידות דיור חדשות, במהלך ביקורם במקום קראו לעברם פעילי ימין: "תתביישו, אנטישמים". , ראש המשלחת, אמר: "עיתוי ההחלטה בעייתי"

כתבות נוספות בנושא:

מביך: בימינה הודיעו על שת"פ עם הבית היהודי שמיהרו להבהיר - "זה שקר"
מרצ ורע"ם יתמכו בהכרה בטבח בכפר קאסם; שרים מהימין: "קו אדום"
דיווח טורקי: אלו 15 "אנשי המוסד" שנעצרו בחשד לריגול
עצר בגלל פנצ'ר: בן 42 נהרג כתוצאה מפגיעה של משאית בכביש 4
 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

נציגי האיחוד האירופי שערכו הבוקר(שני) סיור בשכונה הירושלמית גבעת המטוס, שם אושרו אמש בנייה של יותר מאלף יחידות דיור חדשות, התקבלו כל ידי פעילי ימין בקריאות: "תתביישו, אנטישמים".

ראש המשלחת ונציג הגדה המערבית ועזה של האיחוד האירופי, סוון קון פון-בורגדורף, אמר כי בלי דיאלוג אין התקדמות לשלום והסביר את השיקולים של המשלחת לבוא לשטח בעצמם: "למדנו אתמול בתשע בבוקר על ההחלטה של ישראל לפתוח מכרז לבניית 1,257 יחידות דיור בגבעת המטוס".

לדבריו, "זו הפעם הראשונה מזה 23 שנה שפרויקט בנייה כזה גדול מאושר באזור שהחוק הבינלאומי רואה כשטח פלסטיני ולכן החלטנו לא רק לפרסם הצהרה, אלא לבוא בעצמנו לראות מה זה אומר. אנחנו מאוד מודאגים מכך שהפרויקט הזה יקודם". בנוסף ציין כי בניית השכונה תפגע ברציפות בין ירושלים לגדה ותקשה על הפלסטינים".

ראש המשלחת התייחס גם לעיתוי פרסום המכרז: "ההחלטה התקבלה בצומת קריטי, כלומר אחרי שנבחר נשיא ארה"ב חדש. לוח הזמנים מפתיחת המכרז ועד לסגירתו בשבוע ההשבעה נותן את הרושם שהרשויות רוצות לקבוע עובדות בשטח לפני שייכנס הנשיא הבא. זה חשוב להראות אחידות בקהילה הבינלאומית שכל פרויקט כזה, כל בנייה, שאינה תואמת את החוק הבינלאומי, אינה יכולה להתקדם".

כזכור, אמש פרסמה רשות מקרקעי ישראל את חוברת המכרז לבניית 1,257 יחידות דיור בשכונת גבעת המטוס שבדרום מזרח ירושלים. המכרז לבנייה בשכונה נדחה למשך תקופה ממושכת. עוד בשנת 2014 אישרה הוועדה המחוזית את התכנית לבניית כ-2,600 יחידות דיור, אולם התכנית הוקפאה במשך שנים בשל לחצים בין-לאומיים והמכרז לתכנית שאושרה לא פורסם. את ההצעות ניתן להגיש עד ל-25 בינואר – ימים ספורים אחרי השבעתו של ג'ו ביידן לנשיאות ארצות הברית.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר הגיב לפירסום: "עכשיו כבר מותר לספר. טרם הבחירות האחרונות הבטיח לי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפרסם את המכרז לבניה בשכונת גבעת המטוס בירושלים, מדובר בשכונה במיקום אסטרטגי בין בית צפאפא לדרך חברון וחשיבות הבניה שם חיונית לשמירה על רצף יהודי בין תלפיות לגילה".

"הבוקר בשעה טובה הוציאה רשות מקרקעי ישראל את המכרז לבניית עוד 1257 יחידות דיור בשכונה. על פי התוכנית יוקמו בשכונה בשלב הראשון 2600 יחידות דיור. עד כה הוקפאו הוצאת המכרזים נוכח הרגישות המדינית הבינלאומית לבנייה מעבר לקו הירוק".

הוא הוסיף: "ימים אלה הם הזדמנות בלתי חוזרת לבסס את אחיזתינו בארץ ישראל ואני בטוח שידידנו הנשיא טראמפ וראש הממשלה נתניהו ישכילו לנצל אותם על הצד הטוב ביותר".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צבי האוזר הגיב: "מברך על פרסום המכרז לבניה בגבעת המטוס שבירושלים. אנו מחוייבים בפיתוחה של בירת ישראל על כל שכונותיה,זו הדרך להבטיח חיים נורמליים בעיר. ההקפאה בגבעת המטוס שירתה אינטרס פלסטיני לחלוקת ירושלים. טוב שהקפאה זו סוף סוף בוטלה".

סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, בירך על פתיחת המרכז. "בשעה טובה, באיחור של יותר מעשור המכרז לבניית שכונת גבעת המטוס התפרסם וחובה על כל יהודי לברך על כך ולהודות לממשלה על שביצעה זאת", מסר. "בניית השכונה בהקדם האפשרי זו משימה אסטרטגית וציונית מהמעלה הראשונה, היא תבטיח את חיבור שכונות גילה וחומת שמואל לתלפיות וקטיעת הרצף הערבי בין בית צפאפא לבית לחם".

אבו מאזן גינה את ההכרזה, ודוברו אמר: "ההחלטה להקים התנחלות חדשה היא המשך הניסיון של ישראל להרוג את פתרון שתי המדינות. כל ההתנחלויות ייעלמו, הן אינן לגיטימיות ונוגדות את ההחלטות הבינלאומיות".

שר החוץ של האיחוד האירופי: "הבנייה תפגע קשות בסיכויים לפתרון שתי המדינות בהתאם לחוק הבינלאומי. אנו קוראים לישראל להפוך את הצעד השלילי הזה". בנוסף, נציגות של האיחוד האירופי תקיים מחר סיור בזק במקום, בהודעתם נכתב: "הבניה בגבעת המטוס תחסום את האפשרות לרצף טריטוריאלי בין מזרח ירושלים לבית לחם".

כתבות קשורות

מביך: בימינה הודיעו על שת"פ עם הבית היהודי שמיהרו להבהיר - "זה שקר"
מרצ ורע"ם יתמכו בהכרה בטבח בכפר קאסם; שרים מהימין: "קו אדום"
דיווח טורקי: אלו 15 "אנשי המוסד" שנעצרו בחשד לריגול
עצר בגלל פנצ'ר: בן 42 נהרג כתוצאה מפגיעה של משאית בכביש 4
סוריה: דיווחים על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה - לראשונה מאז פגישת בנט-פוטין
ניסיון הפיכה בסודן: ראש הממשלה במעצר בית, שרים ובכירים נעצרו • צפו
'תחנת מרן': אלה שמות התחנות החדשות של הרכבת הקלה בירושלים
מזג אוויר יציב; בהמשך השבוע - חם מהרגיל • האזינו לתחזית עם החזאי אורי בץ
האנרכיה בבאר שבע: שודדים רוקנו את חנות התכשיטים - "בגלל הממשלה" • צפו
סדקים בקואליציה - הזעם במרצ: "ממשלת ימינה לא סופרת אותנו"
"כאבי הבטן שלה הם אחיזת עינים" - שקד: "כל עוד הממשלה עובדת היא תמשיך"
בעל האישה ש'נרצחה במחלקת הקורונה': "היא לא נדבקה - לא רצו למסור כלום"
30 מיליארד לתוכנית המזוהה עם תנועת טרור עולמית - שינוי השם שמנע מבוכה מבנט
הבנייה בהתנחלויות - מרצ: "סכנה לקיום הממשלה"; כמה דירות לחרדים?
הממשלה אישרה: 2.5 מיליארד ש"ח ל"מערכה לאומית" לטיפול בפשיעה בחברה הערבית
פתח תקווה: גז פלפל הותז לעבר מתפללים בבית כנסת; 3 נפגעו - אישה נעצרה
"נרצחה במחלקת הקורונה": הכיתוב על המצבה שעורר סערה
רומסים כל דבר שבקדושה: הממשלה אישרה 40 מיליון שקלים לרפורמים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו