קרדיט צילום: אלעד מלכה

גנץ: "אם נתניהו לא יתעשת הכנסת תתפזר – מרכזים הצע"ח למלחמה בשחיתות" • צפו

גנץ התייחס לקבל ההחלטות בקבינט הקורונה: "אסור לקבל עוד יום נוסף ללא קבלת החלטות. המחלה נוכחת ואנחנו צריכים לייצר צעדים דיפרנציאליים, תחת המדיניות של ירוק וטוב לו, אדום ונסייע לו, נתמוך בפתיחת החינוך לכיתות א'-ו' וי"א-י"ב ופתיחת המסחר במקומות הפתוחים והירוקים"

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס בפתח ישיבת הסיעה השבועית לצעדים אותם צריך לנקוט בהתמודדות עם נגיף הקורונה: "אסור לקבל עוד יום נוסף ללא קבלת החלטות. המחלה עדיין נוכחת ואנחנו צריכים לייצר צעדים דיפרנציאליים, תחת המדיניות של ירוק וטוב לו, אדום ונסייע לו. ״נתמוך בפתיחת החינוך לכיתות א'-ו' וי"א-י"ב ופתיחת המסחר במרחבים הפתוחים במקומות הירוקים לצד איים ירוקים באילת וים המלח לפתיחת התיירות באיזורים הללו".

הוא הוסיף: "בערים הכתומות נמתין עם המסחר והחינוך עד להורדת התחלואה. בערים האדומות נקיים סגרים תוך סיוע של 'אנשי חיל' ממשרד הביטחון עד להורדת התחלואה. נפעל למתווה לתרבות במרחבים הירוקים".

גנץ התייחס להתפתחויות הביטחוניות: "ראינו את מה שקרה השבוע בדרום ואני ער למתרחש בגבול הצפון בהתעצמות החיזבאללה. אני עמל על שימור המצב הביטחוני ביהודה ושומרון, ואני קורא לפלסטינים לא לעמוד בסרבנותם כך שנוכל לשפר גם את המצב האזרחי".

לסיום איים רה"מ החליפי: "אם נתניהו לא יתעשת הכנסת הזו תתפזר. הנחיתי את ח"כ איתן גינזבורג לרכז את כל הצעות החוק הרלבנטיות שיקדמו שוויון, מלחמה בשחיתות וערכים חשובים על מנת לקדם את מה שניתן עבור אזרחי ישראל. אם נצא לבחירות – ידעו אזרחי ישראל מי גרר אותם לבחירות".

כזכור, לאחר שאמש קבינט הקורונה התפזר ללא הכרעה. נתניהו, גנץ ובן שבת יגבשו הצעה מחודשת ויביאו אותה היום לדיון ולהצבעה בקבינט. התקווה היא שהפעם יצליחו השרים לקבל החלטות בצורה מהירה יותר ובכך יתנו הקלה וודאות מסוימת גם להורים, לתלמידים ולמורים וגם לאנשי המשק.

גנץ אמר אחרי הדיון כי "הקבינט דן הערב במודל שאני מקדם להידוק הסגר בערים אדומות ושחרור הכלכלה והחינוך בערים ירוקות. נטפל בערים אדומות וכתומות ע׳׳י הגדלת כמות הבדיקות, הסברה ומתן סיוע נרחב ונפעל לחזרה לשגרה בערים ירוקות ולפתיחת החינוך והכלכלה באופן אחראי. זו הדרך הנכונה להתמודדות עם הנגיף ואפעל שכך יהיה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture